Subsidie voor La Jupe Sauvage Media Research en Motivaction International B.V., Stimuleringsfonds voor de Journalistiek

Het bestuur van het Stimuleringsfonds voor de Journalistiek heeft op 16 februari 2022 besloten:

  • La Jupe Sauvage Media Research een subsidie te verlenen van maximaal € 37.400,00 voor het onderzoek Lokale democratie anno 2022. Het onderzoek zal zich richten op de relatie tussen het (lokale) nieuwsaanbod, nieuwsgebruik en het stemgedrag. Hierbij wordt gekeken naar welke journalistieke rollen de media vervullen, wat de onderlinge verschillen zijn, welke groepen mensen deze media volgen en wat vervolgens de invloed is van deze media op hun stemgedrag. De totale kosten van het onderzoek bedragen € 93.400,–

  • Motivaction International B.V een subsidie te verlenen van maximaal € 12.500,– voor het onderzoek Media-onderzoek 2022 Biculturele Nederlanders. Het onderzoek richt zich op het bereik en waardering van reguliere, cultuurgebonden en internationale media onder Turkse, Marokkaanse, Surinaamse en Caribische Nederlanders. De totale kosten van het onderzoek bedragen € 100.000,–

De subsidies zijn verleend op basis van artikel 8.15 van de Mediawet 2008 en de Regeling subsidieplafonds 2022, die aan het Stimuleringsfonds voor de Journalistiek de mogelijkheid bieden om tot maximaal de helft van de kosten subsidie te verstrekken aan een onderzoek dat betrekking heeft op de bedrijfstak in zijn geheel en dat zeer van belang is voor de pluriformiteit van de pers of de Nederlandse journalistieke infrastructuur.

Het bestuur heeft vastgesteld dat:

  • Het onderzoek van La Jupe Sauvage Research kan belangrijke informatie opleveren over de huidige staat van de lokale journalistiek en daarmee aanleiding vormen voor de verdere versterking van de Nederlandse journalistieke infrastructuur.

  • Het onderzoek van Motivaction International B.V. heeft zich in eerdere edities meermaals bewezen, waarmee de onderzoeksopzet solide is. Net als bij vorige edities van dit onderzoek, heeft ook deze aanvraag betrekking op de pluriformiteit van de pers en kan hieraan bijdragen.

Daarnaast hebben we vastgesteld dat met bovenstaande projecten een bijdrage wordt geleverd aan de doelstelling van ons Fonds, te weten: het handhaven en bevorderen van de pluriformiteit van de pers.

Verder heeft het Fonds de opzet en uitvoering van bovenstaande onderzoeken goedgekeurd.

Het Fonds heeft vastgesteld dat aan de criteria van de regelingen is voldaan. De subsidieverlening zal in tranches plaatsvinden en is gekoppeld aan de voorwaarde dat de onderzoeksresultaten voor de gehele branche ter beschikking komen.

(Mededeling ingevolge artikel 8.19 Mediawet 2008)

Naar boven