Het dagelijks bestuur heeft een omgevingsvergunning verleend voor een omgevingsvergunning ingediend voor het project Dinkel Kralen Noord. Hierin gaan het Waterschap en de Provincie werken aan de KRW en N2000 doelen voor de Dinkel. Hierbij worden werkzaamheden uitgevoerd in en in de directe omgeving (oevers enz.) van waterlopen WL06796 (Boven Dinkel) en WL00366 (Beneden Dinkel). De werkzaamheden (herstelmaatregelen) hebben onder andere betrekking op het verwijderen van puin en of keileem, het aanplanten van struweel, het optimaliseren van uitmondingen en het aansluiten van een oude meander en/ of poel. Deze herstelwerkzaamheden worden uitgevoerd in het gebied tussen de Ellermansbrug in Losser en de Beuningerbrug in Beuningen op de percelen kadastraal bekend als gemeente Losser, sectie C nummers 1042, 1295, sectie D nummers 3118, 4647, 4648 en 4649, sectie G nummer 797, sectie H nummers 3350, 5484, 7415, 7421, 7839, 7989, 8534, 8535 en 8899, sectie I nummers 8821 en 9138, sectie K nummer 5076, sectie P nummer 770 en sectie Q 797.
De omgevingsvergunning is geregistreerd onder het volgende nummer: 16138
De omgevingsvergunning is op 24 juli 2025 verzonden aan de aanvrager (bekendmaking).
Waarom laat het dagelijks bestuur u dit weten?
Een omgevingsvergunning wordt bij het waterschap aangevraagd om toestemming te krijgen om activiteiten of werkzaamheden uit te voeren op of bij waterstaatswerken (bijvoorbeeld een watergang of waterkering) of het onttrekken of lozen van oppervlaktewater of grondwater in beheer bij het waterschap.
Met dit bericht (kennisgeving) laat het waterschap u weten dat er misschien iets verandert in uw omgeving. Dan kunt u hier op tijd op reageren.
Bent u het niet eens met de verleende omgevingsvergunning (bezwaar)?
Bent u het niet eens met de verleende omgevingsvergunning door het waterschap? U kunt het waterschap tot en met 3 september 2025 laten weten dat u het niet eens bent met dit besluit. Dit heet bezwaar maken. U kunt bezwaar maken als de omgevingsvergunning uw belangen raakt of tegen uw belangen ingaat. U bent dan een belanghebbende.
Bezwaar maken
Als u het waterschap wil laten weten dat u het niet eens bent met de verleende omgevingsvergunning, dan moet u bezwaar maken bij het dagelijks bestuur.
Dit kunt u schriftelijk doen. U kunt uw brief sturen naar:
het dagelijks bestuur
waterschap Vechtstromen
postbus 5006
7600 GA Almelo.
U moet daarbij de volgende gegevens vermelden:
- 1.
- 2.
- 3.
de naam van de verleende omgevingsvergunning;
- 4.
waarom u het niet eens bent met de verleende omgevingsvergunning (de gronden van uw bezwaar).
U kunt ook bezwaar maken door gebruik te maken van het volgende webfomulier: Bezwaar tegen beslissing bestuursorgaan - Vechtstromen. Hiervoor heeft u een elektronische handtekening (DigiD) nodig.
Wilt u de start van de activiteiten tegenhouden?
Als u bezwaar maakt stopt dit de werking van de verleende omgevingsvergunning niet. Wanneer de activiteiten niet kunnen worden teruggedraaid, dan kunt u de Rechtbank Overijssel vragen de start van de activiteiten tegen te houden voordat het dagelijks bestuur een besluit heeft genomen over uw bezwaar. Dit heet het indienen van een verzoek om een voorlopige voorziening.
U kunt de voorlopige voorziening vragen bij de rechtbank Overijssel, Bestuursrecht, Postbus 10067, 8000 GB Zwolle. U moet daarbij de volgende gegevens vermelden:
- 1.
- 2.
- 3.
de naam van de verleende omgevingsvergunning;
- 4.
wat uw spoedeisend belang is;
- 5.
wat de voorlopige voorziening volgens u moet inhouden.
Een voorlopige voorziening kunt u alleen vragen als u al bezwaar bij het waterschap heeft gemaakt tegen de verleende omgevingsvergunning.
U kunt ook digitaal een voorlopige voorziening vragen bij de rechtbank via: https://mijn.rechtspraak.nl/keuze. Hiervoor heeft u een elektronische handtekening (DigiD) nodig.
Voor meer informatie kunt u de website van de rechtbank bezoeken: https://www.rechtspraak.nl/Organisatie-en-contact/Organisatie/Rechtbanken/Rechtbank-Overijssel. U kunt ook met de rechtbank bellen. Dit kan via het telefoonnummer 088 361 55 55.
Voor het vragen om een voorlopige voorziening moet u een bedrag aan de rechtbank betalen (griffierecht).
Informatie of vragen?
Heeft u vragen over de verleende omgevingsvergunning? Wilt u de omgevingsvergunning bekijken? U kunt bellen met het algemene telefoonnummer (088) 2203333.