Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Ministerie van Defensie | Staatscourant 2021, 44078 | andere vergunning |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Ministerie van Defensie | Staatscourant 2021, 44078 | andere vergunning |
7 oktober 2021
Nr: MLA/189/2021
Kenmerk: BS 2021021195
De Minister van Defensie,
Handelende in overeenstemming met de Minister van Infrastructuur en Waterstaat;
Gelezen het verzoek van de commandant Defensie Grondgebonden Luchtverdedigingscommando van vrijdag 3 september 2021;
Gelet op artikel 9 van het Besluit luchtverkeer 2014;
Besluit:
1. Ten behoeve van het vliegende doelwit voor luchtverdedigingseenheden wordt als oefengebied het tijdelijke gebied met beperkingen (TGB) Havelte aangewezen, begrensd door de volgende coördinaten en hoogten:
TGB Havelte
een cirkelvormig gebied met een straal van zes (6) nautische mijlen rondom het middelpunt 52°45'14.16"N 006°11'42.14"E, van 3000 voet AMSL tot FL 060 (zie figuur).
2. Het TGB Havelte, genoemd in het eerste lid, wordt ingesteld op de hieronder genoemde dag en tijdstippen:
Week 48:
dinsdag 30 november 2021 van 08:00 uur tot en met 11:30 uur en van 13:00 uur tot en
met 16:30 uur lokale tijd. 
Figuur TGB Havelte
Voor het gebruik van het TGB Havelte gelden de volgende regels:
a. het uitvoeren van andere vluchten dan de bij oefening betrokken vluchten in het TGB is niet toegestaan, met uitzondering van gecoördineerde HEMS- en SAR-vluchten en vluchten van de Landelijke Eenheid, Dienst Infrastructuur, afdeling Luchtvaart en overige vluchten door luchtvaartuigen die vooraf toestemming hebben verkregen van MilATCC Schiphol;
b. de aan de oefening deelnemende gezagvoerder en gezagvoerders van vluchten als genoemd in onderdeel a, dienen voorafgaand aan het binnenvliegen van het in artikel 1, eerste lid, genoemde TGB radiocontact te hebben met MilATCC Schiphol en dienen te voldoen aan de voorwaarden gesteld door MilATCC Schiphol;
c. tijdens het vliegen binnen het TGB Havelte dient de aan de oefening deelnemende gezagvoerder gebruik te maken van een SSR-transponder met mode S of modes A en C;
d. de daadwerkelijke activering en de-activering van het TGB Havelte zal vooraf gemeld worden aan de supervisor MilATCC Schiphol.
Deze beschikking zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst en zal tevens bekend worden gemaakt door middel van een NOTAM.
De Minister van Defensie, voor deze, De Directeur Militaire Luchtvaart Autoriteit, J.P. Apon Commodore
Tegen deze beschikking kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht, binnen 6 weken na de dag waarop deze beschikking is bekendgemaakt een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de Minister van Defensie, DienstenCentrum Juridische Dienstverlening, ter attentie van de Commissie advisering bezwaarschriften Defensie, Postbus 90004, 3509 AA te Utrecht. Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en moet ten minste bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van de beschikking waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van het bezwaar. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank die bevoegd is. In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een bezwaarschrift is ingediend.
Op 30 november 2021 vindt een oefening van het Defensie Grondgebonden Luchtverdedigingscommando plaats, genaamd Egret Challenge 2021, waar onder andere gebruik wordt gemaakt van een vliegend doelwit voor luchtverdedigingseenheden. De luchtverdedigingseenheden zullen schietsimulaties uitvoeren. Ter bescherming van deze bijzondere activiteiten in de lucht wordt in verband met de veiligheid in de lucht het tijdelijke gebied met beperkingen (TGB) Havelte ingesteld op de in de beschikking genoemde dag en tijdstippen. In de uitvoering van de oefening worden de grenzen van het TGB niet overschreden. Met deze beschikking wordt TGB Havelte ingesteld.
Tijdens de dag en tijdstippen waarop het TGB is ingesteld, is het voor luchtvaartuigen die niet aan de oefening deelnemen verboden om vluchten uit te voeren in het TGB. Uitgezonderd op dit verbod zijn luchtvaartuigen die vooraf toestemming hebben gehad van MilATCC en luchtvaartuigen in gebruik bij de Landelijke Eenheid, Dienst Infrastructuur, afdeling Luchtvaart, en gecoördineerde luchtvaartuigen ten behoeve van HEMS- en SAR-vluchten. Zij mogen het TGB binnenvliegen na toestemming van MilATCC Schiphol.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2021-44078.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.