12 Stemmingen moties Criminaliteitsbestrijding, ondermijning en georganiseerde criminaliteit

Stemmingen moties Criminaliteitsbestrijding, ondermijning en georganiseerde criminaliteit

Aan de orde zijn de stemmingen over moties, ingediend bij het tweeminutendebat Criminaliteitsbestrijding, ondermijning en georganiseerde criminaliteit,

te weten:

  • -de motie-Mutluer/Van Nispen over juridische, wettelijke en uitvoeringstechnische mogelijkheden om de bevoegdheden van de Kamer van Koophandel uit te breiden (29911, nr. 457);

  • -de motie-Mutluer over onderzoeken of het verplicht stellen van een vog bij een inschrijving in het Handelsregister effectief kan zijn om criminele ondernemers te weren (29911, nr. 458);

  • -de motie-Mutluer over jongerenwerkers zo effectief mogelijk inzetten om jongeren te begeleiden en te beschermen tegen criminele invloeden (29911, nr. 459);

  • -de motie-Wijen-Nass over actief sturen op het gebruik van drones in het buitengebied wanneer opsporingsdiensten hiermee gebaat zijn (29911, nr. 460);

  • -de motie-Boswijk over een Team Ondermijning Luchthaven instellen op Nederlandse burgerluchthavens (29911, nr. 461);

  • -de motie-Bikker/Van Nispen over tijdig afspraken maken over de praktische uitvoering van de nieuwe Europese richtlijn omtrent gegevensdeling (29911, nr. 462);

  • -de motie-Michon-Derkzen/Van Nispen over een reactie op het voorstel om collectieve handhaving van de verplichtingen in de Handelsregisterwet via het bestuursrecht mogelijk te maken (29911, nr. 463).

(Zie vergadering van 19 februari 2025.)

De voorzitter:

De motie-Mutluer/Van Nispen (29911, nr. 457) is in die zin gewijzigd dat zij thans luidt:

Motie

De Kamer,

gehoord de beraadslaging,

overwegende dat het van belang is om criminele bedrijven te frustreren in hun activiteiten;

van mening dat de Kamer van Koophandel daar een stevigere rol in kan vervullen;

verzoekt de regering in overleg met de Kamer van Koophandel te onderzoeken welke juridische, wettelijke en uitvoeringstechnische mogelijkheden en onmogelijkheden er zijn om:

  • -de bevoegdheden van de Kamer van Koophandel uit te breiden bij het weigeren van inschrijvingen van dubieuze bedrijven, waarbij zeer zorgvuldig wordt afgewogen hoe artikel 5, lid 2, van het Handelsregisterbesluit kan worden versterkt en waarbij rekening wordt gehouden met de rol van notarissen bij het voorkomen van inschrijvingen van dubieuze rechtspersonen;

  • -de regels rondom het deponeren van jaarrekeningen aan te scherpen en aanvullende handhavingsinstrumenten in te zetten,

en gaat over tot de orde van de dag.

Zij krijgt nr. 464, was nr. 457 (29911).

Ik stel vast dat wij hier nu over kunnen stemmen.

In stemming komt de gewijzigde motie-Mutluer/Van Nispen (29911, nr. 464, was nr. 457).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, het CDA, de VVD, BBB en JA21 voor deze gewijzigde motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Mutluer (29911, nr. 458).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, D66, NSC, de ChristenUnie, de VVD, BBB en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Mutluer (29911, nr. 459).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB en JA21 voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Wijen-Nass (29911, nr. 460).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de PvdD, Volt, de ChristenUnie, de SGP, BBB en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Boswijk (29911, nr. 461).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, de PvdD, DENK, Volt, de ChristenUnie, het CDA, JA21 en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Bikker/Van Nispen (29911, nr. 462).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB en JA21 voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Michon-Derkzen/Van Nispen (29911, nr. 463).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB, JA21 en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

Naar boven