Gemeenteblad van Oegstgeest
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Oegstgeest | Gemeenteblad 2026, 288690 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Oegstgeest | Gemeenteblad 2026, 288690 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregeling Isolerende Maatregelen Grondgebonden Woningen Oegstgeest
In deze regeling wordt verstaan onder:
eigenaar-bewoner: een natuurlijke persoon die een grondgebonden woning in eigendom heeft in de gemeente Oegstgeest, die voor permanente bewoning is bestemd, waarin hij zijn hoofdverblijf heeft of direct na renovatie van deze woning zal hebben. Deze woning heeft energielabel D, E, F of G, of – bij een beter label of gebrek aan label – minstens 2 slecht of niet geïsoleerde bouwdelen. De woning heeft een WOZ-waarde lager dan €572.000,- (peildatum 1 januari 2022) of € 649.000,- (peildatum 1 januari 2024).
subsidie: bij het spoor ‘Volledige ontzorging’ korting op de factuur ter hoogte van maximaal het beschikbare subsidiebedrag voor de doelgroep. Bij de sporen ‘Zelf bedrijf regelen’ of ‘Doe-het-zelf’ ontvangt het huishouden subsidie van maximaal het beschikbare subsidiebedrag via een cash-back regeling;
Artikel 2 Doel van de regeling
De regeling heeft tot doel het stimuleren van het treffen van isolerende maatregelen in grondgebonden woningen. Dit leidt tot de reductie van het energieverbruik bij een huishouden en daarmee tot CO₂-reductie en besparing op de energiekosten door:
TITEL 2. Isolatiemaatregelen grondgebonden koopwoning
Er zijn twee doelgroepen voor eigenaar-bewoners van grondgebonden koopwoningen die in aanmerking kunnen komen voor subsidie binnen de regeling.
De eerste doelgroep zijn de energietoeslaggerechtigden met een grondgebonden koopwoning met een WOZ-waarde van minder dan €572.000 (peildatum 1 januari 2022) of € 649.000,- (peildatum 1 januari 2024), - met een laag energielabel (D, E, F, G) of – bij een beter label of gebrek aan label – minstens twee slecht geïsoleerde bouwdelen (zie tabel slecht geïsoleerde bouwdeel in de artikelsgewijze toelichting).
De tweede doelgroep zijn de overige eigenaar-bewoners van grondgebonden koopwoningen met een WOZ-waarde van minder dan €572.000 (peildatum 1 januari 2022) of € 649.000,- (peildatum 1 januari 2024) met een laag energielabel (D, E, F, G) of – bij een beter label of gebrek aan label – minstens twee slecht geïsoleerde bouwdelen (zie tabel slecht geïsoleerde bouwdeel in de artikelsgewijze toelichting).
De gevraagde documenten moeten binnen 6 maanden na het subsidiebesluit worden ingediend. Gebeurt dit niet, dan wordt de subsidie ingetrokken. Hierop kan een uitzondering worden gemaakt als de aanvrager kan aantonen dat binnen deze termijn opdracht is gegeven aan een uitvoerder, maar installatie door de leverancier niet binnen 6 maanden mogelijk is.
Artikel 9 Uitkering subsidiebedrag, hoogte subsidie en verdeelregels
Eigenaar-bewoners ontvangen een isolatievergoeding voor het toepassen van één of meerdere grotere isolatiemaatregelen zoals vastgelegd in artikel 6. Een eigenaar-bewoner uit de eerste doelgroep, zoals vastgelegd in artikel 5, eerste lid, krijgt een isolatievergoeding van maximaal €4.000. Een eigenaar-bewoner uit de tweede doelgroep, zoals vastgelegd in artikel 5, tweede lid, krijgt een isolatievergoeding van maximaal €1.300.
Een subsidie op grond van deze regeling wordt, behalve volgens het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht of de ASV, geweigerd indien:
TITEL 3. Hardheidsclausule, inwerkingtreding en citeertitel
Artikel 13 Inwerkingtreding, einde en overgangsrecht
Aanvragen die zijn ingediend en in behandeling zijn genomen onder de subsidieregeling Isolerende Maatregelen (SIM) Oegstgeest 2025-2026 worden afgehandeld krachtens die subsidieregeling. Op bezwaarschriften tegen besluiten op grond van die regeling wordt beslist met inachtneming van die subsidieregeling.
Aldus vastgesteld op 19 mei 2026.
Het college van burgemeester en wethouders,
Gemeentesecretaris
Jeffrey Versluis
Burgemeester
Emile Jaensch
De beleidsregel eenmalige energietoeslag 2022 staat niet op zichzelf, maar is gebaseerd op artikel 35 van de Participatiewet. Dit betekent dat wie niet aan de voorwaarden van de wet voldoet, bijvoorbeeld omdat die persoon op de aanvraagdatum geen rechthebbende is of omdat een uitsluitingsgrond geldt, geen aanspraak kan maken op de energietoeslag. In bijzondere omstandigheden mag hiervan afgeweken worden op grond van artikel 4:84 AWB.
De SpUk vanuit het Nationaal Isolatie Programma is bedoeld voor isolatie van koopwoningen. De gemeente Oegstgeest heeft de gelden voor de derde tranche in juli 2025 ontvangen. Bij de keuze voor ‘volledige ontzorging’ wordt de isolatievergoeding direct door het isolatiebedrijf verrekend. Bij de keuze voor ‘doe-het-zelf’ of ‘zelf een bedrijf regelen’ zal de subsidie na uitvoering worden uitgekeerd.
Er is sprake van twee verschillende peilmomenten voor de WOZ-waarde van de woningen vanwege tussentijdse aanpassing van de regeling. Indien de woning binnen één van beide categorieën van de WOZ-waarden valt, en voldoet aan de overige eisen, dan komt de eigenaar-bewoner in aanmerking voor de subsidie.
Een bouwdeel is slecht geïsoleerd als de waardes gelijk of lager zijn dan de waardes in de rechterkolom van onderstaande tabel[1].
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2026-288690.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.