Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Rijksdienst voor Identiteitsgegevens | Staatscourant 2026, 33401 | autorisatiebesluit basisregistratie personen |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Zoals belastingen, uitkeringen en subsidies.
Officiële publicaties van de overheid.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Rijksdienst voor Identiteitsgegevens | Staatscourant 2026, 33401 | autorisatiebesluit basisregistratie personen |
Datum 14 september 2026
Kenmerk 2026-0000025769
Naar aanleiding van het verzoek van 8 juni 2022, 2022-0000353415, is de burgermeester van de gemeente Echt-Susteren geautoriseerd voor de systematische verstrekking van gegevens uit de basisregistratie personen bij besluit van 14 juli 2022, met kenmerk 2022-0000354925. Het voornoemde besluit wordt gewijzigd als gevolg van de ontvlechting van de Paspoortwet.
Gelet op de artikelen 3.1 en 3.2 van de Wet basisregistratie personen wordt op dit verzoek als volgt besloten.
In dit besluit wordt verstaan onder:
de burgemeester van de gemeente Echt-Susteren;
de Wet basisregistratie personen;
het Besluit basisregistratie personen;
de basisregistratie personen, bedoeld in artikel 1.2 van de Wet BRP;
de systematische verstrekking, bedoeld in artikel 1.1, onder g, van de Wet BRP;
de systeembeschrijving, bedoeld in artikel 1 van het Besluit BRP;
de persoonslijst, bedoeld in artikel 1.1, onder c, van de Wet BRP;
de ingeschrevene, bedoeld in artikel 1.1, onder e, van de Wet BRP;
de ingezetene, bedoeld in artikel 1.1, onder f, van de Wet BRP;
de persoon die geen ingezetene is, bedoeld in artikel 1.1, onder f, van de Wet BRP en van wie een persoonslijst is opgenomen in de basisregistratie personen;
de tabel ten behoeve van de systematische verstrekking van gegevens, bedoeld in artikel 1.1, onder g, van de Wet BRP;
de codering die de grensgemeente aanduidt in verband met de uitvoering van dit besluit en die is vermeld in de autorisatietabelregel;
de verstrekking van gegevens, bedoeld in artikel 37, eerste lid, onder c, van het Besluit BRP, waarbij het aantal personen waarover informatie wordt verstrekt per verzoek ten hoogste tien bedraagt;
de Rijksdienst voor Identiteitsgegevens van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties;
het nationaal paspoort, het reisdocument voor vluchtelingen en het reisdocument voor vreemdelingen als bedoeld in artikel 2, eerste lid, onder a, d en e van de Paspoortwet, het faciliteitenpaspoort en tweede paspoort als bedoeld in artikel 1.2. van het Paspoortbesluit en de Nederlandse identiteitskaart als bedoeld in artikel 2, eerste lid, van de Wet op de Nederlandse identiteitskaart;
de aanvraag, als bedoeld in artikel 1, onder a, van de Paspoortwet en artikel 1 van de Wet op de Nederlandse identiteitskaart;
de ingeschrevene die bij de grensgemeente een aanvraag indient of namens wie een dergelijke aanvraag wordt ingediend;
de verstrekking, als bedoeld in artikel 1, onder d, van de Paspoortwet en artikel 1 van de Wet op de Nederlandse identiteitskaart;
de uitreiking, als bedoeld in artikel 1, onder e, van de Paspoortwet en artikel 1 van de Wet op de Nederlandse identiteitskaart;
het nader onderzoek naar de identiteit, het verblijfsrecht of de nationaliteit, waaronder de staatloosheid of behandeling als Nederlander van de aanvrager, als bedoeld in artikel 2.1, tweede lid, 2.6, derde lid, van het Paspoortbesluit, artikel 4, tweede lid Besluit Nederlandse identiteitskaart en artikel 12, vierde lid en artikel 15a, derde lid Paspoortuitvoeringsregeling Nederland;
de verklaring van toestemming, als bedoeld in artikel 34 van de Paspoortwet en artikel 22 van de Wet op de Nederlandse identiteitskaart.
1. Aan de grensgemeente wordt op haar verzoek een gegeven verstrekt dat is vermeld op de persoonslijst van een ingeschrevene, indien het een gegeven betreft dat is opgenomen in bijlage I, II, III, IV of V bij dit besluit.
2. De grensgemeente verzoekt slechts om een gegeven dat is opgenomen in bijlage I bij dit besluit indien het verzoek gericht is op het verkrijgen van gegevens over een ingeschrevene die bij de grensgemeente een aanvraag indient of namens wie een dergelijke aanvraag wordt ingediend, en de verstrekking van gegevens noodzakelijk is voor het in ontvangst nemen en beoordelen van deze aanvraag en het verstrekken en uitreiken van het reisdocument waarop de aanvraag betrekking heeft.
3. De grensgemeente verzoekt slechts om een gegeven dat is opgenomen in bijlage II bij dit besluit indien het verzoek gericht is op het verkrijgen van gegevens over de ingeschrevene die een ouder is van de aanvrager en de verstrekking van gegevens noodzakelijk is voor nader onderzoek naar de nationaliteit of de identiteit van de aanvrager.
4. De grensgemeente verzoekt slechts om een gegeven dat is opgenomen in bijlage III bij dit besluit indien het verzoek gericht is op het verkrijgen van gegevens over de ingeschrevene die een grootouder is van de aanvrager en de verstrekking van gegevens noodzakelijk is voor nader onderzoek naar de nationaliteit van de aanvrager.
5. De grensgemeente verzoekt slechts om een gegeven dat is opgenomen in bijlage IV bij dit besluit indien het verzoek gericht is op het verkrijgen van gegevens over de ingeschrevene die een huidig of voormalig echtgenoot of geregistreerd partner is van de aanvrager en de verstrekking van gegevens noodzakelijk is voor nader onderzoek naar de nationaliteit van de aanvrager.
6. De grensgemeente verzoekt slechts om een gegeven dat is opgenomen in bijlage V bij dit besluit indien het verzoek gericht is op het verkrijgen van gegevens over de ingeschrevene die een ouder is van de aanvrager en de verstrekking van gegevens noodzakelijk is om zijn of haar gegevens die zijn opgenomen in een toestemmingsverklaring, te controleren en te onderzoeken of de ouder het gezag heeft over de aanvrager.
7. Aan de grensgemeente worden geen gegevens verstrekt, indien een of meer van de gegevens waarvan de grensgemeente bij haar verzoek gebruik heeft gemaakt, niet is opgenomen in bijlage I t/m V bij dit besluit.
1. Indien een verstrekking aan de grensgemeente op grond van dit besluit een gegeven betreft dat op juistheid wordt of is onderzocht, bevat de verstrekking naast dit gegeven tevens de gegevens over dat onderzoek.
2. De verstrekking van gegevens aan de grensgemeente die op grond van dit besluit plaatsvindt, bevat geen gegeven waarbij “indicatie onjuist dan wel strijdigheid met de openbare orde” is vermeld.
3. Indien aan de grensgemeente gegevens worden verstrekt van een persoonslijst waarvan de bijhouding is opgeschort, bevat de verstrekking tevens de gegevens omtrent de reden en de datum van de opschorting, alsmede, voor zover deze gegevens zijn opgenomen op de persoonslijst, gegevens over de verificatie en de aanlevering van de verstrekte gegevens.
1. De grensgemeente verstrekt aan de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties onverwijld alle nieuw gebleken informatie die betrekking heeft op hetgeen geregeld is in dit besluit.
2. Deze informatie betreft in ieder geval wijzigingen in:
a. de taak of de wijze van uitvoering van de taak van de grensgemeente;
b. de regelgeving ten aanzien van de taak of de wijze van uitvoering van de taak van de grensgemeente;
c. de gegevens uit de basisregistratie personen die noodzakelijk zijn voor de uitvoering van de taak van de grensgemeente.
Het besluit en de bijlagen bij het besluit worden gepubliceerd in de Staatscourant.
's-Gravenhage, 14 september 2026
De Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, namens deze, Directeur Identiteitsgegevens
Bezwaar
Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na bekendmaking van dit besluit daartegen per brief bezwaar maken bij de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, Postbus 10451, 2501 HL Den Haag. Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend, voorzien zijn van een datum alsmede de naam en het adres van de indiener en dient vergezeld te gaan van de gronden waarop het bezwaar berust en, zo mogelijk, een afschrift van het besluit waartegen het bezwaar is gericht.
Bijlage bij artikel 2 van dit besluit.
|
RUBRIEK |
OMSCHRIJVING |
|
01 |
PERSOON |
|
01.01.10 |
A-nummer persoon |
|
01.01.20 |
Burgerservicenummer persoon |
|
01.02.10 |
Voornamen persoon |
|
01.02.20 |
Adellijke titel/predicaat persoon |
|
01.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam persoon |
|
01.02.40 |
Geslachtsnaam persoon |
|
01.03.10 |
Geboortedatum persoon |
|
01.03.20 |
Geboorteplaats persoon |
|
01.03.30 |
Geboorteland persoon |
|
01.04.10 |
Geslachtsaanduiding |
|
01.61.10 |
Aanduiding naamgebruik |
|
01.81.20 |
Aktenummer van de akte waaraan gegevens over persoon ontleend zijn |
|
01.82.10 |
Gemeente waar de gegevens over persoon aan het document ontleend zijn |
|
01.82.30 |
Beschrijving van het document waaraan de gegevens over persoon ontleend zijn |
|
02 |
OUDER1 |
|
02.01.10 |
A-nummer ouder1 |
|
02.01.20 |
Burgerservicenummer ouder1 |
|
02.02.10 |
Voornamen ouder1 |
|
02.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam ouder1 |
|
02.02.40 |
Geslachtsnaam ouder1 |
|
02.03.10 |
Geboortedatum ouder1 |
|
02.62.10 |
Datum ingang familierechtelijke betrekking ouder1 |
|
02.81.20 |
Aktenummer van de akte waaraan gegevens over ouder1 ontleend zijn |
|
02.82.10 |
Gemeente waar de gegevens over ouder1 aan het document ontleend zijn |
|
02.82.30 |
Beschrijving van het document waaraan de gegevens over ouder1 ontleend zijn |
|
03 |
OUDER2 |
|
03.01.10 |
A-nummer ouder2 |
|
03.01.20 |
Burgerservicenummer ouder2 |
|
03.02.10 |
Voornamen ouder2 |
|
03.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam ouder2 |
|
03.02.40 |
Geslachtsnaam ouder2 |
|
03.03.10 |
Geboortedatum ouder2 |
|
03.62.10 |
Datum ingang familierechtelijke betrekking ouder2 |
|
03.81.20 |
Aktenummer van de akte waaraan gegevens over ouder2 ontleend zijn |
|
03.82.10 |
Gemeente waar de gegevens over ouder2 aan het document ontleend zijn |
|
03.82.30 |
Beschrijving van het document waaraan de gegevens over ouder2 ontleend zijn |
|
04 |
NATIONALITEIT |
|
04.05.10 |
Nationaliteit |
|
04.63.10 |
Reden verkrijging Nederlandse nationaliteit |
|
04.64.10 |
Reden verlies Nederlandse nationaliteit |
|
04.65.10 |
Aanduiding bijzonder Nederlanderschap |
|
04.82.10 |
Gemeente waar de gegevens over nationaliteit aan het document ontleend dan wel afgeleid zijn |
|
04.82.30 |
Beschrijving van het document waaraan de gegevens over nationaliteit ontleend dan wel afgeleid zijn |
|
04.85.10 |
Ingangsdatum geldigheid met betrekking tot de elementen van de categorie Nationaliteit |
|
54 |
NATIONALITEIT |
|
54.05.10 |
Nationaliteit |
|
54.63.10 |
Reden verkrijging Nederlandse nationaliteit |
|
54.64.10 |
Reden verlies Nederlandse nationaliteit |
|
54.65.10 |
Aanduiding bijzonder Nederlanderschap |
|
54.82.10 |
Gemeente waar de gegevens over nationaliteit aan het document ontleend dan wel afgeleid zijn |
|
54.82.30 |
Beschrijving van het document waaraan de gegevens over nationaliteit ontleend dan wel afgeleid zijn |
|
54.85.10 |
Ingangsdatum geldigheid met betrekking tot de elementen van de categorie Nationaliteit |
|
05 |
HUWELIJK/GEREGISTREERD PARTNERSCHAP |
|
05.01.10 |
A-nummer echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.01.20 |
Burgerservicenummer echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.10 |
Voornamen echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.20 |
Adellijke titel/predicaat echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.40 |
Geslachtsnaam echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.03.10 |
Geboortedatum echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.06.10 |
Datum huwelijkssluiting/aangaan geregistreerd partnerschap |
|
05.07.10 |
Datum ontbinding huwelijk/geregistreerd partnerschap |
|
06 |
OVERLIJDEN |
|
06.08.10 |
Datum overlijden |
|
08 |
VERBLIJFPLAATS |
|
08.09.10 |
Gemeente van inschrijving |
|
08.09.20 |
Datum inschrijving in de gemeente |
|
08.13.10 |
Land adres buitenland |
|
08.13.20 |
Datum aanvang adres buitenland |
|
58 |
VERBLIJFPLAATS |
|
58.09.10 |
Gemeente van inschrijving |
|
58.09.20 |
Datum inschrijving in de gemeente |
|
58.13.10 |
Land adres buitenland |
|
58.13.20 |
Datum aanvang adres buitenland |
|
10 |
VERBLIJFSTITEL |
|
10.39.10 |
Aanduiding verblijfstitel |
|
10.39.20 |
Datum einde verblijfstitel |
|
10.39.30 |
Ingangsdatum verblijfstitel |
|
11 |
GEZAGSVERHOUDING |
|
11.32.10 |
Indicatie gezag minderjarige |
|
11.33.10 |
Indicatie curateleregister |
|
11.82.10 |
Beschrijving van het document waaraan de gegevens over gezagsverhouding ontleend zijn |
|
11.85.10 |
Ingangsdatum van opneming met betrekking tot de elementen van de categorie Gezagsverhouding |
|
12 |
REISDOCUMENT |
|
12.35.10 |
Soort Nederlands reisdocument |
|
12.35.20 |
Nummer Nederlands reisdocument |
|
12.35.30 |
Datum uitgifte Nederlands reisdocument |
|
12.35.40 |
Autoriteit van afgifte Nederlands reisdocument |
|
12.35.50 |
Datum einde geldigheid Nederlands reisdocument |
|
12.35.60 |
Datum inhouding dan wel vermissing Nederlands reisdocument |
|
12.35.70 |
Aanduiding inhouding dan wel vermissing Nederlands reisdocument |
|
12.82.10 |
Gemeente waar het paspoortdossier zich bevindt |
|
12.82.20 |
Datum van opname in het paspoortdossier |
|
12.82.30 |
Beschrijving dossier waarin de aanvullende paspoortgegevens zich bevinden |
Bijlage bij artikel 2 van dit besluit.
|
RUBRIEK |
OMSCHRIJVING |
|
01 |
PERSOON |
|
01.01.10 |
A-nummer persoon |
|
01.01.20 |
Burgerservicenummer persoon |
|
01.02.10 |
Voornamen persoon |
|
01.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam persoon |
|
01.02.40 |
Geslachtsnaam persoon |
|
01.03.10 |
Geboortedatum persoon |
|
01.04.10 |
Geslachtsaanduiding |
|
02 |
OUDER1 |
|
02.01.10 |
A-nummer ouder1 |
|
02.01.20 |
Burgerservicenummer ouder1 |
|
02.02.10 |
Voornamen ouder1 |
|
02.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam ouder1 |
|
02.02.40 |
Geslachtsnaam ouder1 |
|
02.03.10 |
Geboortedatum ouder1 |
|
02.62.10 |
Datum ingang familierechtelijke betrekking ouder1 |
|
03 |
OUDER2 |
|
03.01.10 |
A-nummer ouder2 |
|
03.01.20 |
Burgerservicenummer ouder2 |
|
03.02.10 |
Voornamen ouder2 |
|
03.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam ouder2 |
|
03.02.40 |
Geslachtsnaam ouder2 |
|
03.03.10 |
Geboortedatum ouder2 |
|
03.62.10 |
Datum ingang familierechtelijke betrekking ouder2 |
|
04 |
NATIONALITEIT |
|
04.05.10 |
Nationaliteit |
|
04.63.10 |
Reden verkrijging Nederlandse nationaliteit |
|
04.64.10 |
Reden verlies Nederlandse nationaliteit |
|
04.65.10 |
Aanduiding bijzonder Nederlanderschap |
|
04.82.10 |
Gemeente waar de gegevens over nationaliteit aan het document ontleend dan wel afgeleid zijn |
|
04.82.30 |
Beschrijving van het document waaraan de gegevens over nationaliteit ontleend dan wel afgeleid zijn |
|
04.85.10 |
Ingangsdatum geldigheid met betrekking tot de elementen van de categorie Nationaliteit |
|
05 |
HUWELIJK/GEREGISTREERD PARTNERSCHAP |
|
05.01.10 |
A-nummer echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.01.20 |
Burgerservicenummer echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.10 |
Voornamen echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.40 |
Geslachtsnaam echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.03.10 |
Geboortedatum echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.06.10 |
Datum huwelijkssluiting/aangaan geregistreerd partnerschap |
|
05.07.10 |
Datum ontbinding huwelijk/geregistreerd partnerschap |
|
06 |
OVERLIJDEN |
|
06.08.10 |
Datum overlijden |
|
08 |
VERBLIJFPLAATS |
|
08.09.10 |
Gemeente van inschrijving |
|
08.09.20 |
Datum inschrijving in de gemeente |
|
08.13.10 |
Land adres buitenland |
|
08.13.20 |
Datum aanvang adres buitenland |
|
58 |
VERBLIJFPLAATS |
|
58.09.10 |
Gemeente van inschrijving |
|
58.09.20 |
Datum inschrijving in de gemeente |
|
58.13.10 |
Land adres buitenland |
|
58.13.20 |
Datum aanvang adres buitenland |
Bijlage bij artikel 2 van dit besluit.
|
RUBRIEK |
OMSCHRIJVING |
|
01 |
PERSOON |
|
01.01.10 |
A-nummer persoon |
|
01.01.20 |
Burgerservicenummer persoon |
|
01.02.10 |
Voornamen persoon |
|
01.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam persoon |
|
01.02.40 |
Geslachtsnaam persoon |
|
01.03.10 |
Geboortedatum persoon |
|
08 |
VERBLIJFPLAATS |
|
08.09.10 |
Gemeente van inschrijving |
|
08.09.20 |
Datum inschrijving in de gemeente |
|
08.13.10 |
Land adres buitenland |
|
08.13.20 |
Datum aanvang adres buitenland |
|
58 |
VERBLIJFPLAATS |
|
58.09.10 |
Gemeente van inschrijving |
|
58.09.20 |
Datum inschrijving in de gemeente |
|
58.13.10 |
Land adres buitenland |
|
58.13.20 |
Datum aanvang adres buitenland |
Bijlage bij artikel 2 van dit besluit.
|
RUBRIEK |
OMSCHRIJVING |
|
01 |
PERSOON |
|
01.01.10 |
A-nummer persoon |
|
01.01.20 |
Burgerservicenummer persoon |
|
01.02.10 |
Voornamen persoon |
|
01.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam persoon |
|
01.02.40 |
Geslachtsnaam persoon |
|
01.03.10 |
Geboortedatum persoon |
|
01.04.10 |
Geslachtsaanduiding |
|
04 |
NATIONALITEIT |
|
04.05.10 |
Nationaliteit |
|
05 |
HUWELIJK/GEREGISTREERD PARTNERSCHAP |
|
05.02.10 |
Voornamen echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.40 |
Geslachtsnaam echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.03.10 |
Geboortedatum echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.06.10 |
Datum huwelijkssluiting/aangaan geregistreerd partnerschap |
|
05.07.10 |
Datum ontbinding huwelijk/geregistreerd partnerschap |
|
06 |
OVERLIJDEN |
|
06.08.10 |
Datum overlijden |
Bijlage bij artikel 2 van dit besluit.
|
RUBRIEK |
OMSCHRIJVING |
|
01 |
PERSOON |
|
01.01.10 |
A-nummer persoon |
|
01.01.20 |
Burgerservicenummer persoon |
|
01.02.10 |
Voornamen persoon |
|
01.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam persoon |
|
01.02.40 |
Geslachtsnaam persoon |
|
01.03.10 |
Geboortedatum persoon |
|
05 |
HUWELIJK/GEREGISTREERD PARTNERSCHAP |
|
05.01.10 |
A-nummer echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.01.20 |
Burgerservicenummer echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.10 |
Voornamen echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.30 |
Voorvoegsel geslachtsnaam echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.02.40 |
Geslachtsnaam echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.03.10 |
Geboortedatum echtgenoot/geregistreerd partner |
|
05.06.10 |
Datum huwelijkssluiting/aangaan geregistreerd partnerschap |
|
05.07.10 |
Datum ontbinding huwelijk/geregistreerd partnerschap |
|
06 |
OVERLIJDEN |
|
06.08.10 |
Datum overlijden |
Inleiding
De Wet basisregistratie personen (Wet BRP) vormt de juridische basis voor de basisregistratie personen. In de basisregistratie personen zijn persoonsgegevens opgeslagen in de vorm van persoonslijsten.
De basisregistratie personen bevat gegevens over personen die zijn ingeschreven bij een van de gemeenten in Nederland. De gemeenten houden deze gegevens bij.
Verder zijn in de basisregistratie personen gegevens opgenomen van personen die buiten Nederland woonachtig zijn, de niet-ingezetenen. Deze registratie van niet-ingezetenen in de basisregistratie personen wordt aangeduid als de Registratie Niet-Ingezetenen (RNI), waarvoor de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties verantwoordelijk is. Over niet-ingezetenen wordt een beperkter aantal gegevens bijgehouden dan over ingezetenen. In dit besluit vallen onder niet-ingezetenen ook de ingezetenen van Bonaire, Sint Eustatius en Saba, die in de Wet BRP ingezetenen van een openbaar lichaam worden genoemd. De Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties houdt de gegevens van deze niet-ingezetenen ook bij in de RNI.
De Wet BRP biedt de grondslag voor systematische gegevensverstrekking over ingezetenen en niet-ingezetenen aan overheidsorganen en daartoe aangewezen andere organisaties. Bij de systematische verstrekking worden vanuit een centraal bestand op geautomatiseerde wijze persoonsgegevens uit de basisregistratie personen verstrekt.
Organisaties die in aanmerking komen voor systematische gegevensverstrekking
Allereerst komen overheidsorganen in aanmerking voor systematische gegevensverstrekking uit de basisregistratie personen. Daarnaast kunnen ook organisaties die werkzaamheden verrichten met een gewichtig maatschappelijk belang daarvoor in aanmerking komen, indien deze werkzaamheden en deze organisaties op grond van artikel 3.3 van de Wet BRP zijn aangewezen. Voorts voorziet artikel 3.13 Wet BRP in systematische gegevensverstrekking aan onderzoeksinstellingen. Waar in het vervolg van deze toelichting zal worden gesproken over "de afnemer" worden daarmee zowel overheidsorganen als derden als onderzoeksinstellingen bedoeld.
Het autorisatiebesluit
Afnemers die systematisch gegevens verstrekt willen krijgen uit de basisregistratie personen dienen hiertoe een verzoek in bij de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Het verzoek wordt gedaan in de vorm van een autorisatieaanvraagformulier. In dit formulier is aangegeven welke gegevens, over welke personen en voor welke taken de aanvrager op systematische wijze verstrekt wenst te krijgen. Het verzoek wordt getoetst, waarbij wordt uitgegaan van de beoordelingscriteria zoals deze zijn neergelegd in de Wet BRP en het Besluit basisregistratie personen (Besluit BRP). Onder meer bepalend is of en in hoeverre de verstrekking van de gegevens noodzakelijk is voor de goede vervulling van de taak van de aanvrager. Hierbij wordt steeds de bescherming van de persoonlijke levenssfeer van de personen, van wie de aanvrager gegevens verstrekt wenst te krijgen, gewaarborgd.
Na toetsing van het autorisatieverzoek wordt door de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties een autorisatiebesluit ten behoeve van de aanvrager genomen. In dit autorisatiebesluit wordt bepaald welke gegevens over welke categorieën van personen en in welke gevallen aan de afnemer worden verstrekt. Aan het autorisatiebesluit kunnen voorschriften en beperkingen worden verbonden in het belang van een zorgvuldige en doelmatige gegevensverstrekking.
Het autorisatiebesluit wordt voor zover mogelijk technisch vertaald in een zogenoemde autorisatietabelregel. Aan de hand van de autorisatietabelregel wordt de geautoriseerde afnemer herkend en kan de gegevensverstrekking vanuit de basisregistratie personen geautomatiseerd afgewikkeld worden.
De systematische gegevensverstrekking uit de basisregistratie personen kan op verschillende wijzen plaatsvinden. Op grond van dit besluit vindt de verstrekking op de volgende manieren plaats:
De verstrekking op verzoek
Een afnemer kan op verzoek een set gegevens van een persoonslijst verstrekt krijgen. In het autorisatiebesluit is opgenomen welke gegevens van welke categorieën personen mogen worden opgevraagd.
Overige verstrekkingen
Door technische problemen kan het voorkomen dat het berichtenverkeer in een bepaalde periode niet of niet juist heeft plaatsgevonden.
Indien een onderzoek is ingesteld of afgerond naar een gegeven of een verzameling van gegevens, wordt hiervan bij het verstrekte gegeven melding gedaan.
Op een persoonslijst kan bij historische gegevens de indicatie “onjuist dan wel strijdigheid met de openbare orde” geplaatst worden. Deze gegevens zijn foutief en worden daarom in principe niet verstrekt.
Indien gegevens worden opgevraagd van een persoonslijst die is opgeschort, hetgeen onder meer gebeurt indien een ingeschrevene is overleden of geëmigreerd, worden de reden en datum opschorting bijhouding van de persoonslijst meeverstrekt. Bij verstrekking van gegevens van een persoonslijst van een niet-ingezetene, is het van belang om aan te geven wanneer de gegevens op de persoonslijst geverifieerd zijn en welke organisatie de in een categorie opgenomen gegevens heeft aangeleverd. Om dit te bereiken, worden de verificatiegegevens of de gegevens over de aanleverende organisatie, voor zover die gegevens zijn opgenomen op de persoonslijst, meeverstrekt als er gegevens worden verstrekt uit een categorie waarin die gegevensgroepen voorkomen.
Dit besluit is een autorisatiebesluit dat is genomen ten behoeve van de burgemeester van de gemeente Echt-Susteren (in deze toelichting genoemd: de grensgemeente).
De grensgemeente is een overheidsorgaan als bedoeld in artikel 1.1, onder t, van de Wet basisregistratie personen.
Op grond van de artikelen 26, 40 en 42 van de Paspoortwet en de artikelen 15, 25 en 27 van de Wet op de Nederlandse identiteitskaart in samenhang met de artikelen 1.2, 3.2 en 4.2 van het Paspoortbesluit, artikelen 6 en 9 van het Besluit Nederlandse identiteitskaart, artikel 7 van de Paspoortuitvoeringsregeling Nederland 2001 en artikel 7 van de Regeling Nederlandse identiteitskaart, kan de grensgemeente aanvragen voor het nationaal paspoort, het reisdocument voor vreemdelingen, het reisdocument voor vluchtelingen, het faciliteitenpaspoort en tweede paspoort en de Nederlandse identiteitskaart in ontvangst nemen en deze documenten verstrekken en uitreiken.
Deze taken zullen door de grensgemeente uitgevoerd worden met behulp van een centrale applicatie, het ReIS Aanvraagportaal (RAP), waarin bevraging van de basisregistratie personen plaatsvindt.
De werkzaamheden van de grensgemeente waarvoor gegevens uit de basisregistratie personen nodig heeft voor de uitvoering van deze taken, worden in paragraaf 3.1.1. tot en met 3.1.11 van deze toelichting omschreven.
Als de grensgemeente een aanvraag voor een document in behandeling neemt, moet de identiteit van de aanvrager gecontroleerd worden. Dit gebeurt aan de hand van gegevens uit de basisregistratie personen. De gegevens opgenomen in de aanvraag en het reisdocument dat de aanvrager bij de aanvraag heeft overgelegd, worden vergeleken met de gegevens uit de basisregistratie personen. Daarbij wordt onder andere op basis van gegevens uit de basisregistratie personen beoordeeld of dat de identiteit van de aanvrager eenduidig kan worden vastgesteld, of dat aanvullend onderzoek nodig is.
Als een grensgemeente een aanvraag voor een van bovenstaande documenten in behandeling neemt, wordt gecontroleerd of de aanvrager in het bezit is van de Nederlandse nationaliteit of dat de aanvrager als Nederlander wordt behandeld. Deze controle vindt plaats met behulp van gegevens uit de basisregistratie personen en de door de aanvrager overgelegde documenten. Daarbij wordt onder andere op basis van gegevens uit de basisregistratie personen beoordeeld of dat de Nederlandse nationaliteit eenduidig kan worden vastgesteld of dat aanvullend onderzoek nodig is.
Als een grensgemeente een aanvraag voor een van bovenstaande documenten in behandeling neemt wordt gecontroleerd of de aanvrager een geldige verblijfstitel bezit en/of welke niet-Nederlandse nationaliteit de aanvrager heeft dan wel of de aanvrager staatloos is. Deze controle vindt plaats met behulp van gegevens uit de basisregistratie personen en de door de aanvrager overgelegde documenten. Daarbij wordt onder andere op basis van gegevens uit de basisregistratie personen beoordeeld of de nationaliteit en/of de verblijfstitel eenduidig kan worden vastgesteld, of dat aanvullend onderzoek nodig is.
Als er onzekerheid bestaat over de identiteit, de verblijfstitel of de nationaliteit, waaronder de staatloosheid of behandeling als Nederlander van de aanvrager, kan de grensgemeente daar een gericht onderzoek naar instellen. In dit onderzoek wordt geprobeerd de identiteit, nationaliteit en/of verblijfstitel van de aanvrager te achterhalen uit bepaalde bewijsstukken zoals bijvoorbeeld zijn geboorteakte of reisdocumenten. Tevens kan het nodig zijn om hiervoor aanvullende gegevens op te vragen uit de basisregistratie personen. Bijvoorbeeld gegevens over de ouders of grootouders van de aanvrager, zodat kan worden vastgesteld dat de aanvrager de Nederlandse nationaliteit via afstamming heeft verkregen of om de gegevens in de door de aanvrager overgelegde aanvullende stukken te controleren.
De grensgemeente controleert ook in de basisregistratie personen of de aanvrager oud genoeg is en niet onder curatele staat en dus zelfstandig een document mag aanvragen.
Bij een aanvraag door of ten behoeve van een minderjarige wordt een verklaring van toestemming overgelegd van iedere persoon die het gezag uitoefent. De grensgemeente mag in deze gevallen gegevens uit de basisregistratie personen opvragen om te bepalen wie het gezag over de minderjarige heeft, of alle benodigde toestemmingsverklaringen zijn overgelegd en om de gegevens uit de toestemmingsverklaringen te verifiëren. Hierbij gaat het om het vaststellen van de identiteit en om controle of degene die toestemming geeft ook gezag heeft en daarom bevoegd is om toestemming te geven.
De gegevens uit de basisregistratie personen kunnen, na validatie door de grensgemeente worden gebruikt om het document te personaliseren. Gegevens die in de basisregistratie personen zijn opgenomen en tevens op het document voorkomen zijn: de geslachtsnaam, voornamen, geboortedatum, geboorteplaats en het geslacht van de aanvrager. Indien de aanvrager beschikt over een burgerservicenummer, moet dit ook worden opgenomen in het nationaal paspoort, het faciliteitenpaspoort, het tweede paspoort en de Nederlandse identiteitskaart (artikel 1.5 Paspoortbesluit). Gegevens van de (ex-)geregistreerd partner/echtgenoot van de aanvrager zijn nodig als de aanvrager wenst dat de achternaam van deze (ex-)geregistreerd partner/echtgenoot op het document van de aanvrager wordt opgenomen. In reisdocumenten die aan Nederlanders worden verstrekt, wordt de Nederlandse nationaliteit vermeld. In reisdocumenten voor vluchtelingen en in reisdocumenten die aan staatlozen worden verstrekt, wordt de status van de houder vermeld.
De grensgemeente gebruikt de reisdocumentgegevens uit de basisregistratie personen om te controleren of degene die een document aanvraagt, alle Nederlandse reisdocumenten die op zijn naam zijn gesteld ter inzage overlegt.
Bij de aanvraag van een document wordt door de grensgemeente gecontroleerd of de aanvrager staat opgenomen in het Register Paspoortsignaleringen. Wanneer de aanvrager bij de aanvraag van een nieuw document een reisdocument als vermist opgeeft, wordt door de grensgemeente in de basisregistratie personen onderzoek gedaan naar het feit of de aanvrager binnen vijf jaar ten minste drie maal een document als vermist heeft opgegeven. De grensgemeente vraagt hierbij de paspoortdossiers op bij de uitgevende instanties die het dossier onder zich hebben. Als daaruit voortkomt dat de aanvrager moet worden opgenomen in het Register Paspoortsignaleringen, stuurt de grensgemeente het dossier door naar de Minister van BZK.
Bij de uitreiking van het nieuwe document wordt gecontroleerd of alle documenten van de aanvrager die moeten worden ingeleverd, daadwerkelijk door de aanvrager worden ingeleverd.
Bij het uitreiken van het document wordt de identiteit van degene aan wie het document wordt uitgereikt wederom geverifieerd met gegevens uit de basisregistratie personen. Ook wordt bij uitgifte van het document weer gecontroleerd of zich geen omstandigheid heeft voorgedaan op basis waarvan het document van rechtswege vervalt. Bijvoorbeeld omdat de aanvrager de Nederlandse nationaliteit is verloren, of als de geslachtsnaam, voornamen, geboortedatum, het geslacht of het burgerservicenummer van de aanvrager zijn gewijzigd of als hij of zij is overleden.
Bij de behandeling van een aanvraag voor een document gebruikt een grensgemeente gegevens uit de basisregistratie personen als een indicatie van de huidige situatie. Het betreft immers gegevens van niet-ingezetenen die niet altijd zijn geactualiseerd en daarom niet de huidige situatie hoeven weer te geven. Grensgemeenten gebruiken daarom ook administratieve gegevens uit de basisregistratie personen om de betrouwbaarheid van de informatie uit de basisregistratie personen te bepalen. Als die betrouwbaarheid niet kan worden vastgesteld, dan zal nadere informatie/documentatie van de aanvrager moeten worden verkregen en/of nader onderzoek worden gedaan.
De grensgemeente krijgt de gegevens die noodzakelijk zijn voor de vervulling van de hierboven beschreven taken op systematische wijze verstrekt uit de basisregistratie personen. De systematische verstrekking aan de grensgemeente vindt plaats door middel van gegevensverstrekking op verzoek. Tot de doelgroep van de grensgemeente behoren zowel ingezetenen als niet-ingezetenen.
De verstrekking van gegevens op verzoek aan de grensgemeente
De grensgemeente mag op verzoek gegevens opvragen uit de basisregistratie personen. Het betreft de gegevens die zijn opgenomen in bijlage I t/m V.
De grensgemeente mag de gegevens die zijn opgenomen in bijlage I t/m V opvragen over de doelgroepen zoals genoemd in artikel 2 van dit besluit.
Categorie 01
De grensgemeente gebruikt het gegeven “01.01.20 burgerservicenummer persoon” om koppelingen aan te leggen tussen de verschillende verstrekkingen die uit de basisregistratie personen worden ontvangen.
De gegevens “A-nummer”, “burgerservicenummer persoon”, “geslachtsnaam persoon”, “voorvoegsel geslachtsnaam persoon”, “voornamen persoon”, “geboortedatum persoon” zijn nodig om personen te identificeren en hun persoonslijsten te kunnen vinden in de basisregistratie personen.
De gegevens “01.01.20 burgerservicenummer persoon”, “01.02.40 geslachtsnaam persoon”, “01.02.30 voorvoegsel geslachtsnaam persoon”, “01.02.10 voornamen persoon”, “01.03.10 geboortedatum persoon”, “01.03.20 geboorteplaats persoon” en “01.04.10 geslachtsaanduiding” van de aanvrager worden gebruikt voor personalisatie van het document. Tevens wordt bij uitreiking van het document gecontroleerd of er geen wijzigingen in deze gegevens zijn opgenomen in de basisregistratie personen.
Het gegeven “01.03.10 geboortedatum persoon” is van de aanvrager tevens nodig om bepalen of de aanvrager oud genoeg is om zelf een reisdocument aan te vragen. Ook kan dit gegeven nodig zijn in het geval de aanvrager een tweede nationaliteit heeft, om te bepalen of de aanvrager voor het bereiken van de meerderjarige leeftijd ten minste vijf aaneengesloten jaren in het land van zijn tweede nationaliteit zijn hoofdverblijf heeft gehad. In dat geval heeft de aanvrager door het verkrijgen van deze tweede nationaliteit zijn Nederlanderschap niet verloren.
Van de ouders van de aanvrager is het gegeven “01.03.10 geboortedatum persoon” nodig om te bepalen of de aanvrager, wiens ouders niet de Nederlandse nationaliteit bezitten, wellicht via de derde generatie-regel van rechtswege Nederlander is (zie voor verdere motivering onder categorie 08).
Het gegeven “01.03.30 geboorteland persoon” van de aanvrager is nodig wanneer bij de aanvraag blijkt dat de aanvrager ook in het bezit is van een andere nationaliteit naast het Nederlanderschap. Als de aanvrager geboren is in het land van zijn tweede nationaliteit en daar zijn hoofdverblijf had op het moment dat hij deze nationaliteit verkreeg, dan verliest hij het Nederlanderschap niet.
Het gegeven “01.04.10 geslachtsaanduiding” van de ouders van de aanvrager, kan nodig zijn om vast te stellen of de aanvrager de Nederlandse nationaliteit via afstamming heeft gekregen (zie voor verdere motivering categorie 04).
Het gegeven “01.04.10 geslachtsaanduiding” van de huidig of voormalig echtgenoot/partner van de aanvrager, kan nodig zijn om vast te stellen of de aanvrager de Nederlandse nationaliteit via heeft gekregen (zie voor verdere motivering categorie 04).
De gegevens “01.81.20 aktenummer van de akte waaraan gegevens over persoon zijn ontleend”, “01.82.10 gemeente waar de gegevens over persoon aan het document ontleend zijn” en “01.82.30 beschrijving van het document waaraan de gegevens over de persoon ontleend zijn” worden gebruikt voor het eventueel opvragen van de akte/het brondocument bij de aanvrager of elders.
Categorie 02 en 03
Met behulp van de gegevens uit de categorie ouder1 en ouder2 van de persoonslijst van de aanvrager, kunnen de persoonslijsten van de ouders van de aanvrager in de basisregistratie personen worden gevonden.
De gegevens voornaam, geslachtsnaam, voorvoegsel geslachtsnaam en geboortedatum uit deze categorieën zijn nodig om te kunnen vaststellen of de aanvrager door afstamming Nederlander is geworden. Tevens zijn deze gegevens nodig om de gegevens te controleren op het identiteitsdocument dat de ouder van een minderjarige aanvrager overlegt.
De gegevens “02.62.10 datum ingang familierechtelijke betrekking ouder1” en “03.62.10 datum ingang familierechtelijke betrekking ouder2” zijn nodig om te bepalen of de vader van de aanvrager die de Nederlandse nationaliteit bezit de aanvrager (waarvan de moeder niet-Nederlands is) voor zijn zevende verjaardag heeft erkend. Op deze manier kan een persoon namelijk de Nederlandse nationaliteit via afstamming verkrijgen.
Categorie 04 en 54
Gegevens over de nationaliteit (of eventuele staatsloosheid) van de aanvrager zijn nodig om te bepalen of de aanvrager de Nederlandse nationaliteit heeft of wordt behandeld als Nederlander en daarom recht heeft op een nationaal paspoort, faciliteitenpaspoort, tweede paspoort of een Nederlandse identiteitskaart. Daarbij kunnen de gegevens “04.63.10 Reden verkrijging Nederlandse nationaliteit” en “04.64.10 Reden beëindiging Nederlandse nationaliteit” en de historische nationaliteitsgegevens uit categorie 54 een indicatie geven of het Nederlanderschap eenduidig kan worden vastgesteld. Zo niet, kan er reden zijn tot nader onderzoek naar de nationaliteit van de aanvrager.
Nationaliteitsgegevens (en het geslacht) van de ouders van de aanvrager kunnen nodig zijn om vast te stellen dat de aanvrager de Nederlandse nationaliteit via afstamming heeft gekregen. Als de aanvrager voor 1 januari 1985 is geboren dan is hij Nederlander als zijn vader bij zijn geboorte de Nederlandse nationaliteit had. Als de aanvrager is geboren na 1985, dan als op het moment van zijn geboorte zijn moeder de Nederlandse nationaliteit had.
Of bij een niet-Nederlandse moeder:
a. Als de vader op de geboortedatum van de aanvrager de Nederlandse nationaliteit had en getrouwd was met de (niet-Nederlandse) moeder.
b. Als de vader op de geboortedatum van de aanvrager de Nederlandse nationaliteit had en de aanvrager voor geboorte heeft erkend.
c. Als de vader de Nederlandse nationaliteit bezit en de aanvrager voor zijn 7e verjaardag heeft erkend.
Nationaliteitsgegevens van de (ex-)echtgenoot/geregistreerd partner van de aanvrager kunnen nodig zijn om te controleren of de aanvrager de nationaliteit van zijn of haar echtgenoot of geregistreerd partner heeft aangenomen tijdens het huwelijk of geregistreerd partnerschap. Dan heeft hij of zij de Nederlandse nationaliteit behouden.
Categorie 05
Gegevens van de (ex-)geregistreerd partner/echtgenoot van de aanvrager zijn nodig als de aanvrager wenst dat de naam van deze (ex-)geregistreerd partner/echtgenoot op het document wordt opgenomen.
Als de aanvrager de nationaliteit van zijn of haar echtgenoot/geregistreerd partner heeft aangenomen tijdens het huwelijk of geregistreerd partnerschap dan heeft hij of zij de Nederlandse nationaliteit behouden. Dit kan worden gecontroleerd aan de hand van de naturalisatiedocumenten en de gegevens over het huwelijk/geregistreerd partnerschap, als deze op de persoonslijst van de aanvrager zijn opgenomen. Met behulp van deze gegevens kan ook de persoonslijst van de echtgenoot/geregistreerd partner in de basisregistratie personen worden gevonden om te controleren of de aangenomen nationaliteit ook de nationaliteit van de echtgenoot/geregistreerd partner is.
Huwelijksgegevens van de ouders van de aanvrager zijn tevens nodig om te bepalen of de aanvrager eventueel via afstamming de Nederlandse nationaliteit heeft verkregen. Indien de aanvrager een niet-Nederlandse moeder heeft, die op het moment van geboorte getrouwd was met de Nederlandse vader van de aanvrager, krijgt het kind via afstamming de Nederlandse nationaliteit.
Om te controleren of een vader die een toestemmingsverklaring heeft ingevuld daadwerkelijk gezag heeft over de aanvrager, zijn gegevens uit de categorie huwelijk/geregistreerd partnerschap van zijn persoonslijst nodig. Als het minderjarig kind tijdens het huwelijk van de vader en moeder is geboren, dan heeft de vader waarschijnlijk gezag.
Categorie 06
Het gegeven “06.08.10 datum overlijden” is nodig om te bepalen of personen zijn overleden.
Categorie 08 en 58
Het gegeven “08.09.10 gemeente van inschrijving” wordt onder meer gebruikt door de grensgemeente om te bepalen of de aanvrager als niet-ingezetene in de basisregistratie personen is ingeschreven en de grensgemeente dus bevoegd is om de aanvraag in behandeling te nemen.
De historische gegevens “58.13.10 land adres buitenland” en “58.13.20 datum aanvang adres buitenland” zijn (in combinatie met het gegeven geboorteland) nodig van de aanvrager als bij de aanvraag blijkt dat de aanvrager ook in het bezit is van een andere nationaliteit naast het Nederlanderschap. Als hij namelijk geboren is in het land van zijn tweede nationaliteit en daar zijn hoofdverblijf had op het moment dat hij deze nationaliteit verkreeg, dan verliest hij het Nederlanderschap niet. Deze historische adresgegevens zijn, tezamen met de geboortedatum van de aanvrager, ook nodig om te bepalen of de aanvrager voor het bereiken van de meerderjarige leeftijd ten minste vijf aaneengesloten jaren in het land van zijn tweede nationaliteit zijn hoofdverblijf heeft gehad. Als hiervan sprake is, dan heeft de aanvrager door het verkrijgen van deze tweede nationaliteit zijn Nederlanderschap niet verloren.
Met de actuele en historische gegevens “08.09.10/58.09.10 gemeente van inschrijving”, “08.09.20/58.09.20 datum inschrijving in de gemeente” en de actuele en historische buitenlandse adresgegevens kan worden bepaald hoe lang iemand ononderbroken in een of meerdere landen buiten de Europese Unie heeft gewoond. Dit kan een indicatie zijn dat de aanvrager zijn Nederlanderschap heeft verloren.
Van de ouders van de aanvrager zijn actuele en historische gegevens “08.09.10/58.09.10 gemeente van inschrijving”, “08.09.20/58.09.20 datum inschrijving in de gemeente” en de actuele buitenlandse adresgegevens nodig, om te bepalen hoe lang zij eventueel buiten de Europese Unie hebben gewoond. Als een Nederlandse ouder langer dan 10 jaar onafgebroken in een land buiten de Europese Unie heeft gewoond, dan kan hij of zij de Nederlandse nationaliteit zijn verloren. Als de aanvrager in die periode minderjarig was, kan dat een indicatie zijn dat ook hij geen Nederlander meer is.
Personen wiens ouders niet de Nederlandse nationaliteit bezitten, kunnen via de zogenaamde derde generatieregel van rechtswege Nederlander zijn. Om te bepalen of de aanvrager via de derde generatieregel de Nederlandse nationaliteit bezit, zijn zowel gegevens van de persoonslijsten van de ouders als van de grootouders nodig. De persoonslijsten van de grootouders van de aanvrager kunnen met de oudergegevens op de persoonslijst van de ouders van de aanvrager worden opgezocht. De aanvrager heeft de Nederlandse nationaliteit als hij of zij:
a. Ten tijde van zijn of haar geboorte zijn hoofdverblijf had in Nederland of een van de andere landen van het Koninkrijk der Nederlanden, en een van zijn ouders ook; en
b. Deze ouder (of ouders) ten tijde van zijn of haar geboorte ook zijn of haar hoofdverblijf in Nederland had en een van zijn of haar ouders ook.
Om te bepalen of iemand derde generatie Nederlander is, zijn geboortegegevens en de actuele en historische gegevens “08.09.10/58.09.10 gemeente van inschrijving”, “08.09.20/58.09.20 datum inschrijving in de gemeente” van de aanvrager en de ouders van de aanvrager nodig. Van de grootouders zijn de actuele en historische gegevens “08.09.10/58.09.10 gemeente van inschrijving”, “08.09.20/58.09.20 datum inschrijving in de gemeente” nodig.
Categorie 10
De gegevens “10.39.10 Aanduiding verblijfstitel”, “10.39.20 Datum einde verblijfstitel” en “10.39.30 Ingangsdatum verblijfstitel” de aanvrager zijn nodig om te bepalen of iemand recht heeft op een reisdocument voor vluchtelingen dan wel een reisdocument voor vreemdelingen.
Categorie 11
Het gegeven “11.33.10 indicatie curateleregister” geeft aan dat de betreffende persoon niet zelf een document aan mag vragen.
Van alle personen die gezag hebben over een minderjarige waarvoor of door wie een document wordt aangevraagd moet een toestemmingsverklaring worden overgelegd. Om deze gegevens te verifiëren zijn gegevens uit de basisregistratie personen nodig. Om te controleren of alle personen met gezag een verklaring hebben afgegeven krijgt de grensgemeente het gegeven “11.32.10 indicatie gezag minderjarige” van de persoonslijst van de minderjarige die of namens wie een document wordt aangevraagd. Dit gegeven wordt gebruikt bij het bepalen wie het gezag heeft over een minderjarige.
Categorie 12
De grensgemeente gebruikt de reisdocumentgegevens uit de basisregistratie personen om te controleren of degene die een document aanvraagt, alle Nederlandse reisdocumenten die op zijn naam zijn gesteld ter inzage overlegt. Bij de uitreiking van het nieuwe document wordt aan de hand van deze gegevens gecontroleerd of alle documenten die moeten worden ingeleverd ook worden ingeleverd. De reisdocumentgegevens uit categorie 12 worden tevens gebruikt om te onderzoeken of er sprake is van meervoudige vermissingen.
De gegevens over het paspoortdossier zijn nodig bij onderzoek naar meervoudige vermissingen en wanneer er twijfel bestaat/blijft bestaan over de identiteit van de aanvrager (zoals bijvoorbeeld bij look-alike fraude).
Automatisch meeverstrekte gegevens
De automatisch meeverstrekte gegevens zoals onderzoeksgegevens, gegevens over de RNI-deelnemer en de verificatiegegevens uit categorie 07 kunnen voor de grensgemeente een indicatie zijn voor de betrouwbaarheid en/of actualiteit van de gegevens die over de aanvrager in de basisregistratie personen zijn opgenomen.
De grensgemeente krijgt reeds gegevens uit de basisregistratie personen verstrekt voor de uitvoering van de in paragraaf 3.1. van deze toelichting genoemde taken, middels het autorisatiebesluit van 14 juli 2022 met kenmerk 2022-0000354925.
Deze taken zullen, vanaf het moment van inwerkingtreding van dit autorisatiebesluit, door de grensgemeente uitgevoerd gaan worden met behulp van een centrale applicatie, het ReIS Aanvraagportaal (RAP), waarmee ook bevraging van de basisregistratie personen plaatsvindt. De gegevensverstrekking uit de basisregistratie personen aan de grensgemeente via RAP zal via een aparte autorisatietabelregel plaatsvinden. Daarom wordt voor deze taken van de grensgemeente nu dit separate autorisatiebesluit genomen. Op het moment dat bovengenoemde taken volledig via het RAP worden uitgevoerd, worden deze taken van de grensgemeente uit het autorisatiebesluit van 14 juli 2022, met kenmerk 2022-0000354925 verwijderd.
Teneinde de autorisatie actueel te houden dient de grensgemeente tijdig inlichtingen te verschaffen over wijzigingen die zich voordoen in haar taak, in de regelingen waarop die taak is gebaseerd of wijzigingen in de gegevens uit de basisregistratie personen die noodzakelijk zijn voor de uitvoering van die taak. Het is de uitdrukkelijke verantwoordelijkheid van de grensgemeente om deze informatie onverwijld kenbaar te maken aan de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Eventuele gevolgen van onjuistheden in de autorisatie als gevolg van het niet of niet tijdig doorgeven van dergelijke wijzigingen komen voor de verantwoordelijkheid van de grensgemeente.
Met dit besluit wordt het autorisatiebesluit van 14 juli 2022, met kenmerk 2022-0000354925, ingetrokken. De reden voor deze intrekking is de ontvlechting van de Paspoortwet. Met deze ontvlechting worden bepalingen over de Nederlandse identiteitskaart uit de Paspoortwet geschrapt en vastgelegd in de Wet op de Nederlandse identiteitskaart.
Dit besluit wordt gepubliceerd in de Staatscourant. Het besluit wordt tevens geplaatst op de internetpagina van de Rijksdienst voor Identiteitsgegevens, publicaties.rvig.nl.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2026-33401.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.