7 Stemmingen moties Gasmarkt en leveringszekerheid

Stemmingen moties Gasmarkt en leveringszekerheid

Aan de orde zijn de stemmingen over moties, ingediend bij het tweeminutendebat Gasmarkt en leveringszekerheid,

te weten:

  • -de motie-Kops over de aan te leggen noodvoorraad gas louter de leveringszekerheid van Nederlanders laten dienen (29023, nr. 629);

  • -de motie-Van Oosterhout over de terugverdientijd van de energiebesparingsplicht verruimen naar tien jaar (29023, nr. 631);

  • -de motie-Van den Berg over onderzoek naar het vergroten van de importcapaciteit en de voordelen hiervan (29023, nr. 632);

  • -de motie-Van den Berg over de financiering van kussengasreserves en leveringszekerheidsmaatregelen koppelen aan consumptie of import van gas per lidstaat (29023, nr. 633);

  • -de motie-Van den Berg over een noodwinningsplan opstellen voor het in noodsituaties beschikbaar stellen van kussengas uit gasopslag Norg (29023, nr. 634);

  • -de motie-Jimmy Dijk over een plan uitwerken voor een voldoende vulgraad van de gasopslagen (29023, nr. 635);

  • -de motie-Klos over de gevolgen in kaart brengen van het deels stoppen van de gasexport van grote exporteurs aan Nederland in 2026 en 2027 (29023, nr. 636).

(Zie vergadering van 10 februari 2026.)

De voorzitter:

Op verzoek van mevrouw Van Oosterhout stel ik voor haar motie (29023, nr. 631) aan te houden.

Daartoe wordt besloten.

In stemming komt de motie-Kops (29023, nr. 629).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, BBB, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Van den Berg (29023, nr. 632).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van 50PLUS, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Groep Markuszower, de PVV en Lid Keijzer voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Van den Berg (29023, nr. 633).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van 50PLUS, GroenLinks-PvdA, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Groep Markuszower, FVD en Lid Keijzer voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Van den Berg (29023, nr. 634).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van 50PLUS, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Groep Markuszower, de PVV, FVD en Lid Keijzer voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.

In stemming komt de motie-Jimmy Dijk (29023, nr. 635).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, Volt, DENK, de ChristenUnie, BBB, Groep Markuszower, de PVV, FVD en Lid Keijzer voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.

In stemming komt de motie-Klos (29023, nr. 636).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Groep Markuszower, FVD en Lid Keijzer voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van de PVV ertegen, zodat zij is aangenomen.

Naar boven