Het hoogheemraadschap van Rijnland (hierna: Rijnland) heeft een omgevingsvergunning voor een wateractiviteit verleend. Rijnland geeft hiermee toestemming voor vergunning met kenmerk 139111 als volgt te wijzigen:
I. Dictum II te verwijderen: - Het gedurende 12 maanden dempen (versmallen van een watergang voor het kunnen aanleggen van een fietspad) van 568 m2 overig oppervlaktewater ten zuiden van het Polderpad en westelijk van Noordeinde in Hoogmade.
II. Dictum II toe te voegen: - Het gedurende 6 jaar dempen (versmallen van een watergang voor het kunnen aanleggen van een fietspad) van 568 m2 overig oppervlaktewater ten zuiden van het Polderpad en westelijk van Noordeinde in Hoogmade.
III. De volgende gewaarmerkte bijlage toe te voegen: - Bovenaanzicht en zijaanzicht met de locatie van het te graven compensatiewater, HSL-Zuid Rijpwetering, BAM Infraconsult bv, concept revisie 0.02, de dato 15 september 2025, ontvangen bij aanvraag.
IV. Voorschrift twee onder Bijzondere voorschriften te verwijderen: - De demping dient voor 18 december 2025 verwijderd te zijn.
V. Voorschrift twee onder Bijzondere voorschriften toe te voegen: - De demping dient voor 1 januari 2031 verwijderd te zijn.
Waarom publiceert Rijnland dit bericht?
Een omgevingsvergunning voor een wateractiviteit wordt bij Rijnland aangevraagd om toestemming te krijgen om activiteiten uit te voeren, bijvoorbeeld: - in of nabij oppervlaktewater (watergang, vijver, rivier, kanaal, meer, sloot, gracht of zee); - bij een waterkering (bijvoorbeeld een dijk, kademuur, sluis of dam); of - die invloed hebben op het grondwater. Met dit bericht laat Rijnland u weten dat er misschien iets verandert in uw omgeving. Dan kunt u op tijd reageren als u het hier niet mee eens bent.
Bent u het niet eens met de vergunning?
U kunt Rijnland tot 30 januari 2026 laten weten dat u het niet eens bent met de vergunning. Dit heet bezwaar maken. U kunt bezwaar maken als u rechtstreeks bij de vergunning bent betrokken. In deze periode liggen de documenten met informatie over de vergunning ook ter inzage en kunt u deze bekijken: - in het kantoorgebouw van Rijnland, Archimedesweg 1 in Leiden. Hiervoor moet u een afspraak maken via telefoonnummer 071-306 3494; of - online via de knop “Bekijk documenten” op deze webpagina.
Wilt u bezwaar maken?
Wanneer u rechtstreeks bij dit besluit betrokken bent, bent u belanghebbende. Als belanghebbende kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. U kunt digitaal bezwaar maken bij Rijnland via https://burgerloket.rijnland.net/. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische handtekening (DigiD of eHerkenning). Mocht het voor u niet mogelijk zijn om uw bezwaar digitaal in te dienen, dan kunt u dit per post doen. U richt uw bezwaar aan dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap van Rijnland, postbus 156, 2300 AD Leiden. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet daarnaast ten minste bevatten: de naam van de indiener, adres, dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden (motivering) van het bezwaar.
Wilt u de start van de activiteiten tegenhouden?
Na het indienen van een bezwaarschrift blijft de vergunning gelden. Wel kunt u, naast het indienen van een bezwaarschrift, de voorzieningenrechter vragen een voorlopige voorziening te treffen, om de uitvoering van de activiteiten tegen te houden. Burgers kunnen dit digitaal doen (met DigiD) bij de rechtbank Den Haag via http://loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Kijk op de genoemde site voor de precieze voorwaarden. Daarnaast is het (voor burgers en bedrijven) mogelijk om via de post om een voorlopige voorziening te verzoeken. U richt dat verzoek aan de Voorzieningenrechter van de rechtbank Den Haag (sector Bestuursrechtspraak), postbus 20302, 2500 EH Den Haag.
Wilt u meer informatie ontvangen?
Voor informatie over de vergunning kunt u contact opnemen met een medewerker van het team Vergunningverlening via telefoonnummer 071 – 306 3494 of vergunningen@rijnland.net.