Besluit van de raad van bestuur van het Fonds Podiumkunsten tot wijziging van subsidieplafonds programmeringsbijdrage voor festivals op basis van de Deelregeling meerjarige festivalsubsidies Fonds Podiumkunsten 2025–2028 als gevolg van herverdeling van resterend budget vanuit CdK en Noord over de landsdelen Midden en West alsmede volledige honorering van enkele aanvragen uit de B-categorie in landsdelen Zuid en West

De Raad van Bestuur van het Fonds Podiumkunsten;

Op basis van artikel 1.4 eerste en vierde lid van de Deelregeling Meerjarige Festivalsubsidies Fonds Podiumkunsten 2025–2028;

Besluit:

Artikel 1 subsidieplafonds

Voor de periode 2025–2028 zijn per kalenderjaar de volgende bedragen beschikbaar voor het verstrekken van programmeringsbijdragen aan festivalorganisaties:

Noord: € 477.500

Oost: € 225.000;

Midden: € 534.000

Zuid: € 934.000;

West: € 1.103.500

CdK: € 0

Artikel 2: inwerktreding

Dit besluit wordt bekendgemaakt via de website van het Fonds Podiumkunsten en de Staatscourant en treedt in werking met ingang van 1 juli 2024.

Aldus vastgesteld in de vergadering van het bestuur van het Fonds Podiumkunsten, d.d. 12 juni 2024 en d.d. 24 juni 2024

TOELICHTING

Er is – gelet op het ontbreken van aanvragen vanuit het landsdeel CdK alsmede een overschot aan middelen in landsdeel Noord na honorering van alle aanvragen met een positief advies – voor gekozen om de (resterende) middelen vanuit deze landsdelen te verdelen over de landsdelen Midden en West omdat de druk op het landsdeelbudget in deze landsdelen het hoogste is.

Tevens wordt het subsidieplafond van de landsdelen Zuid en West verhoogd als gevolg van het volledig honoreren van aanvragen die een positief advies hebben ontvangen van de adviescommissie, maar waarvoor ontoereikend budget is om deze aanvragen volledig te honoreren. Het betreft aanvragen die op de zaaglijn vallen en waarbij er een gering bedrag resteert voor een volledige toekenning van het aangevraagde subsidiebedrag. De verhoging van deze subsidieplafonds is ruim minder dan de helft van de aanvragen die een positief advies hebben gekregen van de commissie, maar waarvoor onvoldoende budget aanwezig was om deze volledig te honoreren.

Dit besluit leidt tot een verhoging van de subsidieplafonds van de landsdelen Midden, West en Zuid alsmede een verlaging van de subsidieplafonds van de landsdelen CdK en Noord.

Naar boven