Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap | Staatscourant 2024, 14144 | andere beschikking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap | Staatscourant 2024, 14144 | andere beschikking |
Besluiten op basis van artikel 74 van de Wet op het primair onderwijs op de aanvragen voor bekostiging van een nieuwe school voor primair onderwijs met ingang van 1 augustus 2025 en verzelfstandiging voor primair onderwijs met ingang van 1 augustus 2024.
De Minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs geeft kennis van de goedkeuring dan wel afwijzing van de volgende aanvragen die zijn ingediend voor 1 november 2023 in het kader van de procedure voor bekostiging van een nieuwe school voor basisonderwijs.
Als u belang hebt bij dit besluit, dan kunt u hiertegen binnen 6 weken, gerekend vanaf de verzenddatum van de onderstaande besluiten, bezwaar maken. Stuur uw bezwaarschrift naar DUO, Postbus 30205, 2500 GE Den Haag. U kunt uw bezwaar ook digitaal indienen op www.bezwaarschriftenocw.nl.
Terrawijs
Naar aanleiding van de door u op 27 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Terrawijs”, te vestigen in het postcodegebied 7425 in Deventer.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 02 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 27 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 95 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 3610.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 11178,5. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 206.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Deventer bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 206, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 22 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Deventer heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
Kindcentrum Emmelhage
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Kindcentrum Emmelhage”, te vestigen in het postcodegebied 8302 in Emmeloord, gemeente Noordoostpolder.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 05 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 30 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 104 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 1516.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 4469,9. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 215.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Noordoostpolder bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 215, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 13 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Noordoostpolder heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
IBS De Eenheid
Naar aanleiding van de door u op 31 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “IBS De Eenheid”, te vestigen in het postcodegebied 2025 in Haarlem, gemeente Haarlem.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 09 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 31 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 173 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 9632.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 28835,7. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 363.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Haarlem bedraagt 333. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 363, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 1 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Haarlem heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
Vrijeschool Vacalis
Naar aanleiding van de door u op 31 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Vrijeschool Vacalis”, te vestigen in het postcodegebied 6663 in Lent, gemeente Nijmegen.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 15 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 30 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 158 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 6699.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 19548,6. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 323.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Nijmegen bedraagt 302. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 323, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 22 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Nijmegen heeft een zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO. De gemeente is van mening dat deze nieuwe school een aanvulling is op het onderwijsaanbod en de diversiteit hiervan in Nijmegen Noord. Tevens voorziet deze in een behoefte aan meer vrijeschoolonderwijs in (regio) Nijmegen. Om die redenen staat de gemeente positief tegenover de komst van deze nieuwe school.
Kindcentrum Berkel-Enschot
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een openbare basisschool genaamd “Kindcentrum Berkel-Enschot”, te vestigen in het postcodegebied 5056 in Berkel-Enschot, gemeente Tilburg.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste openbare basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 16 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 30 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 132 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 5803.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 19115. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 304.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Tilburg bedraagt 263. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 304, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 26 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Tilburg heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
Hilal
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Hilal”, te vestigen in het postcodegebied 3331 in de gemeente Zwijndrecht.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 16 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 30 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 153 en op 1 januari 2023 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 9773.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 29850,4. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 327.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Zwijndrecht bedraagt 287. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 327, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 09 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Zwijndrecht heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
Al Hikma
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Al Hikma”, te vestigen in het postcodegebied 3078 in de gemeente Rotterdam.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 16 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 30 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 177 en op 1 januari 2023 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 18104.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 53263,2. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 365.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Rotterdam bedraagt 303. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 365, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 12 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Rotterdam heeft een zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO. De gemeente is van mening dat de nieuwe basisschool een passende toevoeging is aan het huidige aanbod.
Rehobothschool
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Rehobothschool”, te vestigen in het postcodegebied 6733 in Wekerom, gemeente Ede.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 19 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 30 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 99 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 2473.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 8178,6. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 229.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Ede bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 229, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 29 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Ede heeft een zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO. Ondanks dat er begrip bestaat voor de zienswijze, merk ik op dat hetgeen is aangevoerd geen onderdeel vormt van het toetsingskader. De voorliggende aanvraag is getoetst aan de wettelijke vereisten.
Openbare basisschool Buggenum
Naar aanleiding van de door u op 10 november 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een openbare basisschool genaamd “Openbare basisschool Buggeum”, te vestigen in het postcodegebied 6082 in Buggenum, gemeente Leudal.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste openbare basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 23 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 10 november 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 126 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 2663.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 8026,8. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 266.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Leudal bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 266, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 28 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Leudal heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
De Springplank
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “De Springplank”, te vestigen in het postcodegebied 2662 in Bergschenhoek, gemeente Lansingerland.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 26 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 30 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 133 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 10369.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 29799,1. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 269.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Lansingerland bedraagt 263. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 269, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 28 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Lansingerland heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
Vrijeschool Schagen
Naar aanleiding van de door u op 31 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Vrije School Schagen”, te vestigen in het postcodegebied 1741 in de gemeente Schagen.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 27 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 31 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 92 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 1449.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 5037,2. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 224.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Schagen bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 224, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 19 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Schagen heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
De Proeftuin
Naar aanleiding van de door u op 31 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “De Proeftuin”, te vestigen in het postcodegebied 8031 in de gemeente Zwolle.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 27 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 31 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 134 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 4872.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 14462,5. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 278.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Zwolle bedraagt 245. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 278, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 5 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Zwolle heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
School met de Bijbel Ruitenbeek vestiging Barneveld
Naar aanleiding van de door u op 27 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “School met de Bijbel Ruitenbeek vestiging Barneveld”, te vestigen in het postcodegebied 3772 in de gemeente Barneveld.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 27 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 27 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 94 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 5323.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 16916,3. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 209.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Barneveld bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 209, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 21 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Barneveld heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid van de WPO. De gemeente Ede heeft weliswaar wel een zienswijze ingediend, maar deze gemeente betreft niet de beoogde plaats van vestiging van de nieuwe school en hierdoor vormt de ingediende zienswijze geen onderdeel van het toetsingskader.
Campus Buitenwijs
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Campus Buitenwijs”, te vestigen in het postcodegebied 5463 in Veghel, gemeente Meierijstad.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 28 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 30 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 119 en op 1 januari 2023 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 3166.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 10285,6. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 271.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Meierijstad bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 271, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 8 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Meierijstad heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
Tamboerijn
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Tamboerijn”, te vestigen in het postcodegebied 6718 in Ede.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 29 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 30 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 95 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 4299.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 13941,1. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 216.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Ede bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 216, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 27 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Ede heeft een zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO. De gemeente staat niet negatief tegenover de mogelijke komst van de gevraagde school.
Kindcentrum Veghels Buiten
Naar aanleiding van de door u op 31 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een openbare basisschool genaamd “Kindcentrum Veghels Buiten”, te vestigen in het postcodegebied 5463 in Veghel, gemeente Meierijstad.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste openbare basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 29 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 31 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 93 en op 1 januari 2023 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 3166.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 10285,6. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 211.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Meierijstad bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 211, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 14 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Meierijstad heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
Basisschool Sirat
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Basisschool Sirat”, te vestigen in het postcodegebied 3441 in de gemeente Woerden.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 29 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 30 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 103 en op 1 januari 2023 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 3086.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 9273,3. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 217.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Woerden bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 217, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 14 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Woerden heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
Azzahraa
Naar aanleiding van de door u op 31 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “Azzahraa”, te vestigen in het postcodegebied 5654 in de gemeente Eindhoven.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 30 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 31 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 152 en op 1 januari 2023 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 9261.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 29824,5. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 343.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Eindhoven bedraagt 290. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 343, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 11 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Eindhoven heeft een zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO. De gemeente Eindhoven staat positief tegenover dit initiatief.
Naar aanleiding van de door u op 29 oktober 2023 ingediende aanvraag voor bekostiging van een basisschool, zoals bedoeld in artikel 74, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
De aanvraag betreft een bijzondere basisschool genaamd “BBS de Verwondering”, te vestigen in het postcodegebied 9301 in Roden, gemeente Noordenveld.
BESLUIT
Met inachtneming van het bepaalde in artikel 75, derde lid, van de WPO, en onder verwijzing naar onderstaande overwegingen, besluit ik hierbij dat de gewenste bijzondere basisschool met ingang van 1 augustus 2025 voor bekostiging in aanmerking wordt gebracht.
Overwegingen
Het initiatief is aangemeld op 27 juni 2023 en de aanvraag is ingediend op 29 oktober 2023. De belangstellingsmeting is uitgevoerd aan de hand van ouderverklaringen. De belangstellingsmeting aan de hand van ouderverklaringen is uitgevoerd conform het wettelijk voorschrift. Het aantal verkregen ouderverklaringen betreft 101 en op 1 januari 2022 bedraagt het aantal 2- tot en met 4- jarigen in het voedingsgebied 1399.
Op 1 januari 2034 bedraagt – naar verwachting – het aantal leerlingen van 4 tot en met 11 jaar, vermeerderd met 30% van het aantal leerlingen van 12 jaar, in het voedingsgebied 421,02. Rekening houdende met voornoemde aantallen en met een correctiefactor van 0,7 is het te verwachten aantal leerlingen op 1 januari 2034, aan de hand van de formule zoals genoemd in artikel 74a, derde lid, onder a, van de WPO, berekend op 212.
De stichtingsnorm voor basisscholen in de gemeente Noordenveld bedraagt 200. Nu het aantal te verwachten leerlingen op 1 januari 2034 wordt berekend op 212, is aannemelijk gemaakt dat de gewenste school op 1 januari van het elfde jaar na de indiening van de aanvraag zal worden bezocht door ten minste het aantal leerlingen dat overeenkomt met de voor de gemeente van vestiging geldende stichtingsnorm.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 26 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag. Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies. Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
De gemeente Noordenveld heeft geen zienswijze ingediend, als bedoeld in artikel 75, twaalfde lid, van de WPO.
Tamarschool
Naar aanleiding van de door u op 31 oktober 2023 ingediende aanvraag voor de verzelfstandiging van een vestiging (en deze als school voor bekostiging in aanmerking te brengen) zoals bedoeld in artikel 84a, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
U verzoekt om verzelfstandiging van de vestiging van de basisschool “Koningin Beatrix”, brinnummer 04ON te Den Haag. De vestiging (genaamd “Tamar”) is gevestigd op het adres Fluitenbergstraat 6 te Den Haag
BESLUIT
Hierbij besluit ik op grond van de onderstaande overwegingen, de vestiging zoals hiervoor bedoeld met ingang van 1 augustus 2024 als school voor bekostiging in aanmerking te brengen. Het brinnummer voor de school is 32DU.
Overwegingen
Het aantal leerlingen op 1 februari in het jaar voorafgaand aan de aanvraag voldoet voor het overblijvende deel van de school minimaal aan de opheffingsnorm en van de te verzelfstandigen vestiging minimaal aan de stichtingsnorm. De opheffingsnorm bedraagt 200 en het aantal leerlingen van het overblijvende deel op die datum bedraagt 316. De stichtingsnorm van de te verzelfstandigen vestiging bedraagt 333 en het aantal leerlingen bedraagt op die datum 386.
Voorts is aan de hand van de overgelegde gegevens aannemelijk geworden dat op 1 januari van het elfde jaar na de aanvraag de school die na verzelfstandiging ontstaat, zal voldoen aan de stichtingsnorm en is aannemelijk gemaakt dat de bekostiging van het overblijvende deel van de school met inachtneming van de artikelen 140 tot en met 142 van de WPO gedurende tenminste 10 achtereenvolgende schooljaren kan worden voortgezet.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 12 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag.
Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies.
Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
Kindcentrum Kasteelhoeve
Naar aanleiding van de door u op 16 oktober 2023 ingediende aanvraag voor de verzelfstandiging van een vestiging (en deze als school voor bekostiging in aanmerking te brengen) zoals bedoeld in artikel 84a, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
U verzoekt om verzelfstandiging van de vestiging van de basisschool “De Vlieger”, brinnummer 26PY te Zwolle. De vestiging (genaamd “Kindcentrum Kasteelhoeve”) is gevestigd op het adres Buckhorstlaan 50, 8043 RL te Zwolle
BESLUIT
Hierbij besluit ik op grond van de onderstaande overwegingen, de vestiging zoals hiervoor bedoeld met ingang van 1 augustus 2024 als school voor bekostiging in aanmerking te brengen. Het brinnummer voor de school is 32DV.
Overwegingen
Het aantal leerlingen op 1 februari in het jaar voorafgaand aan de aanvraag voldoet voor het overblijvende deel van de school minimaal aan de opheffingsnorm en van de te verzelfstandigen vestiging minimaal aan de stichtingsnorm. De opheffingsnorm bedraagt 147 en het aantal leerlingen van het overblijvende deel op die datum bedraagt 512. De stichtingsnorm van de te verzelfstandigen vestiging bedraagt 245 en het aantal leerlingen bedraagt op die datum 432.
Voorts is aan de hand van de overgelegde gegevens aannemelijk geworden dat op 1 januari van het elfde jaar na de aanvraag de school die na verzelfstandiging ontstaat, zal voldoen aan de stichtingsnorm en is aannemelijk gemaakt dat de bekostiging van het overblijvende deel van de school met inachtneming van de artikelen 140 tot en met 142 van de WPO gedurende tenminste 10 achtereenvolgende schooljaren kan worden voortgezet.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 13 februari 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag.
Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies.
Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
Obs De Achtbaan
Naar aanleiding van de door u op 31 oktober 2023 ingediende aanvraag voor de verzelfstandiging van een vestiging (en deze als school voor bekostiging in aanmerking te brengen) zoals bedoeld in artikel 84a, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
U verzoekt om verzelfstandiging van de vestiging van de openbare basisschool “De Achtbaan”, brinnummer 22LO te Voorhout, gemeente Teylingen. De vestiging (genaamd “De Achtbaan Cluster”) is gevestigd op het adres Pieter van Slingerlandstraat 40 in Voorhout.
BESLUIT
Hierbij besluit ik op grond van de onderstaande overwegingen, de vestiging zoals hiervoor bedoeld met ingang van 1 augustus 2024 als school voor bekostiging in aanmerking te brengen. Het brinnummer voor de school is 32DW.
Overwegingen
Het aantal leerlingen op 1 februari in het jaar voorafgaand aan de aanvraag voldoet voor het overblijvende deel van de school minimaal aan de opheffingsnorm en van de te verzelfstandigen vestiging minimaal aan de stichtingsnorm. De opheffingsnorm bedraagt 148 en het aantal leerlingen van het overblijvende deel op die datum bedraagt 152. De stichtingsnorm van de te verzelfstandigen vestiging bedraagt 247 en het aantal leerlingen bedraagt op die datum 253.
Voorts is aan de hand van de overgelegde gegevens aannemelijk geworden dat op 1 januari van het elfde jaar na de aanvraag de school die na verzelfstandiging ontstaat, zal voldoen aan de stichtingsnorm en is aannemelijk gemaakt dat de bekostiging van het overblijvende deel van de school met inachtneming van de artikelen 140 tot en met 142 van de WPO gedurende tenminste 10 achtereenvolgende schooljaren kan worden voortgezet.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 14 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag.
Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies.
Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
Teresa
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor de verzelfstandiging van een vestiging (en deze als school voor bekostiging in aanmerking te brengen) zoals bedoeld in artikel 84a, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
U verzoekt om verzelfstandiging van de vestiging van de bijzondere basisschool “Koningin Beatrix”, brinnummer 09KF te Leeuwarden. De vestiging (genaamd “Teresa”) is gevestigd op het adres Wergeasterdyk 58 te Leeuwarden.
BESLUIT
Hierbij besluit ik op grond van de onderstaande overwegingen, de vestiging zoals hiervoor bedoeld met ingang van 1 augustus 2024 als school voor bekostiging in aanmerking te brengen. Het brinnummer voor de school is 32DX.
Overwegingen
Het aantal leerlingen op 1 februari in het jaar voorafgaand aan de aanvraag voldoet voor het overblijvende deel van de school minimaal aan de opheffingsnorm en van de te verzelfstandigen vestiging minimaal aan de stichtingsnorm. De opheffingsnorm bedraagt 153 en het aantal leerlingen van het overblijvende deel op die datum bedraagt 250. De stichtingsnorm van de te verzelfstandigen vestiging bedraagt 200 en het aantal leerlingen bedraagt op die datum 365.
Voorts is aan de hand van de overgelegde gegevens aannemelijk geworden dat op 1 januari van het elfde jaar na de aanvraag de school die na verzelfstandiging ontstaat, zal voldoen aan de stichtingsnorm en is aannemelijk gemaakt dat de bekostiging van het overblijvende deel van de school met inachtneming van de artikelen 140 tot en met 142 van de WPO gedurende tenminste 10 achtereenvolgende schooljaren kan worden voortgezet.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 14 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag.
Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies.
Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
Het Saffier
Naar aanleiding van de door u op 30 oktober 2023 ingediende aanvraag voor de verzelfstandiging van een vestiging (en deze als school voor bekostiging in aanmerking te brengen) zoals bedoeld in artikel 84a, eerste lid, van de Wet op het primair onderwijs (WPO), en met inachtneming van de Regeling voorzieningenplanning po 2021, bericht ik u als volgt.
U verzoekt om verzelfstandiging van de vestiging van de bijzondere basisschool “De Sprankel”, brinnummer 29UL te Zwolle. De vestiging (genaamd “Het Saffier”) is gevestigd op het adres Belvederelaan 444 te Zwolle.
BESLUIT
Hierbij besluit ik op grond van de onderstaande overwegingen, de vestiging zoals hiervoor bedoeld met ingang van 1 augustus 2024 als school voor bekostiging in aanmerking te brengen. Het brinnummer voor de school is 32DY.
Overwegingen
Het aantal leerlingen op 1 februari in het jaar voorafgaand aan de aanvraag voldoet voor het overblijvende deel van de school minimaal aan de opheffingsnorm en van de te verzelfstandigen vestiging minimaal aan de stichtingsnorm. De opheffingsnorm bedraagt 147 en het aantal leerlingen van het overblijvende deel op die datum bedraagt 266. De stichtingsnorm van de te verzelfstandigen vestiging bedraagt 245 en het aantal leerlingen bedraagt op die datum 249.
Voorts is aan de hand van de overgelegde gegevens aannemelijk geworden dat op 1 januari van het elfde jaar na de aanvraag de school die na verzelfstandiging ontstaat, zal voldoen aan de stichtingsnorm en is aannemelijk gemaakt dat de bekostiging van het overblijvende deel van de school met inachtneming van de artikelen 140 tot en met 142 van de WPO gedurende tenminste 10 achtereenvolgende schooljaren kan worden voortgezet.
Conform het bepaalde in artikel 75, eerste lid, van de WPO, heeft de Inspectie van het Onderwijs (hierna: de inspectie) op 5 maart 2024 advies uitgebracht over deze aanvraag.
Het oordeel van de inspectie is ten aanzien van alle deugdelijkheidseisen voldoende. Dat betekent dat het advies van de inspectie over de te verwachten onderwijskwaliteit positief is. Het advies is als bijlage bij dit besluit gevoegd. Voor de verdere motivering verwijs ik naar het advies.
Het advies is zorgvuldig tot stand gekomen en de overwegingen kunnen de conclusie dragen.
Ik stel verder vast dat aan de vereisten zoals opgenomen in artikel 74, tweede lid, onder c en d, van de WPO, is voldaan.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2024-14144.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.