18 Stemmingen moties Faillissement van de commerciële huisartsenketen Co-Med en private equity in de zorg

Stemmingen moties Faillissement van de commerciële huisartsenketen Co-Med en private equity in de zorg

Aan de orde zijn de stemmingen over moties, ingediend bij het debat over het faillissement van de commerciële huisartsenketen Co-Med en private equity in de zorg,

te weten:

  • -de motie-Claassen c.s. over het weren van private equity uit de gehele zorg (33578, nr. 143);

  • -de motie-Claassen over controle door de NZa op bovenliggende holdings en onderliggende bv's van zorgaanbieders (33578, nr. 144);

  • -de gewijzigde motie-Claassen over onderzoeken of het doeltreffend en uitvoerbaar is om de vergunningsplicht uit te breiden naar onderaannemers en solisten (33578, nr. 156, was nr. 145);

  • -de motie-Claassen over de uitzondering intrekken voor declarerende partijen die zelf geen zorg leveren (33578, nr. 146);

  • -de motie-Dijk over eigenaren van private-equitybedrijven aansprakelijk maken voor schade die zij veroorzaken (33578, nr. 147);

  • -de motie-Dijk over een overname- en fusiestop in de zorg voor private-equitybedrijven (33578, nr. 148);

  • -de motie-Dijk over een "gouden aandeel" voor zorgmedewerkers en cliënten bij overnames of fusies (33578, nr. 149);

  • -de motie-Dijk/Bushoff over onderzoek doen naar private-equitybedrijven in de gehele zorgsector (33578, nr. 150);

  • -de motie-Bushoff over elke euro terugvorderen bij fraude en wanprestaties door zorgaanbieders (33578, nr. 151);

  • -de motie-Bushoff over benoemingen in de raad van toezicht van zorginstellingen op bindende voordracht van de cliëntenraad (33578, nr. 152);

  • -de motie-Vermeer over analyseren hoe particuliere zorgorganisaties aanzienlijke winsten genereren (33578, nr. 153);

  • -de motie-Daniëlle Jansen over herinvoering van een verbod op financiële steunverlening voor bv's (33578, nr. 154);

  • -de motie-Daniëlle Jansen over een grotere rol voor investeerders die zijn gericht op de langetermijnkwaliteit en continuïteit van zorgaanbieders (33578, nr. 155).

(Zie vergadering van 21 mei 2025.)

De voorzitter:

De motie-Bushoff (33578, nr. 151) is in die zin gewijzigd (33578, nr. 158) en nader gewijzigd dat zij thans is ondertekend door de leden Bushoff en Tielen, en luidt:

Motie

De Kamer,

gehoord de beraadslaging,

constaterende dat bestuurders van zorgondernemers zoals Co-Med en zorgbureau Victorie zichzelf verrijkten met gemeenschapsgeld middels declaratiefraude, wanbestuur, misleiding en het uitgeven van enorme winsten deels verkregen uit subsidies;

constaterende dat er jaarlijks 10 miljard euro aan publiek geld wegvloeit naar dubieuze winstuitkeringen, dividenduitkeringen en fraude in de zorg maar niet altijd tot vervolging kan worden overgegaan, bijvoorbeeld omdat niet kan worden aangetoond waar winsten van afkomstig zijn;

overwegende dat na de bankencrisis in de Wft is vastgelegd dat bonussen en winstdelingen van bestuurders in de financiële sector kunnen worden teruggevorderd door financiële ondernemingen bij bewezen wanprestaties middels een clawbackbevoegdheid;

overwegende dat als is vastgesteld dat zorgaanbieders geen goede kwaliteit van zorg verleenden, regels voor declaraties overtraden of geld uit de organisatie haalden terwijl de financiële situatie aantoonbaar slecht was met faillissement als gevolg, alles op alles moet worden gezet om het zorggeld terug te halen;

verzoekt de regering om een dergelijke clawback mogelijk te maken zodat dat zorggeld kan worden teruggevorderd bij fraude en bij uitgekeerde winst,

en gaat over tot de orde van de dag.

Zij krijgt nr. 159, was nr. 158 (33578).

Ik stel vast dat wij hier nu over kunnen stemmen.

In stemming komt de motie-Claassen c.s. (33578, nr. 143).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, NSC, de ChristenUnie, het CDA, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Claassen (33578, nr. 144).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de gewijzigde motie-Claassen (33578, nr. 156, was nr. 145).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, het CDA, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze gewijzigde motie hebben gestemd en de leden van de fractie van de SGP ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Claassen (33578, nr. 146).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, de ChristenUnie, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Dijk (33578, nr. 147).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, de ChristenUnie, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Dijk (33578, nr. 148).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, de ChristenUnie, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Dijk (33578, nr. 149).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Dijk/Bushoff (33578, nr. 150).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de nader gewijzigde motie-Bushoff/Tielen (33578, nr. 159, was nr. 151).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze nader gewijzigde motie hebben gestemd en de leden van de fractie van het CDA ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Bushoff (33578, nr. 152).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Vermeer (33578, nr. 153).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SGP, BBB en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Daniëlle Jansen (33578, nr. 154).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, de PvdD, Volt en NSC voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Daniëlle Jansen (33578, nr. 155).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB en JA21 voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

Naar boven