Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
---|---|---|---|
Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat | Staatscourant 2024, 28569 | overige overheidsinformatie |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
---|---|---|---|
Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat | Staatscourant 2024, 28569 | overige overheidsinformatie |
Van dinsdag 10 september tot en met maandag 21 oktober 2024 kan iedereen reageren op het voornemen van de Minister van Infrastructuur en Waterstaat om de N36 tussen Ommen en Almelo te voorzien van maatregelen waardoor de verkeersveiligheid verbetert. Uitgangspunt voor de maatregelen is het aanbrengen van een fysieke rijbaanscheiding en het realiseren van een obstakelvrije berm op een deel van de N36.
Met deze kennisgevingen op grond van artikel 5:47 van de Omgevingswet, wordt iedereen geïnformeerd en uitgenodigd om informatie te delen, een oplossing aan te dragen en te reageren op de voorgestelde participatieaanpak. In deze kennisgeving staat informatie over het project, de procedure, de participatieaanpak en hoe u kunt reageren. Meer gedetailleerde informatie is te vinden in een apart informatiedocument.
De N36 vervult een belangrijke rol voor de bereikbaarheid van de regio. Er geldt voor
het grootste deel een maximumsnelheid van 100 km/uur en de weg heeft 1 rijbaan met
2 rijstroken. De rijstroken zijn gescheiden door een groene streepmarkering voor autowegen.
Op de N36 gebeuren veel ernstige ongevallen, waarvan een deel frontale botsingen zijn.
De N36 wordt aangepast zodat deze voldoet aan de huidige richtlijnen voor een verkeersveilige weginrichting. De weg wordt voorzien van een fysieke rijbaanscheiding. Dit houdt in dat een vangrail in een middenberm wordt gerealiseerd, over een zo groot mogelijke lengte. Het is niet mogelijk om de gehele weg te voorzien van deze maatregelen binnen het beschikbare budget.
Ook wordt aan beide zijden van de weg de berm verbreed tot 10 meter breed waarin zo min mogelijk obstakels (zoals kasten, palen, bomen, etc.) staan.
Ook worden de mogelijkheden onderzocht voor het ongelijkvloers maken van vijf locaties waar nu rotondes, kruisingen en oversteken in de N36 zijn. En kijken we naar de mogelijkheid om de aansluitingen bij het Bedrijvenpark Almelo en bij Westerhaar aan te passen. Dit noemen we meekoppelkansen, omdat voor deze aanpassingen nog geen geld voor de uitvoering beschikbaar is. Hierover is het Rijk in overleg met de regiopartners. Het kan dus zijn dat deze niet (allemaal) worden gerealiseerd.
Deze kennisgeving is de formele start van de projectbesluitprocedure N36 Almelo – Ommen onder de Omgevingswet.
Met de veiligheidsmaatregelen zorgen we voor een veiligere weg. Voordat de maatregelen uitgevoerd kunnen worden, moeten de volgende stappen gezet worden:
1. Kennisgeving voornemen en Kennisgeving participatie
2. Verkenning (keuze deeltrajecten)
3. Planuitwerking
4. Ontwerpprojectbesluit
5. Projectbesluit
6. Contractvoorbereiding
7. Aanbesteding
8. Voorbereiding realisatie
9. Realisatie
Met deze publicatie wordt invulling gegeven aan stap 1. Rijkswaterstaat werkt vervolgens aan de verkenning en uitwerking van de oplossingsrichtingen. Dit leidt tot een ontwerpprojectbesluit. Hierover kunt u te zijner tijd een zienswijze indienen.
Het projectbesluit wordt vervolgens definitief gemaakt en ontvangen de indieners van een zienswijze een reactie. Uiteindelijk neemt de Minister het projectbesluit. Nadat de Minister het besluit heeft genomen, wordt een uitvoerende partij gezocht. Waarna de aanpassingen worden uitgevoerd.
Het is mogelijk om ter voorbereiding van het projectbesluit een zogenaamde voorkeursbeslissing te nemen. Voor dit project wordt geen voorkeursbeslissing genomen, omdat er weinig alternatieven mogelijk zijn waaruit gekozen kan worden. U krijgt wel de gelegenheid om te reageren op de gekozen deeltrajecten aan het eind van de verkenning (stap 2).
Rijkswaterstaat heeft een participatieaanpak opgesteld waarin globaal is beschreven hoe en wanneer de omgeving tijdens de verschillende stappen binnen de te doorlopen projectbesluitprocedure wordt betrokken.
De verschillende onderdelen van het project (kiezen aan te pakken tracés, uitwerken ontwerp rijbaanscheiding, uitwerken ontwerp meekoppelkansen) hebben verschillende aspecten waarover in meer of mindere mate kan worden meegedacht.
De keus van de tracés: de gemeenten en provincie wordt om advies gevraagd bij het bepalen van de criteria om te selecteren en over de uiteindelijke keus. Gebruikers, omwonenden en andere belanghebbenden van de N36 kunnen reageren op de criteria via een reactie op deze kennisgeving. Over de keus van de tracés wordt u te zijner tijd geïnformeerd via een digitale nieuwsbrief.
De uitwerking van het wegontwerp is al ingekaderd door de richtlijnen die gelden voor een veilige weg. Omdat de veiligheid van een weg ook mede wordt bepaald door de mate waarin deze bruikbaar is voor hulpdiensten tijdens ongevallen e.d., worden de hulpdiensten om advies gevraagd voor de keuzes in het ontwerp. Ook de gemeenten en provincie wordt om advies gevraagd als wegbeheerder van wegen die aansluiten op de N36. Organisaties die belangen vertegenwoordigen van diverse belangengroepen worden geraadpleegd en gevraagd om hun advies over de ontwerpen. Overige belanghebbenden worden uiteindelijk geïnformeerd via verschillende communicatiekanalen (nieuwsbrief, ontwerpprojectbesluit en informatiebijeenkomsten) over welke keuzes zijn gemaakt.
De ontwerpen van de meekoppelkansen kent een aantal specifieke belanghebbenden, zoals direct omwonenden en specifieke gebruikers. Deze belanghebbenden wordt om advies gevraagd bij de uitwerking van de ontwerpen. Andere gebruikers en belanghebbenden worden geïnformeerd over het ontwerp via een nieuwsbrief en een informatiebijeenkomst.
De momenten waarop participatie plaatsvindt, zijn opgenomen in een apart Informatiedocument dat te vinden is op Platform Participatie.
Tijdens de verkenningsfase willen wij u het volgende vragen:
• Wat vindt u van het voornemen om de veiligheidsmaatregelen te nemen?
• Heeft u bijzondere aandachtspunten of bijzondere locaties waar u de aandacht voor vraagt? Graag aangeven welke dit zijn en waarom.
• Heeft u informatie die van belang kan zijn bij het maken van de keuze voor aan te pakken deeltrajecten?
• Heeft u eventueel andere oplossingen voor de verkeersveiligheid op de N36?
• Kunt u zich vinden in de wijze waarop belanghebbenden uit de omgeving worden betrokken bij het proces? Mist u nog mensen of groepen?
• Welke wensen heeft u voor uw eigen betrokkenheid?
Rijkswaterstaat wil de veiligheidsmaatregelen aan de N36 zo snel mogelijk uitvoeren. Er ligt veel vast in richtlijnen waar niet van afgeweken wordt. Het beschikbare budget bepaalt dat een deel van de N36 kan worden voorzien van een rijbaanscheiding. De Minister bepaalt mede op basis van advies van de regiopartners welke trajecten hierin het belangrijkst zijn. Dit blijkt pas als de uitgewerkte plannen voorgelegd worden aan de Minister.
Wanneer oplossingen voor de verkeersveiligheid worden voorgedragen, worden deze beoordeeld op de volgende uitgangspunten:
• Verbeteren in belangrijke mate de veiligheid op de N36
• Zijn technisch uitvoerbaar en juridisch haalbaar
• Passen in de planning
• Voldoen aan ruimtelijke kwaliteit en passen goed in het gebied.
• Zijn kosteneffectief.
• Zijn goed te beheren en te onderhouden.
Deze informatie en het bijbehorende informatiedocument staan vanaf dinsdag 10 september 2024 op Platform Participatie. Het gaat om deze kennisgeving en een Informatiedocument met meer informatie over het project, het proces en de participatieaanpak.
U bent van harte welkom op onze informatiebijeenkomsten. U kunt tijdens deze bijeenkomsten op elk gewenst moment binnenlopen en met medewerkers van Rijkswaterstaat in gesprek gaan.
• Dinsdag 17 september 2024, 16.00 – 20.00 uur in Zaal Mulder te Hardenberg
• Woensdag 18 september 2024, 16.00 – 20.00 uur bij Erve Pezie te Almelo
Tijdens de bijeenkomsten wordt u geïnformeerd over het project en de verkenning die zal plaatsvinden. Deze bijeenkomsten worden ook gebruikt om ideeën, oplossingsrichtingen en aandachtspunten op te halen.
U kunt op drie manieren reageren, vanaf dinsdag 10 september 2024 tot en met maandag 21 oktober 2024:
Bij voorkeur ontvangen wij uw reactie via ons reactieformulier.
U ontvangt een ontvangstbevestiging van uw reactie. Uw reactie wordt betrokken bij de verkenning. Als u een mogelijke oplossing voor de opgave aandraagt, heeft u de mogelijkheid de Minister te verzoeken om advies te vragen aan een onafhankelijke deskundige.
De Minister beslist aan de hand van de eerder beschreven uitgangspunten of uw voorgedragen oplossing redelijkerwijs in beschouwing moet worden genomen. Uiterlijk bij het nemen van het projectbesluit wordt formeel gereageerd op eventuele aangedragen andere oplossingen. Informeel wordt – indien mogelijk – al eerder teruggekoppeld aan de indiener van de reactie.
Uw reactie op de participatieaanpak wordt gebruikt om het participatieproces verder vorm te geven.
In een reactienota wordt weergegeven wat er met alle ingediende reacties wordt gedaan. Indieners worden over de reactienota geïnformeerd.
Contact met de overheid gaat steeds vaker digitaal. Soms vinden mensen dit lastig. Kunt u wel wat hulp gebruiken of kent u iemand die hulp nodig heeft? Kom langs in de bibliotheek, bij het Informatiepunt Digitale Overheid.
De Informatiepunten Digitale Overheid zijn er voor mensen die moeite hebben met digitale dienstverlening en vragen hebben over het zaken doen met de overheid. De Informatiepunten zijn ondergebracht in de bibliotheken. U kunt hier zonder afspraak binnenlopen voor ondersteuning bij vragen over websites van de overheid, bijvoorbeeld voor het digitaal raadplegen van documenten behorend bij dit project of het digitaal indienen van een reactie.
Meer informatie over het project en de participatiemogelijkheden op Platform Participatie.
Vragen over het project? Bel naar 0800 – 8002, Rijkswaterstaat (gratis) of mail naar N36Almelo-Ommen@rws.nl.
Vragen over de procedure? Bel 070 – 456 96 07, directie Participatie van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
Meer informatie over het project kunt u vinden op de website van Rijkswaterstaat.
Wilt u op de hoogte blijven van de planuitwerking N36 tussen Ommen en Almelo, schrijft u zich dan in voor onze nieuwsbrief via N36Almelo-Ommen@rws.nl.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2024-28569.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.