Besluit tot onttrekking van een strook van de Oostzanerdijk ter hoogte van Kometensingel 88/90 aan het openbaar verkeer

Het college van burgemeester en wethouders van Amsterdam,

 

gelet op:

  • artikel 9 Wegenwet;

  • mandaatbesluit 22-06-2018, Gemeenteblad 2018 130633

    (mandaat bevoegdheid tot het onttrekken van alle gemeentelijke wegen aan het openbaar verkeer op basis van artikel 9 van de Wegenwet aan het college;

  • Algemeen mandaatsbesluit Amsterdam

    Bijlage 2 hoofdstuk 4 paragraaf 4 artikel 6 en Bijlage 4 hoofdstuk 4 artikel 4

Overwegende:

Op grond van artikel 9, lid 1 van de Wegenwet moet een besluit tot onttrekking van een weg aan het openbaar verkeer genomen worden voor de situatie waarin het is gewenst dat een weg geen deel meer mag uitmaken van het openbaar verkeer.

 

Motivering:

Op 9 mei 2022 is onder zaaknummer Z2021-N003400 een omgevingsvergunning verleend om op de locatie Kometensingel 88/90 te Amsterdam een gebouw te realiseren met 4 woningen. Vervolgens is op 12 december 2024 onder zaaknummer Z2024-021330 nog een omgevingsvergunning verleend om de woning op Kometensingel 90 op te delen in 2 woningen en is het totale aantal vergroot tot 5 woningen. Deze vergunningen zijn ondertussen onherroepelijk en de werkzaamheden om het gebouw te realiseren zijn uitgevoerd. Onderdeel dat al was voorzien in de eerste omgevingsvergunning van 9 mei 2022 is ook het realiseren van 3 auto parkeerplaatsen op eigen terrein aan de Oostzanerdijk voor 3 van de 5 nieuwe woningen ten behoeve van de bewoners van de adressen Kometensingel 88A, 88B en 88C. Daartoe is het bestaande talud aan de Oostzanerdijk verbreed en een trap aangelegd op het talud om vanuit de laaggelegen tuin aan de Kometensingel de hoger gelegen Oostzanerdijk te bereiken.

 

De verplichting tot het realiseren van parkeerplaatsen op eigen terrein is op grond van de voorschriften van het op de locatie vigerende bestemmingsplan ‘2e partiële herziening Kadoelen-Oostzanerwerf III’. Dit bestemmingsplan schrijft voor dat bij nieuwe ontwikkelingen - daar is hier sprake van - parkeerplaatsen voor auto’s op eigen terrein moeten worden gerealiseerd waarbij dit bestemmingsplan rechtstreeks de ‘nota parkeernormen auto’ aanstuurt waarin is bepaald hoeveel parkeerplekken op eigen terrein er bij nieuwe ontwikkelingen minimaal of maximaal respectievelijk worden vereist of zijn toegestaan.

Om te kunnen parkeren op eigen terrein is, zoals zojuist al aangegeven, het talud verbreed ten opzichte van de bestaande situatie. Zie ter vergelijk van de bestaande en nieuwe situatie respectievelijk figuur 1 en figuur 2 hierna. In de nieuwe situatie kunnen de auto’s dankzij deze verbreding van het talud op de betreffende 3 plekken meer in de berm van de Oostzanerdijk geparkeerd worden en wordt ook gebruik gemaakt van een strook van 60 cm breed die in de bestaande toestand ook al gebruikt wordt om te autoparkeren. Deze strook betreft wel eigen grond maar is door verjaring openbare weg geworden.

 

Gezien de in dit geval geldende verplichting om op basis van gemeentelijk voorschriften en beleid op eigen terrein te moeten parkeren neemt de gemeente het initiatief om via een wegonttrekkingsprocedure te bewerkstelligen dat deze strook aan de openbare weg wordt onttrokken om zo te zorgen dat zoals voorgeschreven en conform de verleende omgevingsvergunning voor Kometensingel 88/90 daadwerkelijk op in totaal 3 privé parkeerplekken kan worden geparkeerd aan de Oostzanerdijk.

Dit gaat weliswaar ten koste van 3 openbare parkeerplekken maar op grond van de voorschriften van het bestemmingsplan is het een vereiste te parkeren op eigen terrein met als doel de openbare ruimte zoveel mogelijk te ontlasten met parkeerplaatsen voor auto’s.

Daarbij komen de bewoners van de nieuwe woningen op Kometensingel 88 op grond van het gemeentelijke parkeerbeleid niet in aanmerking voor een parkeervergunning als betaald parkeren is ingevoerd. Per 17 november 2025 is betaald parkeren ingevoerd o.a. in de wijk ‘Oostzanerwerf’ waarin onderhavige locatie is gelegen. De bewoners moeten op grond van het parkeerbeleid voorzien in autoparkeren op eigen terrein en kunnen dus geen aanspraak maken op een openbare parkeerplek in de wijk.

 

In dit bijzondere geval leidt de verplichting om parkeerplaatsen te realiseren op eigen terrein onopzettelijk tot het wegvallen van 3 openbare parkeerplekken. Om de 3 openbare plekken in stand te houden wensen buurtbewoners dat de vergunninghouder wordt vrijgesteld van de plicht om parkeerplaatsen aan leggen op eigen terrein. Deze wens om de verleende omgevingsvergunning op dit punt te herzien is door het bestuur van stadsdeel Noord niet gehonoreerd omdat dat in strijd zou zijn met de voorschriften van het bestemmingsplan en ook niet strookt met het parkeerbeleid om het parkeren in de openbare ruimte zoveel mogelijk te beperken.

 

Bijkomend voordeel van het verbreden van het talud en zo meer in de berm van de Oostzanerdijk te parkeren is dat er ter plaatse meer ruimte voor het verkeer op de Oostzanerdijk ontstaat, wat de doorstroming ten goede komt. Het profiel van de dijk is doorgaans zeer krap.

 

Figuur 1. Bestaande situatie ter plaatse van de Kometensingel 88 / 90

De te onttrekken strook van de Oostzanerdijk heeft een groene kleur. Het betreft een strook eigen grond die door verjaring openbare weg is geworden.

 

Figuur 2. Nieuwe situatie ter plaatse van de Kometensingel 88 / 90

De te onttrekken strook van de Oostzanerdijk heeft een groene kleur. Het betreft een strook eigen grond die door verjaring openbare weg is geworden.

 

Omschrijving van situatie na onttrekking

Als de strook is onttrokken aan de openbare weg dan zal de vergunninghouder van de omgevingsvergunning bevoegd zijn om de 3 privé parkeerplekken af te schermen met beugels of dergelijke zodat er ter plekke niet meer openbaar geparkeerd kan worden.

 

Als de strook niet onttrokken wordt aan de openbare weg dan kan de vergunninghouder de privé parkeerplekken niet afschermen en zal de buurt blijven parkeren op die 3 dan nog openbare plekken. Daardoor zal het onmogelijk zijn voor de nieuwe bewoners van de Kometensingel 88 om op eigen terrein te parkeren en kan er geen invulling worden gegeven aan het gemeentelijke parkeerbeleid om de openbare ruimte zoveel als mogelijk te ontlasten met parkeerplekken voor auto’s.

 

Gezien bovengenoemde motivering weegt het individueel belang van mogelijk benadeelde buurtbewoners niet op tegen het algemene belang, dat gediend wordt door de wegonttrekking van een strook van de Oostzanerdijk ter hoogte van Kometensingel 88/90. Het algemene belang wordt gediend omdat invulling wordt gegeven aan het doel van het parkeerbeleid om te parkeren op eigen terrein en zo de openbare ruimte zoveel mogelijk te ontlasten met parkeerplekken voor auto’s. Het individuele belang van de buurtbewoners weegt ook niet op tegen het individuele belang van de toekomstige bewoners van Kometensingel 88A, 88B en 88C omdat zij op grond van de plicht om te parkeren op eigen terrein niet in aanmerking komen voor een parkeervergunning. Voor zover de buurtbewoners recht hebben op een parkeervergunning kunnen zij in tegenstelling tot de bewoners van Kometensingel 88A t/m 88C dan wel in hun parkeerbehoefte voorzien door te parkeren in de openbare ruimte.

 

Het besluit is voorgelegd aan het Toetsteam Openbare Ruimte & Mobiliteit en de Verkeerspolitie en besproken in de zitting van 6 januari 2026. Volgens het verslag van die zitting is het oordeel positief, met opmerking.

 

Besluit:

Een strook van de Oostzanerdijk over een breedte van 0,6 meter en over een lengte van ca. 20 meter – komt overeen met de lengte van 3 parkeerplaatsen en de breedte van een trap - ter hoogte van Kometensingel 88/90 aan het openbaar verkeer te onttrekken.

Bijlage

Bij dit wegonttrekkingsbesluit hoort een bijlage, gemerkt B01. Dit betreft een tekening d.d. 13-05-2024 met nummer UT-SIT1 met situaties en doorsneden, bestaande en nieuwe toestand, toegespitst op het parkeren aan de Oostzanerdijk ter hoogte van Kometensingel 88/90.

 

Inwerkingtreding beschikking

Directe inwerkingtreding

Volgens artikel 3.40 van de Algemene wet bestuursrecht treedt een besluit niet in werking voordat het is bekendgemaakt. Gelet op artikel 3.41 van de Algemene wet bestuursrecht wordt een besluit bekend gemaakt door toezending aan de belanghebbende.

 

De beschikking treedt niet eerder in werking dan dat de bevoegde rechter op een eventueel verzoek om voorlopige voorziening heeft beslist.

 

Het onttrekkingsbesluit wordt gepubliceerd in het Gemeenteblad.

Een afschrift van dit onttrekkingsbesluit zal verzonden worden aan Gedeputeerde Staten

Namens de gemeenteraad van Amsterdam,

Mw I. van Scheppingen

Directeur Verkeer en Openbare Ruimte

Bezwaar

Bent u het niet eens met dit besluit?

Dan kunt u binnen zes weken na publicatie van dit besluit bezwaar maken. Als verzenddatum van uw bezwaar geldt de poststempel op uw bezwaarschrift.

 

Stuur uw bezwaarschrift naar:

De gemeenteraad van Amsterdam

T.a.v. Directie Juridische Zaken

Postbus 202

1000 AE AMSTERDAM

Of per mail naar: bezwaarenberoep@amsterdam.nl

 

Vermeld in uw bezwaarschift altijd:

  • Uw naam, adres en telefoonnummer

  • De datum waarop u het bezwaar schijft en uw handtekening

  • Het besluit waartegen u bezwaar maakt, met datum en referentienummer van het besluit

  • Waarom u bezwaar maakt.

Na ontvangst informeert de gemeente u over de manier waarop uw bezwaarschrift wordt behandeld.

Dient iemand anders namens u een bezwaarschrift is? Stuur dan een machtiging mee.

 

Het indienen van een bezwaarschrift schorst de werking van dit besluit niet. Het besluit blijft dus gelden.

Is dit voor u nadelig en kunt u de afloop van de bezwaarprocedure niet afwachten? Dan kunt u, als u een bezwaarschrift hebt ingediend, om een voorlopige voorziening vragen bij:

 

De Voorzieningenrechter van de rechtbank Amsterdam

Sector Bestuursrecht Algemeen

Postbus 75850

1070 AW Amsterdam

Bijlage B01.  

 

Naar boven