Provinciaal blad van Fryslân
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Fryslân | Provinciaal blad 2024, 20175 | andere beschikking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Fryslân | Provinciaal blad 2024, 20175 | andere beschikking |
Toestemming voor het vervangen van de drie bestaande dieselaggregaten door twee moderne stage V aggregaten aan Stuurboord 9 te Drachten
Op 19 november 2023 is een aanvraag voor een omgevingsvergunning ontvangen van Renewi Nederland B.V. Het betreft het vervangen van de drie bestaande dieselaggregaten door twee moderne stage V aggregaten. De aanvraag heeft betrekking op Stuurboord 9 te Drachten. De aanvraag is geregistreerd onder olo-nummer 8139249.
Wij besluiten, gezien de overwegingen die zijn opgenomen in deze vergunning en gelet op de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo), de daarop betrekking hebbende uitvoeringsbesluiten en -regelingen aan Renewi Nederland B.V. een (omgevings-) vergunning:
op grond van artikel 2.1, eerste lid, onder e, onder 2° (het veranderen of veranderen van de werking van een inrichting) en artikel 2.14, vijfde lid juncto artikel 3.10, derde lid (milieuneutrale wijziging) te verlenen voor het vervangen van de dieselaggregaten. Aan de verlening van de vergunning zijn voorschriften verbonden.
dat de volgende delen van de aanvraag onderdeel uit maken van deze vergunning:
Deze beschikking tot verlenen van de omgevingsvergunning is voorbereid met de reguliere voorbereidingsprocedure als beschreven in paragraaf 3.2 van de Wabo.
Namens het college van Gedeputeerde Staten van de provincie Fryslân,
Hoogachtend, S.G.C. Boender Afdelingshoofd Vergunningverlening en Specialistisch Advies
De bekendmaking van deze beschikking gebeurt door publicatie in de Leeuwarder Courant, het Friesch Dagblad en in het Provinciaal blad van Fryslân via www.officielebekendmakingen.nl. De dag na de bekendmaking treedt de beschikking in werking. Binnen zes weken na de bekendmaking kunnen zowel u als belanghebbenden bezwaar maken bij het college van Gedeputeerde Staten van de provincie Fryslân. Het indienen van een bezwaarschrift stelt de werking van de beschikking niet uit. Als u of belanghebbenden niet willen dat de beschikking in werking is in afwachting van de bezwaarprocedure, kan een verzoek om een voorlopige voorziening worden gedaan bij de Rechtbank Noord-Nederland.
1.1.1. Het bouwtoezicht dient ten minste twee dagen voor de aanvang van elk van de hierna te noemen onderdelen van het bouwproces in kennis te worden gesteld:
Gereedmelding van (onderdelen van) de bouwwerkzaamheden.
De hiervoor bedoelde kennisgevingen moeten schriftelijk worden gericht aan de FUMO, J.W. de Visserwei 10, 9001 ZE te Grou of info@fumo.nl.
1.1.2. Na de bouw van een bouwwerk, waarvoor omgevingsvergunning is verleend, is het verboden dit bouwwerk in gebruik te geven of te nemen indien één van de volgende omstandigheden zich voordoet:
3.2 Representatieve bedrijfssituatie
3.2.1.1 Het langtijdgemiddeld beoordelingsniveau LAr,LT veroorzaakt door de in de inrichting aanwezige toestellen en installaties, door de in de inrichting verrichte werkzaamheden of activiteiten, alsmede door het transportverkeer binnen de grenzen van de inrichting, mag op beoordelingspunt Ref06 niet meer bedragen dan 54 dB(A) in de dagperiode.
Op 19 november 2023 is een aanvraag om een omgevingsvergunning als bedoeld in de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) ontvangen. Het betreft een verzoek van Renewi Nederland B.V..
Er wordt vergunning gevraagd voor de volgende in de Wabo omschreven activiteiten:
Wij zijn bevoegd gezag voor de inrichting. Dit volgt uit artikel 2.4, tweede lid van de Wabo juncto artikel 3.3 eerste lid van het Bor, op grond van de activiteiten van de inrichting, genoemd in Bijlage I onderdeel C categorie 28.4 van het Bor.
2.3. Beoordeling van de aanvraag
Na ontvangst van de aanvraag hebben wij deze getoetst op volledigheid. In verband met het ontbreken van een aantal gegevens hebben wij de aanvrager op 6 december 2023 in de gelegenheid gesteld om tot 6 weken na de hiervoor genoemde datum de aanvraag aan te vullen. Wij hebben de aanvullende gegevens ontvangen op 15 januari 2024 en 20 januari 2024. Na ontvangst van de aanvullende gegevens hebben wij de aanvraag opnieuw getoetst op volledigheid. Wij zijn van oordeel dat de aanvraag met de aanvullende gegevens voldoende informatie bevat voor een goede beoordeling van de gevolgen van de activiteit op de fysieke leefomgeving. De aanvraag is dan ook in behandeling genomen. Omdat de aanvraag is ingediend voor 1 januari 2024 vindt de beoordeling plaats onder het oude recht (het toepasselijke recht van voor 1 januari 2024).
Deze beschikking is voorbereid met de reguliere voorbereidingsprocedure als beschreven in paragraaf 3.2 van de Wabo. Gelet hierop hebben wij overeenkomstig artikelen 3.8 Wabo en 12 Bekendmakingswet de aanvraag digitaal gepubliceerd op internet, www.officiëlebekendmakingen.nl.
Wij hebben gebruik gemaakt van de mogelijkheid om de beslistermijn van 8 weken te verlengen met 6 weken als bedoeld in artikel 3.9, tweede lid van de Wabo. Van deze verlenging is overeenkomstig artikel 12 Bekendmakingswet digitaal kennis gegeven op internet www.officielebekendmakingen.nl.
In de Wabo en het Bor worden bestuursorganen vanwege hun specifieke deskundigheid of betrokkenheid aangewezen als adviseur. Gelet op het bepaalde in artikel 2.26 Wabo, alsmede de artikelen 6.1 tot en met 6.5 van het Bor, hebben wij de aanvraag ter advies gezonden aan Veiligheidsregio Fryslân (de veiligheidsregio), It Wetterskip en de Gemeente Smallingerland.
De veiligheidsregio ziet voor het vervangen van dieselaggregaten geen knelpunten voor de omgevingsveiligheid, risico’s en basisbrandweervoorziening en zien daarom af van het opstellen van advies.
It Wetterskip geeft aan dat het vervangen van aggregaten geen gevolgen voor het lozen van afvalwater op het gemeentelijk riool heeft. Er is daarom vanuit Wetterskip Fryslân geen aanleiding om inhoudelijk op deze aanvraag te adviseren.
Het advies van de gemeente Smallingerland hebben wij per mail op 4 januari 2024 ontvangen en gaat over de onderdelen ‘Bouwen van een bouwwerk’. Dit wordt behandeld bij de inhoudelijke overwegingen. Over het onderdeel ‘Milieuneutraal veranderen van de inrichting’ heeft de gemeente geen aanleiding gezien om advies uit te brengen.
In de Wet natuurbescherming (Wnb) is opgenomen dat deze wet aanhaakt bij de Wabo wanneer:
Het vragen van een vvgb is niet nodig (een omgevingsvergunning natuur is niet van toepassing) wanneer al toestemming op basis van de Wnb is verkregen of gevraagd. Verder is een omgevingsvergunning niet van toepassing wanneer voor het voorgenomen project geen vergunning en ontheffing op grond van de Wnb nodig is.
De gevraagde veranderingen zijn geen project waarvoor op grond van de Wnb een vergunningplicht bestaat, omdat uit de aangeleverde berekening blijkt dat er geen stikstofdepositie toename is op een stikstofgevoelig natuurgebied. Een omgevingsvergunning natuur en is daarom niet van toepassing.
De aanvraag omgevingsvergunning voor het (ver)bouwen van een bouwwerk (als bedoeld in artikel 2.1, eerste lid, onderdeel a van de Wabo) kan alleen worden verleend als deze voldoet aan de in artikel 2.10, eerste lid van de Wabo gestelde toetsingscriteria.
Een toetsing aan deze criteria heeft plaatsgevonden.
De gegevens en bescheiden behorende bij de aanvraag omgevingsvergunning zijn getoetst aan de door de gemeenteraad vastgestelde criteria zoals gesteld in de gemeentelijke welstandsnota.
De aanvraag is op 4 januari 2024 beoordeeld door de onafhankelijke welstandscommissie Hûs en Hiem Welstandsadvisering en Monumentenzorg (verder: de commissie). De commissie is van mening dat de aanvraag voldoet aan redelijke eisen van welstand W23SMA003-1.
Wij nemen het advies van de commissie over. De aanvraag voldoet aan redelijke eisen van welstand.
De gegevens en bescheiden die horen bij de aanvraag omgevingsvergunning, zijn getoetst aan de voorschriften van het Bouwbesluit 2012. Op grond van de ingediende stukken bij deze aanvraag is voldoende aannemelijk gemaakt dat wordt voldaan aan de voorschriften van het Bouwbesluit 2012.
De gegevens en bescheiden behorende bij de aanvraag omgevingsvergunning zijn getoetst aan de voorschriften van de gemeentelijke Bouwverordening. De aanvraag voldoet aan de voorschriften van de gemeentelijke bouwverordening.
Het kadastrale perceel Gemeente Drachten, sectie A, nummer 11100 plaatselijk bekend Stuurboord 1 en 9 is gelegen in een gebied waarvoor het bestemmingsplan ‘Industrieterrein De Haven‘ is vastgesteld. In dit bestemmingsplan hebben de gronden de enkelbestemming ‘Bedrijventerrein’ met de functieaanduiding ‘bedrijf tot en met categorie 5.2’ en de gebiedsaanduidingen ‘Industrieterrein’ en ‘vrijwaringszone – straalpad‘ (artikel 5 en 16 van de regels).
Op basis van artikel 5, lid 5.1, sub f zijn de voor ‘Bedrijventerrein‘ aangewezen gronden bestemd voor bedrijfsactiviteiten, die zijn genoemd in bijlage 1 onder de categorieën 1, 2, 3.1, 3.2, 4.1, 4.2, 5.1 en 5.2, ter plaatse van de aanduiding "bedrijf tot en met categorie 5.2", waarbij geluidzoneringsplichtige inrichtingen alleen zijn toegestaan voor zover toegelaten op grond van artikel 16.1.
Het bouwplan is in overeenstemming met de regels van het bestemmingsplan.
Gelet op bovenstaande overwegingen is het college van mening dat er geen beletsel is voor het verlenen van de omgevingsvergunning.
De activiteiten van de inrichting vallen niet onder de uitzonderingen van de vergunningplicht zoals genoemd in Bijlage I, onderdeel C van het Bor, categorie 28.10, en zijn daarom vergunningplichtig. Daarnaast betreft het een inrichting waartoe een IPPC-installatie behoort als genoemd in Bijlage I, categorieën 5.3 en 5.5 van de Richtlijn industriële emissies. Om die reden is op grond van artikel 2.1, tweede lid van het Bor sprake van een vergunningplichtige inrichting.
Het project waarvoor vergunning wordt gevraagd is als volgt te omschrijven:
Het vervangen van de bestaande drie diesel aggregaten door twee stage V dieselaggregaten.
4.3. Huidige vergunningsituatie
Voor de inrichting zijn eerder de onderstaande vergunningen verleend dan wel meldingen geaccepteerd:
De milieuvoorschriften van de onderliggende omgevingsvergunning zijn van overeenkomstige toepassing op de aangevraagde verandering, tenzij de aard van de vergunning en/of de aard van de verandering zich daartegen verzetten. Er wordt middels deze omgevingsvergunning een gerectificeerd geluidsvoorschrift opgenomen. De reden van het gerectificeerde voorschrift wordt verder toegelicht onder het kopje geluid onder paragraaf 4.5.2.
In het Activiteitenbesluit milieubeheer (hierna: Activiteitenbesluit) zijn voor een groot aantal activiteiten, die binnen inrichtingen plaats kunnen vinden, rechtstreeks werkende, algemene regels opgenomen.
De inrichting waarvoor vergunning is aangevraagd, is aangemerkt als een inrichting waarvoor vergunningplicht (type C inrichting) geldt.
De verandering dient te voldoen aan de volgende paragrafen uit het Activiteitenbesluit en de daarbij behorende Activiteitenregeling:
Voor het overige is per hoofdstuk of afdeling aangegeven of deze op een type C inrichting van toepassing is. Dit betekent dat ook hoofdstuk 1, afdeling 2.1 tot en met 2.4, 2.10 en 2.11 van hoofdstuk 2 en de overgangsbepalingen uit hoofdstuk 6 van het Activiteitenbesluit van toepassing kunnen zijn. Van belang voor deze vergunning is, of de inrichting ook voor de activiteiten die onder het Activiteitenbesluit vallen voldoet aan de best beschikbare technieken. Voor de overwegingen per milieuthema wordt verwezen naar de desbetreffende paragraaf.
Gelet op artikel 1.10 van het Activiteitenbesluit dient voor deze activiteiten een melding te worden ingediend. De informatie uit de aanvraag beschouwen wij als deze melding.
De aanvraag heeft betrekking op een milieuneutrale verandering van de inrichting of van de werking van de inrichting als bedoeld in artikel 2.1, eerste lid, onderdeel e, onder 2° van de Wabo. De Wabo bepaalt in artikel 2.14, vijfde lid dat in afwijking van het eerste tot en met vierde lid de vergunning wordt verleend, wanneer wordt voldaan aan artikel 3.10, derde lid van de Wabo. Dat betekent dat een vergunning wordt verleend met de reguliere procedure, wanneer er sprake is van een verandering van de inrichting of van de werking van de inrichting die niet leidt:
De aanvraag is getoetst aan deze criteria en wij komen tot de volgende afweging.
4.5.2.1. Toetsing gevolgen voor milieu wijziging dieselaggregaten
Naar aanleiding van de ingediende aanvraag en de daarbij overgelegde gegevens concluderen wij dat de aangevraagde verandering aan bovenstaande voorwaarden voldoet. Echter is sprake van een kennelijke verschrijving in de onderliggende vergunning van 4 november 2019, daarover merken wij het volgende op :
Uit het akoestisch onderzoek van DGMR, rapport M.2023.0047.06.R001 versie 001 van 18 oktober 2023 blijkt dat er geen sprake is van een hogere geluidsproductie van het bedrijf na de vervanging van de dieselaggregaten. Op grond daarvan is de verandering voor geluid milieuneutraal. Er kwam een kennelijke verschrijving naar voren voor de nu geldende normstelling bij beoordelingspunt Ref06. In de vergunning van 4 november 2019 staat een waarde van 44 dB(A) voor de dagperiode. Deze waarde is abusievelijk overgenomen uit het tekstdeel van het akoestisch onderzoek van DGMR, rapport M.2017.1050.00.R001 versie 004 van 15 november 2018. In dit rapport staat in tabel 4 voor de representatieve bedrijfssituatie een waarde van 44 dB(A) voor punt Ref06 in de dagperiode. In de bijlage 4 staat echter bij de resultaten voor punt Ref06 een waarde van 53,5 dB(A). Na afronding is dat een berekende en aangevraagde waarde van 54 dB(A) in de dagperiode voor punt Ref06.
Wij nemen daarom ter correctie van het voorschrift 3.2.1 in ons besluit een vervangend voorschrift op voor punt Ref06 met een waarde van 54 dB(A) voor de dagperiode.
Voor de goede orde zijn hieronder alle grenswaarden voor de beoordelingspunten weergegeven die gelden voor de representatieve bedrijfssituatie in voorschrift 3.2.1.
De vervanging van de dieselaggregaten door meer moderne aggregaten heeft geen negatief effect op lucht. Er kan blijven worden voldaan aan de vigerende voorschriften. De wijziging is voor het aspect lucht milieuneutraal.
De vervanging van de dieselaggregaten door de moderne aggregaten heeft geen negatief effect op geur. Er kan blijven worden voldaan aan de bestaande voorschriften. De wijziging is voor het aspect geur milieuneutraal.
Het vervangen van dieselaggregaten heeft geen effect op afvalwater. De wijziging is voor het aspect afvalwater milieuneutraal.
Het totale brandstofverbruik zal verminderen. Er zal wel meer adblue toegepast
worden, omdat de nieuwere aggregaten dit gebruiken om de uitstoot van NOx te
Het vervangen van de dieselaggregaten heeft geen effect op afvalstoffen of de verwerking ervan. De wijziging is voor het aspect afvalstoffen milieuneutraal.
Het vervangen van dieselaggregaten heeft geen effect op externe veiligheid. De wijziging is voor het aspect externe veiligheid milieuneutraal.
De aanvrager heeft voldoende aannemelijk gemaakt dat er voor de overige milieuaspecten geen toename zal zijn van de milieubelasting.
De verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu.
Er wordt een gerectificeerd geluidsvoorschrift toegevoegd aan deze omgevingsvergunning. De verandering kan en moet verder blijven voldoen aan de voorschriften in de onderliggende vergunningen.
4.5.2.2. Toetsing andere inrichting
Op basis van de in de aanvraag opgenomen beschrijving van de verandering is het aannemelijk, dat de verandering niet leidt tot een andere inrichting dan waarvoor eerder een vergunning is verleend.
4.5.2.3. Toetsing milieueffectrapport
Er hoeft bij deze aanvraag geen milieueffectrapport (MER) te worden ingediend. De reden hiervoor is dat de in de aanvraag beschreven voorgenomen veranderingen niet zijn vermeld in de eerste kolom van onderdeel C en/of onderdeel D van de bijlage bij het Besluit milieueffectrapportage.
Vanuit het toetsingskader dat betrekking heeft op het milieuneutraal veranderen van de inrichting wordt de gevraagde vergunning verleend. Er zijn geen redenen om de omgevingsvergunning te weigeren.
In deze beschikking zijn de voor deze activiteit relevante voorschriften opgenomen.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/prb-2024-20175.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.