Gemeenteblad van Zoetermeer
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Zoetermeer | Gemeenteblad 2024, 490760 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Zoetermeer | Gemeenteblad 2024, 490760 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregeling ‘Doe-het-zelf isolatie Zoetermeer’
Het college van burgemeester en wethouders van Zoetermeer;
gelet op de Algemene Subsidieverordening Zoetermeer 2016 én de Regeling van de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties van 25 juni 2024, nr. 2024-0000076771 houdende regels met betrekking tot de verstrekking van een specifieke uitkering aan gemeenten ten behoeve van de verduurzaming van slecht geïsoleerde woningen van eigenaar-bewoners en woningen van verenigingen van eigenaars, woonverenigingen en wooncoöperaties in het kader van het Nationaal Isolatieprogramma;
besluit vast te stellen de Subsidieregeling ‘Doe-het-zelf isolatie Zoetermeer’
Artikel 2. Doel van de subsidie
Met deze subsidie wil de gemeente particuliere huiseigenaren van bestaande slecht geïsoleerde woningen ondersteunen met het zelf treffen van energiebesparende isolatiemaatregelen om het energieverbruik te verlagen.
Artikel 4. Subsidiabele activiteiten
Subsidie kan uitsluitend worden verstrekt voor het treffen van energiebesparende isolatiemaatregelen aan bestaande slecht geïsoleerde eigen woningen en zoals beschreven in de voorwaarden in de ISDE regeling. Het gaat hierbij om:
De subsidie wordt uitsluitend verstrekt aan de eigenaar- bewoner van een grondgebonden woning die beschikt over:
Artikel 8. Subsidievoorwaarden
Om in aanmerking te komen voor subsidie moet aan de volgende voorwaarden worden voldaan:
Er dient te worden voldaan aan de bij de betreffende activiteit gestelde oppervlakte eisen en isolatiewaardes zoals beschreven in de tabel ‘Vereisten isolerende maatregelen woningeigenaren’ (ISDE regeling);
Bijlage 1. Slecht geïsoleerde woning
Een slecht geïsoleerde woning is gedefinieerd als woongelegenheid als bedoeld in artikel 1, eerste lid, van de Woningwet met een energielabelklasse D, E, F, G.
In veel gevallen hebben woningen echter nog geen energielabel als bedoeld in artikel 1.1, eerste lid, van het Besluit Energieprestatie Gebouwen. Om in die gevallen toch te kunnen kwalificeren als slecht geïsoleerde woning onder deze regeling, moet de energetische staat van de woning worden bepaald aan de hand van het aantal niet of slecht geïsoleerde bouwdelen. Het gaat daarbij om de volgende bestaande bouwdelen:
Er is sprake van een woning met een vergelijkbare energetische staat als ten minste twee van de genoemde bouwdelen niet of slecht geïsoleerd zijn. Bouwdelen zijn slecht geïsoleerd wanneer ze niet voldoen aan de huidige isolatie-eisen, zie hiervoor onderstaand schema.
Bron: Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), Specifieke Uitkering ( SpUk ) Lokale Aanpak Isolatie.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2024-490760.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.