21 Stemmingen moties Wet veilige jaarwisseling

Stemmingen moties Wet veilige jaarwisseling

Aan de orde zijn de stemmingen over moties, ingediend bij de behandeling van het Voorstel van wet van de leden Klaver en Ouwehand tot wijziging van de Wet milieubeheer en de Wet op de economische delicten in verband met de invoering van een vuurwerkverbod voor consumenten (Wet veilige jaarwisseling),

te weten:

  • -de motie-Eerdmans/Van der Plas over een vuurwerkverbod sowieso niet voor 2026 laten ingaan (35386, nr. 18);

  • -de motie-Eerdmans/Van der Plas over met de vuurwerkbranche een raming voor schadecompensatie opstellen (35386, nr. 19);

  • -de motie-Bikker/Boswijk over het zo spoedig mogelijk opstellen van de AMvB met het volledige pakket aan voorwaarden (35386, nr. 20);

  • -de motie-Van der Plas/Eerdmans over uitspreken dat een totaalverbod op siervuurwerk geen oplossing biedt voor het maatschappelijke probleem van geweld tegen agenten (35386, nr. 21);

  • -de motie-Van der Plas/Eerdmans over uitspreken dat het immaterieel erfgoed in Nederland beschermd en gekoesterd dient te worden (35386, nr. 22);

  • -de motie-Van der Plas over de strafvorderingsrichtlijnen voor vuurwerkdelicten ophogen (35386, nr. 23);

  • -de motie-Van der Plas/Eerdmans over uitspreken dat een totaalverbod op siervuurwerk averechts zal werken (35386, nr. 24);

  • -de motie-Van der Plas/Eerdmans over niet overgaan tot een totaalverbod op consumentenvuurwerk (35386, nr. 25);

  • -de motie-Van der Plas over een overgangstermijn van minimaal vijf jaar en volledige compensatie voor vuurwerkondernemers (35386, nr. 26);

  • -de motie-Van der Plas over een onafhankelijke externe partij een compensatieregeling laten opstellen (35386, nr. 27);

  • -de motie-El Abassi over compensatiegelden eerlijk verdelen (35386, nr. 28);

  • -de motie-El Abassi over garanderen dat de nationale vuurwerkshow in Rotterdam blijft bestaan (35386, nr. 29).

(Zie vergadering van 3 april 2025.)

De voorzitter:

De motie-Bikker/Boswijk (35386, nr. 20) is in die zin gewijzigd dat zij thans luidt:

Motie

De Kamer,

gehoord de beraadslaging,

constaterende dat het kabinet na aanname van de Wet veilige jaarwisseling de voorwaarden uit de ingediende amendementen moet uitwerken in lagere regelgeving;

verzoekt de regering ervoor te zorgen dat de AMvB met het volledige pakket aan voorwaarden zo spoedig mogelijk wordt uitgewerkt, opdat het verbod niet wordt vertraagd,

en gaat over tot de orde van de dag.

Zij krijgt nr. 31, was nr. 20 (35386).

De motie-Van der Plas (35386, nr. 27) is in die zin gewijzigd dat zij thans luidt:

Motie

De Kamer,

gehoord de beraadslaging,

constaterende dat het ministerie van IenW heeft berekend dat een compensatie van 100 tot 150 miljoen euro voldoende is bij een totaalverbod op vuurwerk bij onmiddellijke ingang;

constaterende dat de vuurwerkbranche zelf aangeeft tussen de 895 en de 945 miljoen euro compensatie nodig te hebben;

verzoekt de regering een onafhankelijke externe partij mee te laten kijken bij het opstellen van een compensatieregeling, indien een vuurwerkverbod ingevoerd wordt,

en gaat over tot de orde van de dag.

Zij krijgt nr. 32, was nr. 27 (35386).

Ik stel vast dat wij hier nu over kunnen stemmen.

In stemming komt de motie-Eerdmans/Van der Plas (35386, nr. 18).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Eerdmans/Van der Plas (35386, nr. 19).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van GroenLinks-PvdA, DENK, D66, de ChristenUnie, het CDA, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de gewijzigde motie-Bikker/Boswijk (35386, nr. 31, was nr. 20).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, de ChristenUnie, het CDA en de VVD voor deze gewijzigde motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Van der Plas/Eerdmans (35386, nr. 21).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Van der Plas/Eerdmans (35386, nr. 22).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, NSC, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Van der Plas (35386, nr. 23).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van GroenLinks-PvdA, de PvdD, NSC, de SGP, het CDA, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Van der Plas/Eerdmans (35386, nr. 24).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Van der Plas/Eerdmans (35386, nr. 25).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Van der Plas (35386, nr. 26).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de gewijzigde motie-Van der Plas (35386, nr. 32, was nr. 27).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, NSC, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze gewijzigde motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-El Abassi (35386, nr. 28).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de PvdD, DENK en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-El Abassi (35386, nr. 29).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, DENK, JA21 en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

Naar boven