Regeling van de Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid van 13 augustus 2025, nr. 2025-0000153188, tot wijziging van de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden en evacués Oekraïne 2022 en de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Libanon 2024 in verband met een verlenging [KetenID WGK028069]

De Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid;

Gelet op de artikelen 3, eerste lid, en 9 van de Kaderwet SZW-subsidies;

Besluit:

ARTIKEL I

In artikel 12, eerste en derde lid, van de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden en evacués Oekraïne 2022 wordt ‘1 september 2025’ vervangen door ‘1 september 2026’.

ARTIKEL II

In artikel 12, eerste en derde lid, van de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Libanon 2024 wordt ‘1 oktober 2025’ vervangen door ‘1 oktober 2026’.

ARTIKEL III

Deze regeling treedt in werking met ingang van de dag na de datum van uitgifte van de Staatscourant waarin zij wordt geplaatst.

Deze regeling zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst.

De Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Y.J. van Hijum

TOELICHTING

Deze regeling verlengt twee regelingen: de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden en evacués Oekraïne 2022 en de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Libanon 2024.

Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden en evacués Oekraïne 2022

Op 1 maart 2022 is de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden en evacués Oekraïne 2022 in werking getreden. Gerepatrieerden en evacués in de zin van deze regeling komen met ingang van 24 februari 2022 in aanmerking voor de daarin geregelde verstrekkingen. Deze regeling heeft een tijdelijk karakter en is driemaal eerder verlengd (Stcrt. 2022, 22180, Stcrt. 2023, 18681 en Stcrt. 2024, 27788). De regeling zou vervallen met ingang van 1 september 2025. De verwachting is dat een deel van de evacués ook het komende jaar de verstrekkingen op grond van deze regeling nog nodig zullen hebben. Deze tijdelijke regeling wordt om die reden verlengd tot 1 september 2026.

Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Libanon 2024

Op 10 oktober 2024 is de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Libanon 2024 in werking getreden. Op grond van deze regeling kunnen de gerepatrieerden in de zin van deze regeling die over onvoldoende middelen beschikken gedurende een tijdelijk verblijf in Nederland in aanmerking komen voor de daarin geregelde verstrekkingen. De regeling zou vervalen met ingang van 1 oktober 2025, maar de verwachting is dat een deel van de gerepatrieerden ook daarna de verstrekkingen nodig zullen hebben. De tijdelijke regeling wordt daarom verlengd tot 1 oktober 2026.

De Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Y.J. van Hijum

Naar boven