10 Stemmingen moties Landbouw- en Visserijraad d.d. 26 mei 2026

Stemmingen moties Landbouw- en Visserijraad d.d. 26 mei 2026

Aan de orde zijn de stemmingen over moties, ingediend bij het tweeminutendebat Landbouw- en Visserijraad d.d. 26 mei 2026,

te weten:

  • -de motie-Van der Plas/Flach over zich hard maken voor meer ruimte om dierlijke mest te gebruiken in plaats van kunstmest (21501-32, nr. 1797);

  • -de motie-Van der Plas over onderzoeken hoe voor de visserij en aquacultuur een passend beloningssysteem voor ecosysteemdiensten kan worden ontwikkeld (21501-32, nr. 1798);

  • -de motie-Van der Plas over vervolgonderzoek naar kansrijke alternatieven voor netbescherming (21501-32, nr. 1799);

  • -de motie-Kostić over een einde aan Europese subsidies voor de stierenvechtsector (21501-32, nr. 1800);

  • -de motie-Kostić over alsnog met een concreet tijdpad komen voor de uitfasering van azoolfungiciden (21501-32, nr. 1801);

  • -de motie-Chris Jansen over een doortastendere aanpak tegen Chinese antidumpingtarieven op Europees varkensvlees (21501-32, nr. 1802);

  • -de motie-Chris Jansen over onderzoek naar een beter evenwicht tussen de waterkwaliteitsnormen op de visstand en de visserijsector (21501-32, nr. 1803);

  • -de motie-Chris Jansen over bij de Duitse federale overheid en in EU-verband aandringen op het stapsgewijs verminderen van de lozing van pfas (21501-32, nr. 1804);

  • -de motie-Ten Hove over pleiten voor een tijdelijke crisisderogatie binnen de Nitraatrichtlijn waarbij lidstaten bij hoge kunstmestprijzen meer ruimte krijgen om dierlijke mest toe te passen (21501-32, nr. 1805);

  • -de motie-Boomsma over een inventarisatie en overzicht van natuurgebieden waar het zorgvuldig toevoegen van calcium, kalium en/of magnesium het meest kan bijdragen aan bodem- en natuurherstel (21501-32, nr. 1806);

  • -de motie-Flach/Van der Plas over bij de behandeling van het Actieplan Meststoffen inzetten op meer ruimte voor aanwending van onbewerkte dierlijke mest (21501-32, nr. 1807);

  • -de motie-Lohman c.s. over de mogelijkheden die de Europese Commissie wil bieden voor digestaat zo snel mogelijk in Nederland implementeren (21501-32, nr. 1808).

(Zie vergadering van heden.)

De voorzitter:

Op verzoek van het lid Kostić stel ik voor de motie (21501-32, nr. 1801) aan te houden.

Daartoe wordt besloten.

In stemming komt de motie-Van der Plas/Flach (21501-32, nr. 1797).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SGP, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Van der Plas (21501-32, nr. 1798).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Van der Plas (21501-32, nr. 1799).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van de PvdD ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Kostić (21501-32, nr. 1800).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van FVD ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Chris Jansen (21501-32, nr. 1802).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SGP, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Chris Jansen (21501-32, nr. 1803).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SGP, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Chris Jansen (21501-32, nr. 1804).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, de PvdD, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Ten Hove (21501-32, nr. 1805).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SGP, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Boomsma (21501-32, nr. 1806).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Flach/Van der Plas (21501-32, nr. 1807).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SGP, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Lohman c.s. (21501-32, nr. 1808).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, het CDA, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

Naar boven