27 Stemmingen moties Wijziging begroting Klimaat en Groene Groei 2025 en begroting Klimaatfonds 2025 samenhangende met de Voorjaarsnota

Stemmingen moties Wijziging begroting Klimaat en Groene Groei 2025 en begroting Klimaatfonds 2025 samenhangende met de Voorjaarsnota

Aan de orde zijn de stemmingen over moties, ingediend bij de behandeling van het wetsvoorstel Wijziging van de begrotingsstaat van het Ministerie van Klimaat en Groene Groei (XXIII) voor het jaar 2025 (Wijziging samenhangende met de Voorjaarsnota) en het wetsvoorstel Wijziging van de begrotingsstaat van het Klimaatfonds voor het jaar 2025 (wijziging samenhangende met de Voorjaarsnota),

te weten:

  • -de motie-Rooderkerk over opbrengsten van de CO2-heffing reserveren voor een bedrijfseigen verduurzamingspot (36725-XXIII, nr. 6);

  • -de motie-Kröger c.s. over middelen uit het Klimaatfonds alleen gebruiken voor het behalen van de reductiedoelen uit de Klimaatwet (36725-XXIII, nr. 7);

  • -de motie-Kröger over het aandeel van de industrie in de energietransitie niet afwentelen op burgers en mkb (36725-XXIII, nr. 8);

  • -de motie-Grinwis c.s. over de effectiviteit, doelmatigheid en economische impact van het verhogen van de CO2-heffing voor glastuinbouw onderzoeken (36725-XXIII, nr. 9);

  • -de motie-Teunissen over een verbod instellen op fossiele reclames (36725-XXIII, nr. 10);

  • -de motie-Teunissen over BECCS op geen enkele wijze stimuleren of faciliteren met hout als biomassa (36725-XXIII, nr. 11);

  • -de motie-Flach c.s. over pas na overeenstemming met de convenantpartners overgaan tot het onderbrengen van de glastuinbouw in ETS2 (36725-XXIII, nr. 12);

  • -de motie-Flach/Vermeer over de financiële consequenties van het uitstellen en/of afschaffen van de CO2-heffing zo snel mogelijk onderzoeken (36725-XXIII, nr. 13);

  • -de motie-Peter de Groot over een overlegtafel laten onderzoeken met welke maatregelen hetzelfde effect wordt gerealiseerd als was beoogd met de CO2-heffing (36725-XXIII, nr. 14).

(Zie vergadering van 2 juli 2025.)

In stemming komt de motie-Rooderkerk (36725-XXIII, nr. 6).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, Volt, D66, NSC en de ChristenUnie voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Kröger c.s. (36725-XXIII, nr. 7).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP en het CDA voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Kröger (36725-XXIII, nr. 8).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, het CDA, de VVD en BBB voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Grinwis c.s. (36725-XXIII, nr. 9).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Teunissen (36725-XXIII, nr. 10).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, Volt en de ChristenUnie voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Teunissen (36725-XXIII, nr. 11).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, NSC, de SGP, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Flach c.s. (36725-XXIII, nr. 12).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de ChristenUnie, de SGP, het CDA, BBB en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Flach/Vermeer (36725-XXIII, nr. 13).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SGP, het CDA, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Peter de Groot (36725-XXIII, nr. 14).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, D66, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

Naar boven