Gemeente Heerlen - PUBLICATIE VOORNEMEN verlenging van een erfpacht- en opstalrecht Scoutingterrein aan de Zandbergsweg 102 te Hoensbroek

 

 

Inleiding

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heerlen maakt op grond van het arrest van de Hoge Raad van 26 november 2021 (ECLI:NL:HR:2021:1778, het Didam-arrest) bekend dat zij het voornemen heeft om een bestaande erfpachtovereenkomst met opstalrecht te verlengen.

 

Beschrijving van het perceel

Het betreft de volgende onroerende zaak:

• Locatie: Scoutingterrein aan de Zandbergsweg 102 te 6432CD Hoensbroek

• Kadastrale aanduiding: Gemeente Hoensbroek, sectie A, nummer 6034 (gedeeltelijk)

• Oppervlakte: ca. 2150 m2

 

Huidige situatie

De gemeente heeft aan Scoutinggroep De Stutters een erfpacht- en opstalrecht verleend ten behoeve van het gebruik van het terrein voor scoutingactiviteiten. De huidige overeenkomst loopt af op 30 oktober 2025.

 

Voorgenomen besluit

De gemeente is voornemens om de bestaande erfpacht- en opstalovereenkomst met Scoutinggroep De Stutters te verlengen voor een periode van wederom 30 jaar, onder vergelijkbare voorwaarden als de huidige overeenkomst.

 

Motivering keuze voor één partij

De gemeente is van oordeel dat slechts één serieuze gegadigde in aanmerking komt voor deze verlenging, namelijk Scoutinggroep De Stutters, omdat:

• het terrein specifiek is ingericht en in gebruik is als scoutingterrein;

• de opstallen eigendom zijn van de scoutingvereniging;

• de scouting als maatschappelijke organisatie een duurzame binding heeft

met de locatie;

• overdracht of heruitgifte aan derden zou leiden tot onredelijke

maatschappelijke en financiële gevolgen.

 

Bezwaar of interesse

Bent u van mening dat u ook in de gelegenheid moet worden gesteld de bestemming te realiseren en daarom als gegadigde dient te worden aangemerkt voor de in gebruik gevende gronden dan dient u dat uiterlijk 20 kalenderdagen na dagtekening van deze publicatie een kort geding aanhangig te maken bij de bevoegde rechtbank.

 

Indien u dit niet doet dan zal zulks lijden tot verval van rechten en kunt u tegen de voorgenomen verlenging van een erfpacht- en opstalrecht niet meer in rechte opkomen.

 

 

Datum publicatie

Heerlen 6 oktober 2025

 

Naar boven