Gemeenteblad van Duiven
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Duiven | Gemeenteblad 2026, 166256 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Duiven | Gemeenteblad 2026, 166256 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregeling Lokale Aanpak Isolatie gemeente Duiven 2026
Het College van Burgemeesters en Wethouders van de gemeente Duiven,
gelet op titel 4.2 van de Algemene wet bestuursrecht en de Algemene subsidieverordening Duiven 2025
gezien het besluit om middelen ter beschikking te stellen voor de subsidieregeling middels de SPUK Lokale Aanpak Isolatie van het Nationaal Isolatie Programma
In deze subsidieregeling wordt verstaan onder:
isolatiemaatregelen: isolatiemaatregelen ten behoeve van het reduceren van de warmte vraag van de woning, die voldoen aan de voorwaarden van de SPUK lokale aanpak. De isolatiemaatregelen moeten aantoonbaar gebouw gebonden en fysiek zijn aangebracht in de woning van de eigenaar-bewoner waarvoor de subsidie is aangevraagd;
slecht geïsoleerd bouwdeel: Bouwdelen zijn slecht geïsoleerd wanneer ze niet voldoen aan de huidige isolatie-eisen. Voor de verschillende bouwdelen geldt de volgende indicatie als slecht geïsoleerd conform de SPUK lokale aanpak:
SPUK lokale aanpak : Specifieke Uitkering (SPUK) vanuit het Nationaal Isolatie Programma van het ministerie van Binnenlandse Zaken voor gemeenten. Deze regeling is beschikbaar voor het financieren van lokale isolatieprogramma’s van gemeenten, en bedoeld voor het verbeteren van slecht geïsoleerde woningen van eigenaren die moeite hebben hun woning te verduurzamen;
woning: woongelegenheid als bedoeld in artikel 1, eerste lid, van de Woningwet, waaronder tevens wordt begrepen een appartement, en als zodanig bewoond is geweest alvorens een renovatie plaatsvindt en in de basisregistratie als bedoeld in artikel 2 van de Wet basisregistratie adressen en gebouwen met een woonfunctie is geregistreerd.
Het bepaalde in deze subsidieregeling is enkel van toepassing op de verstrekking van subsidies door het college voor de in artikel 4 bedoelde activiteiten en voor zover passend binnen het gestelde in de ASV 2025.
Artikel 3. Doel subsidieregeling
Het doel van de subsidieregeling is om eigenaar-bewoners met een slecht geïsoleerde woning en een WOZ-waarde van beneden €477.000 (peildatum 01-01-2022) te helpen isoleren conform de voorwaarden van de SPUK lokale aanpak.
Artikel 4. Subsidiabele activiteiten
Het college verstrekt subsidie als bijdrage in de kosten voor in ieder geval de volgende uitgevoerde isolatiemaatregelen (de voorwaarden behorend aan deze activiteiten worden verder gespecificeerd in artikel 5 lid 4):
het natuurvrij maken van de spouwmuur conform de beschreven richtlijnen op https://www.natuurvriendelijkisoleren.nl/over-nvi/;
In het geval van appartementen in een VvE, dan moet de subsidie worden aangevraagd door vereniging van eigenaars. De aanvraag loopt via het bestuur van deze VvE. Het bestuur van de VvE vraagt de subsidie in één keer aan, voor alle individuele huishoudens c.q. woningen die binnen de VvE tot de doelgroep behoren.
De subsidiabele activiteiten zoals gedefinieerd in artikel 4 dienen te voldoen aan de volgende minimale isolatiewaarden en oppervlaktes om in aanmerking te komen voor een subsidie-uitkering. Deze voorwaarden zijn in lijn met de nationale investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE):
Deze voorwaarden gelden niet voor doe-het-zelf maatregelen.
Indien en voor zover de in deze regeling opgenomen voorwaarden afwijken van de voorwaarden zoals gesteld in de Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE), prevaleren te allen tijde de voorwaarden van de ISDE.
Artikel 7. Hoogte van de subsidie
Eigenaar-bewoners kunnen voor maximaal €1.460 aan subsidie aanvragen voor de woning.
Het college kan geheel of gedeeltelijk weigeren een subsidie te verlenen voor de subsidiabele activiteiten in deze regeling als:
Het college is bevoegd af te wijken van deze regeling indien bijzondere omstandigheden een strikte toepassing van deze regeling naar het oordeel van het college zou leiden tot een onredelijke beslissing.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2026-166256.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.