Gemeenteblad van Heerlen
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Heerlen | Gemeenteblad 2025, 566038 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Heerlen | Gemeenteblad 2025, 566038 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregel Lokale Aanpak Isolatie Doe-Het-Zelf gemeente Heerlen 2026
Het klimaatakkoord gaat uit van een CO2-neutrale en aardgasvrije gebouwde omgeving in 2050. Met deze subsidieregel worden inwoners gestimuleerd om aan de slag te gaan met de verduurzaming van hun woningen en op deze manier wordt energiebesparing en CO2-reductie bevorderd. De subsidieregel richt zich op eigenaar-bewoners, waarbij op basis van het energielabel en de WOZ-waarde de verwachting is dat een grote energiebesparing te realiseren is in de woning via het treffen van energiebesparende isolatiemaatregelen.
Hoewel er al verschillende verduurzamingssubsidies voor woningeigenaren beschikbaar zijn, zijn doe-het-zelvers hierbij vaak uitgesloten. Met deze subsidie wil de gemeente deze doelgroep stimuleren om zelf te isoleren, waar dat anders niet gedaan wordt. Aan eigenaren van woningen die zelf (dus zonder tussenkomst van een bouwbedrijf) isolatiemaatregelen willen aanbrengen, wordt subsidie verstrekt om tegemoet te komen in de kosten daarvan.
De subsidieregel ‘Lokale Aanpak Isolatie Doe-Het-Zelf gemeente Heerlen 2026’ is gebaseerd op de Algemene Subsidie Verordening van de gemeente Heerlen (afgekort: ASV). In de ASV staan algemene regels. De subsidieregel vertaalt deze naar het beleid voor de Lokale Aanpak Isolatie.
Artikel 1. Begripsomschrijving
Voor deze subsidieregel gelden de begripsomschrijvingen zoals hieronder vermeld. Voor zover begrippen niet gedefinieerd zijn geldt de begripsomschrijving zoals opgenomen in de ‘Algemene Subsidie Verordening’.
Regeling SPUK LAI: de vigerende Regeling van de Minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening van 1 februari 2023, nr. 2022-0000430533 houdende regels met betrekking tot de verstrekking van een specifieke uitkering aan gemeenten ten behoeve van de verduurzaming van slecht geïsoleerde woningen van eigenaarbewoners en woningen van verenigingen van eigenaars, woonverenigingen en wooncoöperaties in het kader van het Nationaal Isolatieprogramma.
Schuindakisolatie binnenzijde: het isoleren van (pannen)daken aan de binnenzijde door aan het dakbeschot isolatiemateriaal te bevestigen waarna de binnenwand-afwerking eroverheen wordt geplaatst. Als er sprake is van dakpannen, dan mogen die niet beroerd worden. Ook een ruimte vullen tussen dakbeschot en binnenwandafwerking met gespoten isolatiemateriaal is niet toegestaan;
De subsidie wordt verstrekt om eigenaren van woningen tegemoet te komen in de kosten van het isoleren. Hoewel er al verschillende verduurzamingssubsidies voor woningeigenaren beschikbaar zijn, zijn doe-het-zelvers hierbij vaak uitgesloten. Met deze subsidie wordt deze doelgroep gestimuleerd om zelf te isoleren, waar dat anders niet gedaan wordt. Aan eigenaren van woningen die zelf, dus zonder tussenkomst van een bouwbedrijf, isolatiemaatregelen willen aanbrengen, wordt subsidie verstrekt om tegemoet te komen in de kosten daarvan.
Hoofdstuk 3 – Doelgroep, subsidievoorwaarden en subsidieplafond
Artikel 7. Subsidievoorwaarden
De isolatiemaatregelen waarvoor de subsidie kan worden verstrekt, moeten doe-het-zelf-maatregelen betreffen en moeten voldoen aan de vereisten zoals bepaald in artikel 4.5.2., derde lid, van de Regeling ISDE. Het college kan van de eisen voor minimale oppervlakte afwijken als hier niet aan kan worden voldaan omdat het een zeer kleine woning betreft.
De subsidieaanvrager is verantwoordelijk voor het verkrijgen van eventuele vereiste vergunning(en) en ontheffing(en). De subsidieaanvrager is zelf verantwoordelijk voor het naleven van de zorgplicht zoals die is opgenomen in artikel 11.27 van het Besluit activiteiten leefomgeving (Bal). Subsidieverlening en -vaststelling biedt geen garantie dat de vereiste vergunningen en/of ontheffingen worden verleend.
Hoofdstuk 4 – Subsidieverlenings- en vaststellingsprocedure
Onverminderd het bepaalde in artikel 9 van de ‘Algemene Subsidieverordening’ kan subsidie worden geweigerd indien of voor zover:
Maatregelen worden uitgevoerd die gericht zijn op het voldoen aan wettelijke verplichtingen of gangbare minimumkwaliteitseisen, zoals bijvoorbeeld vastgelegd in het Besluit bouwwerken leefomgeving (Bbl) of gemeentelijke bouwvoorschriften, of die gericht zijn op het verrichten van achterstallig onderhoud;
Artikel 11. Wijze van subsidievaststelling
Het college kan na subsidievaststelling een controle uitvoeren. Indien bij controle blijkt dat de isolatiemaatregelen niet of niet geheel zijn uitgevoerd, kan het college de subsidievaststelling intrekken dan wel de subsidie op een lager bedrag vaststellen en overgaan tot het terugvorderen van de subsidie.
Artikel 14. Bevoegdheid college
Het college is bevoegd om de regeling op de volgende punten aan te passen:
Het college kan van de toepassing van deze regeling afwijken als daaraan vasthouden voor een subsidieaanvrager of -ontvanger gevolgen zou hebben die wegens bijzondere omstandigheden onevenredig zouden zijn in verhouding tot de daarmee te dienen belangen.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-566038.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.