Gemeenteblad van Schiedam
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Schiedam | Gemeenteblad 2025, 269738 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Schiedam | Gemeenteblad 2025, 269738 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Wijzigingsbesluit Subsidieregeling Aanpak VvE Isolatie Schiedam 2024
Artikel 3 wordt als volgt gewijzigd:
Artikel 4 wordt als volgt gewijzigd:
Artikel 5 wordt als volgt gewijzigd:
|
Artikel 5 Subsidiabele activiteiten
|
|
|
Artikel 5 lid 1 tekstuele correctie: ‘waterzijdig dynamisch inregelen’ gecorrigeerd naar ‘dynamisch waterzijdig inregelen’. Artikel 5 lid 3 tekstuele wijziging; subsidie voor vloerisolatie wordt alleen voor een appartement op de begane grond van een appartementencomplex toegekend. Hiermee wordt de tekst in overeenstemming gebracht met de formulering in lid 4 van dit artikel. |
|
Artikel 6 wordt als volgt gewijzigd
Artikel 7 wordt als volgt gewijzigd
Artikel 9 wordt als volgt gewijzigd:
Artikel 10 wordt als volgt gewijzigd
Aldus vastgesteld door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam in haar openbare vergadering van 27 mei 2025.
De secretaris,
C.E. Bos
De voorzitter,
mr. H.M. Bergmann
Bijlage 1 bij het wijzigingsbesluit Subsidieregeling Aanpak VvE Isolatie Schiedam 2024
Toelichting op artikel 3 Doelgroep
Slecht geïsoleerd bouwdeel: de waarden komen van de website van de RVO. De tabel is hieronder volledig weergegeven:
Ug waarde: de U-waarde geeft aan in hoeverre een materiaal de warmte doorlaat (hoeveel warmte er naar buiten verdwijnt). De g van Ug waarde staat voor glas. Hoe lager de Ug-waarde, hoe beter het glas isoleert.
RD waarde: geeft de isolerende werking van een enkel materiaal in een constructie weer. Hoe hoger de Rd-waarde, hoe beter het isoleert.
Rc waarde: is de totale isolatiewaarde van een bepaald constructieonderdeel, zoals de buitenmuur of het dak. De Rc waarde is de optelsom van de Rd waardes. Bij de Rc waarde is niet alleen het isolerend vermogen van de isolatie belangrijk, maar ook dat van de constructie (bv. de stenen van de spouwmuur, de dakconstructie of het buitenschrijnwerk). Hoe hoger de Rc-waarde, hoe beter het isoleert.
Toelichting op artikel 4 Subsidieplafond
Indien een deel van het subsidieplafond 2024 onbenut blijft, kan het college besluiten om dat deel toe te voegen aan het nog door het college vast te stellen subsidieplafond 2025.
Toelichting op artikel 5 Subsidiabele activiteiten
Toelichting van de technische termen: De landelijke NIP regeling verwijst, in art. 2, tweede lid onder b, naar art. 7, tweede lid, van de Subsidieregeling verduurzaming voor verenigingen van eigenaars (https://wetten.overheid.nl/BWBR0047596/2023-01-01).
Indien uit een Quick Scan, uitgevoerd door een ecologisch adviesbureau, blijkt dat beschermde diersoorten voorkomen, kunnen de werkzaamheden aan de buitenkant van het appartementencomplex niet worden uitgevoerd.
Conform de verantwoordingsregels uit de NIP regeling komen alleen bewoners van de begane grond appartementen in aanmerking voor vloerisolatie en de bewoners van de bovenste laag in aanmerking voor dakisolatie.
Toelichting op artikel 6 Hoogte van de subsidie
Mocht een VvE haar collectieve CV installaties al dynamisch waterzijdig hebben ingericht na 1 januari 2023 dan mag deze VvE maximaal € 1.000,- meer per appartement aanvragen voor de uitvoering van isolerende maatregelen.
Toelichting op artikel 7 Aanvraag
Wanneer het VvE bestuur kenbaar maakt om in aanmerking te willen komen voor de subsidie kan het Servicepunt Woningverbetering of een vergelijkbare adviesinstantie het VvE bestuur en/of haar individuele leden adviseren over de bouwkundige en financiële implicaties van de beslissing om te isoleren. Vervolgens dient het VvE bestuur een besluit te nemen en de aanvraag bij de gemeente in te dienen.
In het geval de werkzaamheden zijn uitgevoerd voorafgaand aan de aanvraag en de factuur niet is voorzien van een toelichting van de gebruikte materialen, dient er een toelichting van de uitvoerende partij te worden opgesteld met hierin vermeld welke isolerende materialen zijn gebruikt.
Indien de VvE niet in het bezit is van een MJOP, kan een opdracht uitzetten voor het opstellen van een MJOP. De VvE kan middels de landelijke SVVE subsidie 75% vergoed krijgen van het factuurbedrag waarmee een (D)MJOP alsnog kan worden opgesteld.
Toelichting op artikel 8 Weigeringsgronden
Uitvoering voor januari 2023: Het begin van de uitvoering moet aan te tonen zijn middels de factuur van de werkzaamheden. Deze factuur moet een datum bevatten.
Toelichting op artikel 10 Vaststelling en betaling van de subsidie
Reeds uitgevoerde werkzaamheden: Een aanvrager kan de subsidie aanvragen voor werkzaamheden die reeds zijn uitgevoerd, mits deze zijn uitgevoerd na 1 januari 2023. Wanneer werkzaamheden zijn uitgevoerd na 1 januari 2023 en voor de aanvraag werd ingediend dient de aanvrager na afronding van de gesubsidieerde activiteiten en uiterlijk voor 1 oktober 2026 een aanvraag tot vaststelling in.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-269738.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.