Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Inspectie Leefomgeving en Transport | Staatscourant 2022, 18848 | andere beschikking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Inspectie Leefomgeving en Transport | Staatscourant 2022, 18848 | andere beschikking |
Datum 8 juli 2022
Nummer ILT-2022/9940
De Minister van Infrastructuur en Waterstaat,
Handelende in overeenstemming met de Minister van Defensie;
Gelezen het verzoek namens het Europese onderzoeksproject AMU-LED, gedaan op 29 april 2022 per e-mail door T. E. (Airhub);
Gelet op artikel 9 van het Besluit luchtverkeer 2014;
BESLUIT:
1. Ter bescherming van het luchtverkeer tijdens het uitvoeren van test- en demonstratievluchten met onbemande luchtvaartuigen wordt het tijdelijke gebied met beperkingen (TGB) AMU-LED (zie figuur 1) aangewezen met de volgende begrenzingen:
• van 51°55'37.62"N 004°09'38.69"E, naar 51°55'56.58"N 004°08'11.80"E, naar 51°55'52.61"N 004°05'58.90"E, naar 51°54'55.49"N 003°59'02.42"E, naar 51°57'52.43"N 003°57'22.03"E, naar 51°59'16.60"N 003°59'09.71"E, naar 51°59'40.28"N 004°02'51.81"E, naar 51°58'21.93"N 004°08'15.97"E, naar 51°56'47.85"N 004°11'24.44"E, terug naar 51°55'37.62"N 004°09'38.69"E;
• van grond- of waterniveau tot 500 ft AMSL;
2. Het TGB AMU-LED kan worden geactiveerd met inachtneming van de in artikel 2 genoemde voorschriften en beperkingen voor ten hoogste twaalf (12) dagen in de periode van 11 juli 2022 tot en met 1 september 2022 tijdens de daglichtperiode, zoals gepubliceerd in het AIP Netherlands, GEN 2.7

Figuur 1: TGB AMU-LED
Voor het uitvoeren van vluchten in het TGB AMU-LED gelden de volgende voorschriften en beperkingen:
a. het TGB AMU-LED is verboden voor alle luchtverkeer met uitzondering van:
1°. vluchten door of in opdracht van de Landelijke eenheid, afdeling Luchtvaart, vluchten voor zoek- en reddingsacties (SAR) en spoedeisende medische vluchten (HEMS), en hulpdiensten brandweer en douane, na coördinatie met Amsterdam FIC;
2°. Na afstemming met de coördinator van het AMU-LED project:
i. Vluchten uitgevoerd door ILT Aerosensing;
ii. Vluchten uitgevoerd door of in opdracht van het Ministerie van Defensie;
iii. Vluchten vanaf de pistoolhaven ten behoeve van loodswezen;
iv. Andere gecoördineerde vluchten.
3°. Deelnemende onbemande luchtvaartuigen binnen het AMU-LED project in de specifieke categorie, zoals bedoeld in de Europese uitvoeringsverordening (EU) 2019/947, opererend onder en volgens voorwaarden van een geldige Europese exploitatievergunning (Operational Authorization);
b. de maximale vlieghoogte binnen het TGB bedraagt 400 ft AMSL;
c. minimaal 48 uur van tevoren laat de coördinator van het AMU-LED project Een NOTAM uitgeven om het TGB AMU-LED te activeren. Deze NOTAM wordt aangevraagd via de operationele helpdesk (OHD) LVNL: ops_helpdesk@lvnl.nl of telefonisch op 020 – 406 2201;
d. indien een NOTAM is uitgegeven, maar de activiteit niet doorgaat, laat de coördinator van het AMU-LED project de NOTAM intrekken;
e. de coördinator van het AMU-LED project neemt ten minste 30 minuten voor de start en direct na afloop van de activiteiten contact op met de OHD LVNL op (020 – 406 2201)
f. bij het eerste contact wordt het telefoonnummer bekend gemaakt waarop de coördinator van het AMU-LED project beschikbaar is tijdens activatie van het TGB.
De operationele inhoud van deze beschikking wordt bij activatie van het TGB bekendgemaakt door NOTAM, uit te geven door LVNL.
De beschikking wordt gepubliceerd in de Staatscourant. Indien de Staatscourant waarin deze beschikking wordt geplaatst, wordt uitgegeven na 11 juli 2022, treedt deze beschikking in werking met ingang van de dag na de datum van uitgifte van de Staatscourant waarin zij wordt geplaatst, en werkt zij terug tot en met 11 juli 2022.
DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, Inspecteur Luchtvaart infra en luchtruim, Afdeling Vergunningverlening rail en luchtvaart
Bezwaarmogelijkheid
Indien u het niet eens bent met deze beslissing, kunt u hiertegen op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de datum waarop deze beslissing is verzonden, schriftelijk bezwaar aantekenen.
Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten:
– de naam en het adres van de indiener;
– de dagtekening;
– een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht;
– de gronden van het bezwaar.
Tevens ontvangen wij graag uw telefoonnummer dan wel e-mailadres.
Het bezwaarschrift kunt u richten aan:
Inspectie Leefomgeving en Transport
Afdeling Juridische zaken Postbus 16191
2500 BD DEN HAAG
Ter bescherming van het luchtverkeer tijdens het uitvoeren van test- en demonstratievluchten met onbemande luchtvaartuigen in het kader van het Europese project AMU-LED wordt het tijdelijke gebied met beperkingen (TGB) AMU-LED aangewezen.
Het project wordt gesubsidieerd vanuit SESAR Joint Undertaking als onderdeel van het Horizon 2020 programma.
Het AMU-LED project richt zich specifiek op de ontwikkeling van Urban Air Mobility (UAM). Het project zal UAM-operaties testen in een U-space-ecosysteem voor gecoördineerde vluchten met verschillende soorten UAS's in verschillende scenario's en toepassingen (bijv. luchttaxi's, hulpdiensten, levering van goederen, onderzoeken, enz.).
Een reeks van verschillende experimenten zal worden uitgevoerd in drie landen (het VK, Nederland en Spanje), met het oog op het testen van de droneplatformen zelf, maar ook op de in te zetten U-space-relevante diensten. Er zullen meer dan honderd vlieguren worden besteed aan het testen van alle aspecten om de integratie van bemand en onbemand verkeer veilig en efficiënt te laten verlopen. De demonstraties in Nederland vinden plaats in Enschede, Amsterdam en de haven van Rotterdam. In samenspraak met lokale autoriteiten, de overheid en commerciële partijen worden toepassingen binnen Nederland getest. Niet alleen in Nederland wordt gekeken naar de uitkomsten, maar de resultaten zullen breed Europees worden gedeeld als onderdeel van het SESAR- project.
Test- en demonstratievluchten worden uitgevoerd in de ‘specifieke categorie’, zoals bedoeld in Europese wetgeving (EU) 2019/947. Een voorwaarde voor uitvoering van deze vluchten is een exploitatievergunning (operational authorization / OA). Wanneer deze vluchten BVLOS (Beyond Visual Line Of Sight) worden uitgevoerd, is een aanvullende voorwaarde dat dit plaatsvindt in gesegregeerd luchtruim. Deze beschikking voorziet in de aanwijzing van dit gesegregeerde luchtruim, in de vorm van een TGB, zoals bedoeld in artikel 9 van het Besluit luchtverkeer 2014, om deze vluchten, gelimiteerd, mogelijk te maken, namelijk maximaal 12 keer tussen 11 juli en 1 september 2022.
Meer informatie over het project AMU-LED en de doelstellingen is te vinden op: AMU-LED - Air Mobility Urban - Large Experimental Demonstrations (amuledproject.eu)
De coördinatie van het AMU-LED project in Rotterdam is onder verantwoordelijkheid van Aerial Pro. De uitvoerende operator moet tijdens het uitvoeren van de vluchten altijd in het bezit zijn van een Europese exploitatievergunning (OA) die de uitvoering mogelijk maakt.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2022-18848.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.