Besluit van de algemene raad van de Nederlandse orde van advocaten van 7 april 2025 tot vaststelling van de hoogte van het opleidings- en examengeld voor de beroepsopleiding advocaten (Besluit opleidings- en examengeld BA 1 september 2025)

De algemene raad van de Nederlandse orde van advocaten,

gelet op artikel 9c, tweede lid, onderdeel e, van de Advocatenwet en artikel 2.28, tweede lid, van de Verordening op de advocatuur;

besluit:

Artikel 1 Hoogte opleidings- en examengeld

De hoogte van het opleidings- en examengeld bedraagt: € 13.867,00.

Artikel 2 Inwerkingtreding

Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 september 2025.

Artikel 3 Citeertitel

Dit besluit wordt aangehaald als: Besluit opleidings- en examengeld BA 1 september 2025.

Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de datum van publicatie in de Staatscourant een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift, vergezeld door een kopie of scan van het besluit, indienen bij de algemene raad van de Nederlandse orde van advocaten, t.a.v. juridische en bestuurlijke zaken, per post via postbus 30851, 2500 GW, Den Haag of per e-mail via jz@advocatenorde.nl onder vermelding van ‘bezwaar besluit opleidings- en examengeld 1 september 2025’.

TOELICHTING

De Nederlandse orde van advocaten heeft een overeenkomst met een uitvoeringsorganisatie over de uitvoering van de beroepsopleiding advocaten. In de overeenkomst is vastgelegd dat het opleidings- en examengeld jaarlijks per 1 september wordt geïndexeerd op basis van het CBS-consumentenprijsindex (CPI)-cijfer voor alle huishoudens met als referentiejaar het vorige kalenderjaar. Het opleidings- en examengeld per 1 september 2025 is vastgesteld op € 13.867,00.

Naar boven