Waterschap Scheldestromen heeft een aanvraag voor een omgevingsvergunning ontvangen. De vergunning is aangevraagd voor het aanleggen van elektriciteitskabels van Net op Zee IJmuiden Ver Alpha en Nederwiek welke worden aangelegd vanaf het Veerse Meer tot aan het Sloegebied in Vlissingen-Oost. De aanvraag is bekend onder VTH3575 en is op 6 augustus 2025 ingediend.
Waarom publiceert het waterschap dit bericht?
Een omgevingsvergunning wordt bij het waterschap aangevraagd om toestemming te krijgen om iets te bouwen, verbouwen, slopen, kappen of aan te leggen. Met dit bericht laat het waterschap u weten dat er misschien iets verandert in uw omgeving. Dan kunt u op tijd reageren als u het hier niet mee eens bent.
Vervolgprocedure
Op deze aanvraag is de uitgebreide voorbereidingsprocedure van toepassing (artikel 16.65 Omgevingswet).
Binnen 8 weken na ontvangst van een volledige aanvraag stelt het waterschap een ontwerpbesluit (ontwerpvergunning) op. Deze termijn kan éénmalig worden verlengd met maximaal 6 weken.
De bijbehorende stukken liggen van 13 augustus 2025 tot en met 22 september ter inzage:
Op afspraak bij Waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg.
Digitaal via info@scheldestromen.nl.
Zienswijzen indienen
De aanvraag en bijbehorende stukken zijn nu al op verzoek in te zien:
Op afspraak bij Waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg.
Digitaal door een verzoek te sturen naar info@scheldestromen.nl.
Let op: op dit moment is het nog niet mogelijk om een zienswijze in te dienen
Ontvangstdatum aanvraag
Zodra het ontwerpbesluit is opgesteld, wordt dit gepubliceerd. Vanaf dat moment liggen het ontwerpbesluit en alle stukken 6 weken ter inzage en kan iedereen een zienswijze indienen. Alle zienswijzen worden betrokken bij de definitieve besluitvorming.
Heeft u vragen over de aanvraag van de vergunning?
U kunt nu alvast de aanvraag van de vergunning bekijken en hierover vragen stellen. Hiervoor kunt u bellen met waterschap Scheldestromen. Dit kan via het telefoonnummer 088 - 246 1000.