OVERWEGINGEN TEN AANZIEN VAN HET BESLUIT
Aanleiding
Uit de omgeving zijn signalen binnengekomen dat de weg regelmatig geblokkeerd wordt door een vrachtwagen die aan het laden en lossen is ten behoeve van de Welkoop.
Motivering en belangenafweging
In overleg met de eigenaar van de Welkoop en de bewoners is besloten tot het aanwijzen van een laad- en losplek ter hoogte van de Welkoop en het instellen van een parkeerverbod aan de overzijde van de laad- en losplek.
De genomen maatregelen staan ook aangegeven op de bijlage. Deze bijlage maakt onderdeel uit van dit verkeersbesluit.
Aan het verkeersbesluit kunnen de volgende verkeersbelangen ten grondslag liggen (art. 2 WVW 1994):
Het verzekeren van de veiligheid op de weg en het beschermen van weggebruikers en passagiers
Dit belang is niet van toepassing.
het in standhouden van de weg
Dit belang is niet van toepassing.
het zoveel mogelijk waarborgen van de vrijheid van het verkeer
Dit belang is niet van toepassing.
het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast, hinder of schade alsmede de gevolgen voor het milieu, bedoeld in de Wet milieubeheer
Door het instellen van een laad- en losplek vermindert de overlast door stilstaande vrachtwagens aan de Bramhaar.
het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte aantasting van het karakter of van de functie van objecten of gebieden
Dit belang is niet van toepassing.
Zienswijzen/draagvlak
Het instellen van een laad- en losplek en parkeerverbod wordt door de buurt breed gesteund. Er is meerdere keren overleg geweest met de eigenaar van de Welkoop en buurtbewoners.
Wettelijk kader
- Artikel 2, eerste lid, onder a. van de Wegenverkeerswet 1994, bevat de verkeersbelangen die minimaal afgewogen dienen te worden bij een verkeersbesluit.
- Artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer geeft aan voor welke verkeerstekens het plaatsen en verwijderen een verkeersbesluit is vereist.
- In artikel 15, eerste en tweede lid, van de Wegenverkeerswet 1994, is bepaald dat voor de plaatsing en verwijdering van bepaalde verkeerstekens, onderborden en fysieke maatregelen een verkeersbesluit is vereist.
- In artikel 18, eerste lid, onder d, van de Wegenverkeerswet 1994 is bepaald welk bestuursorgaan bevoegd is een verkeersbesluit te nemen.
- In de Regeling tot verlening van bevoegdheden gemeente Deventer en de bijhorende lijst van bevoegdheden is vastgelegd dat de programmamanager Leefomgeving is gemandateerd voor het nemen van verkeersbesluiten.
- Mede op grond van artikel 24 van het BABW heeft overleg plaats gevonden met de verkeersadviseur van politie-eenheid Oost Nederland, district IJsselland, daartoe gemandateerd door de Korpschef.
Publicatie
Bekendmaking van het verkeersbesluit geschiedt digitaal door publicatie in de Staatscourant van 29 januari 2021 (www.zoek.officielebekendmakingen.nl).
Rechtsmiddelen
Als u het niet eens bent met dit besluit, belt u ons dan eerst. Wij kunnen het besluit uitleggen en zo nodig een fout herstellen. Bent u het dan nog niet eens met dit besluit, schrijf dan een brief (bezwaarschrift) aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5000, 7400 GC Deventer. Zet in uw brief:
• uw naam en adres;
• de datum waarop u de brief schrijft;
• het kenmerk van ons besluit
• waarom u het niet eens bent met ons besluit
• uw handtekening
U moet het bezwaarschrift hebben ingediend binnen zes weken na de dag van publicatie van dit besluit. U kunt ook bezwaar maken via ons formulier op www.deventer.nl/bezwaarschrift.
Deventer, 19 januari 2021
namens burgemeester en wethouders van Deventer,
R.A.P. van Hout
Programmamanager Leefomgeving
Bijlage: kaart met verkeersmaatregelen Bramhaar