Gemeenteblad van Arnhem
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Arnhem | Gemeenteblad 2025, 281124 | verkeersbesluit of -mededeling |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Arnhem | Gemeenteblad 2025, 281124 | verkeersbesluit of -mededeling |
Marga Klompélaan tijdelijke verkeersmaatregelen
Datum verkeersbesluit: 25 juni 2025
HET COLLEGE VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN ARNHEM;
om van 29 juni 2025 tot en met 17 augustus 2025 de volgende verkeersmaatregelen te nemen:
door het plaatsen van borden overeenkomstig model C1 van bijlage 1 van het RVV de hoofdrijbaan van het gedeelte van de Marga Klompélaan tussen Lange Akkers en de noordelijke aansluiting van de Dr. Joop den Uijlsingel, in beide richtingen te gesloten te verklaren voor alle voertuigen, ruiters en geleiders van rij- en trekdieren of vee;
Genoemde wegen zijn in beheer bij de gemeente Arnhem.
Op 29 juni 2025 start de aannemer met de wegwerkzaamheden om op het kruispunt Marga Klompélaan – Kruisstraat een rotonde aan te leggen. Om deze werkzaamheden veilig, snel en efficiënt te kunnen uitvoeren, is het nodig om tijdelijke verkeersmaatregelen te nemen. Een van de belangrijkste maatregelen is het afsluiten van een gedeelte van de Marga Klompélaan tussen de Lange Akkers en de noordelijke aansluiting van de Dr. Joop den Uijlsingel.
Afweging artikel 2 Wegenverkeerswet 1994 (WvW)
De in dit verkeersbesluit genoemde verkeersmaatregelen strekken tot de volgende in artikel 2 van de WvW genoemde belangen:
Het afsluiten van de weg zou in strijd met het in artikel 2 WvW 1994 genoemde belang van het verzekeren van de vrijheid van het verkeer kunnen worden geacht. Wij beseffen dat de tijdelijke verkeersmaatregelen een beperking van die vrijheid opleveren omdat er omgereden moet worden om bestemmingen te bereiken. De eerdergenoemde belangen uit artikel 2 van de WvW 1994 als het verzekeren van de veiligheid op de weg, het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan en het beperken van overlast, hinder of schade, wegen voor ons echter zwaarder. Het feit dat er tijdelijk moet worden omgereden is naar onze mening niet onevenredig in verhouding tot het doel van de tijdelijke verkeersmaatregelen. Er worden omleidingen ingesteld en omleidingsborden geplaatst om aan te geven hoe bestemmingen bereikt kunnen worden. Om de overlast zoveel mogelijk te beperken en in verband met de gevolgen voor de dienstregeling van de lijnbussen worden de werkzaamheden grotendeels tijdens de zomervakantie uitgevoerd.
Ingevolge artikel 24 van het BABW heeft er overleg plaatsgevonden met een door de Korpschef van Politie gemandateerde verkeersadviseur van de eenheid Oost Nederland. Deze stemt in met het verkeersbesluit.
Het college van burgemeester en wethouders van Arnhem,
Teamleider Ondermijning, Backoffice en Vergunningen
Als u het met deze beslissing niet eens bent, kunt u binnen zes weken na de dag waarop deze beslissing is bekendgemaakt een bezwaarschrift indienen. Uw bezwaarschrift moet u motiveren en ondertekenen en sturen naar:
Het college van burgemeester en wethouders van Arnhem
Vermeld in uw bezwaarschrift het zaaknummer (zie bovenaan).
Als u bezwaar hebt gemaakt en een spoedeisend belang hebt, kunt u de voorzieningenrechter vragen om een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek om een voorlopige voorziening moet u samen met een afschrift van uw bezwaarschrift sturen naar:
Voorzieningenrechter van de Rechtbank Gelderland
Er zijn kosten verbonden aan dit verzoek. Hierover kan de rechtbank u meer vertellen.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-281124.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.