Besluit van Programmacommissie Aansluiting (beroeps)Onderwijs en Arbeidsmarkt van 4 juli tot wijziging van de Call for proposals ‘Inspelen op een veranderende arbeidsmarkt’, Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek

De Programmacommissie Aansluiting (beroeps)Onderwijs en Arbeidsmarkt

gelet op artikel 6, vierde lid, van de Wet op de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek en artikel 2.1.2, eerste lid, van de NWO Subsidieregeling 2024;

gelet op artikel 5.1, eerste en tweede lid van het Bestuursreglement NWO 2017, alsmede artikel 5 van het Convenant Nationaal Regieorgaan Onderwijsonderzoek 2020-2030, en artikel 4, tweede lid sub c, van het Huishoudelijk reglement NRO en artikel 2.1, onder c van het Instellingsbesluit Programmacommissie Aansluiting (beroeps)Onderwijs en Arbeidsmarkt;

overwegende dat in de Call for proposals ‘Inspelen op een veranderende arbeidsmarkt’ in de Staatscourant gepubliceerd op 17 april 2025, nr. 13411, in paragraaf 4.2.1 Indiening van de intentieverklaring aan aanvragers wordt gevraagd om bij indiening van de intentieverklaring een definitieve opgave van namen van hoofdaanvrager en medeaanvrager op te nemen en hier niet meer van kan worden afgeweken in het aanvraagformulier. Overwegende het doel van deze fase in het subsidieproces, te weten inzicht verschaffen in het aantal mogelijke aanvragen, en de signalen van potentiële aanvragers dat in deze fase van het subsidieproces niet alle medeaanvragers bekend kunnen zijn, besluit de Programmacommissie om de verplichting van het opgeven van de medeaanvragers in deze fase te laten vervallen.

Besluit:

Artikel 1

De Call for proposals ‘Inspelen op een veranderende arbeidsmarkt’ te wijzigen als volgt:

a. In paragraaf 4.2.1 Indiening van de intentieverklaring, wordt de tekst:

“Met een intentieverklaring geeft u aan dat u een aanvraag wilt indienen voor deze Call for proposals. Het indienen van een intentieverklaring is verplicht om in een latere fase een aanvraag in te mogen dienen. De intentieverklaring is bedoeld om NWO te informeren over het te verwachten aantal aanvragen. U moet uw intentieverklaring voor de deadline indienen via ISAAC (zie paragraaf 1.3).

Neem in de intentieverklaring ook een definitieve opgave van de namen van hoofdaanvrager en medeaanvragers op. U kunt hier niet meer van afwijken in het aanvraagformulier. U ontvangt als hoofdaanvrager een ontvangstbevestiging van de intentieverklaring. U mag een intentieverklaring intrekken. Dit doet u via uw account in ISAAC.”

gewijzigd in:

“Met een intentieverklaring geeft u aan dat u een aanvraag wilt indienen voor deze Call for proposals. Het indienen van een intentieverklaring is verplicht om in een latere fase een aanvraag in te mogen dienen. De intentieverklaring is bedoeld om NWO te informeren over het te verwachten aantal aanvragen. U moet uw intentieverklaring voor de deadline indienen via ISAAC (zie paragraaf 1.3).

Neem in de intentieverklaring ook de definitieve opgave van de naam van de hoofdaanvrager op en een voorlopige opgave van medeaanvragers op. U kunt de hoofdaanvrager niet meer wijzigen in het aanvraagformulier. U ontvangt als hoofdaanvrager een ontvangstbevestiging van de intentieverklaring. U mag een intentieverklaring intrekken. Dit doet u via uw account in ISAAC.”

Artikel 2

Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na bekendmaking in de Staatscourant, en werkt terug tot en met 17 april 2025.

Den Haag, 4 juli 2025

namens Programmacommissie Aansluiting (beroeps)Onderwijs en Arbeidsmarkt G.J.A. Baars Directeur Nationaal Regieorgaan Onderwijsonderzoek (NRO)

Naar boven