Regeling van de Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid van 4 oktober 2024, nr. 2024-0000672006, tot wijziging van de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Soedan 2023 en Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Gazastrook 2023 in verband met een verlenging

(KetenID WGK026897)

De Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid;

Gelet op de artikelen 3, eerste lid, en 9 van de Kaderwet SZW-subsidies;

Besluit:

ARTIKEL I

In artikel 12, eerste en derde lid, van de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Soedan 2023, wordt ‘1 november 2024’ vervangen door ‘1 november 2025’.

ARTIKEL II

Artikel 15 van de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Gazastrook 2023 wordt als volgt gewijzigd:

1. In het tweede lid wordt ‘een jaar na de datum van inwerkingtreding’ vervangen door ‘met ingang van 1 december 2025’.

2. In het derde lid wordt ‘binnen de termijn van een jaar’ vervangen door ‘met ingang van een eerdere datum’.

3. Het vierde lid komt te luiden:

  • 4. In afwijking van het eerste lid kan de minister beslissen de regeling na 1 december 2025 te verlengen.

ARTIKEL III

Deze regeling treedt in werking met ingang van de dag na de datum van uitgifte van de Staatscourant waarin zij wordt geplaatst.

Deze regeling zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst.

De Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Y.J. van Hijum

TOELICHTING

Op 3 mei 2023 is de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Soedan 2023 in werking getreden. Gerepatrieerden in de zin van deze regeling komen met ingang van 25 april 2023 in aanmerking voor de daarin geregelde verstrekkingen (artikel 12, eerste lid). De regeling is tweemaal eerder verlengd (Stcrt. 2023, 26321 en Stcrt. 2023, 32684) en heeft nu als einddatum 1 november 2024. Op 28 november 2023 is de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Gazastrook 2023 in werking getreden. Gerepatrieerden in de zin van deze regeling komen met ingang van 4 november 2023 in aanmerking voor de daarin geregelde verstrekkingen (artikel 15, eerste lid). Beide regelingen hebben een tijdelijk karakter. De verwachting voor beide regelingen is dat een deel van de gerepatrieerden ook het komende jaar de verstrekkingen op grond van deze regelingen nog nodig zal hebben. Om die reden wordt de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Gazastrook 2023 verlengd tot 1 december 2025 en de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Soedan 2023 tot 1 november 2025. Het is wenselijk om de tijdelijke regelingen te verlengen tot de eerste dag van de maand. Om die reden is bij de verlenging van de Tijdelijke regeling verstrekkingen gerepatrieerden Gazastrook 2023 gekozen voor 1 december 2025 in plaats van 28 november 2025.

De Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Y.J. van Hijum

Naar boven