Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek | Staatscourant 2021, 1399 | Overig |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek | Staatscourant 2021, 1399 | Overig |
Exacte en Natuurwetenschappen
2020
|
1 |
Inleiding |
1 |
|
|
1.1 |
Achtergrond |
1 |
|
|
1.2 |
Beschikbaar budget |
1 |
|
|
1.3 |
Geldigheidsduur call for proposals |
1 |
|
|
2 |
Doel |
1 |
|
|
3 |
Richtlijnen voor aanvragers |
2 |
|
|
3.1 |
Wie kan aanvragen |
2 |
|
|
3.2 |
Wat kan aangevraagd worden |
2 |
|
|
3.3 |
Wanneer kan aangevraagd worden |
3 |
|
|
3.4 |
Het opstellen van de aanvraag |
3 |
|
|
3.5 |
Subsidievoorwaarden |
3 |
|
|
3.6 |
Het indienen van een aanvraag |
5 |
|
|
4 |
Beoordelingsprocedure |
5 |
|
|
4.1 |
Procedure |
5 |
|
|
4.2 |
Criteria |
6 |
|
|
5 |
Contact |
7 |
|
|
5.1 |
Contact |
7 |
|
|
6 |
Bijlage(n) |
7 |
|
|
6.1 |
Toelichting op budgetmodules |
7 |
|
Directe aanleiding voor het organiseren en openstellen van deze call is de aanvaarding door de Tweede Kamer van een amendement. Hierin werd gevraagd middelen vrij te maken voor onderzoek op het terrein van encryptie in een open source context in het kader van de uitvoering van de Nationale Cyber Security Research Agenda III (NCSRA III). Op grond hiervan heeft het Ministerie van Justitie en Veiligheid NWO gevraagd deze call te organiseren en heeft daartoe NWO de bijbehorende middelen verstrekt.
Conform de opdracht van het Ministerie van Justitie en Veiligheid is het doel om onderzoek te stimuleren op het terrein van encryptie in een open source context:
‘Open source software for secure communication and the security of existing communication protocols’.
Binnen dit onderwerp zijn veel onderzoeksvragen mogelijk, waaronder:
• ontwikkeling van veilige communicatiesoftware (specificaties / security by design)
• verificatie van bestaande communicatiesoftware
• testen tegen zijkanalen
• de weerstand van geavanceerde aanvallen evalueren
• volledige stapelanalyse
Het kan hierbij gaan om bijvoorbeeld:
• communicatie over het Internet of Things of over het klassieke internet
• end-to-end communicatieperspectief
Het Ministerie van Justitie en Veiligheid heeft de middelen verstrekt voor:
• Een aanstelling van één nieuwe deeltijdhoogleraar/UHD/ (tenure track) UD encryptie onderzoek “open source implementatie cryptografie” aan een van de Nederlandse universiteiten, die via zijn/haar leerstoel/aanstelling uitvoering zal kunnen geven aan encryptie-onderzoek.
• het uitvoeren van (een viertal) onderzoeksprojecten op het terrein van encryptie. De verschillende onderzoeksprojecten dienen gezamenlijk een coherent geheel te vormen.
Aanvragen kunnen worden ingediend door gepromoveerde onderzoekers met of zonder vast dienstverband, afkomstig uit binnen- of buitenland. De aanstelling vindt plaats bij een van de ontvangende onderzoeksinstellingen:
○ Universiteiten gevestigd in het Koninkrijk der Nederlanden
○ KNAW- en NWO-instituten
○ Universitaire medische centra;
○ het Nederlands Kanker Instituut;
○ het Max Planck Instituut voor Psycholinguïstiek te Nijmegen;
○ de Dubble-bundellijn bij de ESRF te Grenoble;
○ NCB Naturalis;
○ Advanced Research Centre for NanoLithography (ARCNL);
○ Prinses Maxima Centrum
Aanvullende voorwaarden:
○ NWO vraagt kandidaten om een 'inbeddingsgarantie' (zie paragraaf 3.5).
○ Vanuit een onderzoeksinstelling kan maximaal één aanvraag als hoofdaanvrager worden ingediend. Dit impliceert afstemming binnen een onderzoeksinstelling.
○ Daarnaast kan een onderzoeksinstelling in een of meerdere aanvragen mede-aanvrager zijn. Een aanvraag kan mede-aanvragers hebben als zij een dienstverband (aanstellingsduur) hebben voor ten minste de looptijd van het onderzoek waarvoor de subsidie wordt aangevraagd en wordt samengewerkt aan één of meer van de aangevraagde projecten door verschillende disciplines vanuit een van de bovenstaande ontvangende onderzoeksinstellingen. Ook kan tussen verschillende disciplines van verschillende bovenstaande onderzoeksinstellingen worden samengewerkt aan aangevraagde projecten.
Er is voor deze call € 385.000 beschikbaar gesteld. In totaal kan minimaal € 375.000 en maximaal € 385.000 worden aangevraagd. De budgetmodules (inclusief de maximum bedragen) die binnen deze call for proposals beschikbaar zijn, staan vermeld in de tabel hieronder. Vraag alleen datgene dat essentieel is om het onderzoek uit te voeren. Er wordt maximaal één aanvraag gehonoreerd.
De aan te vragen subsidie is opgesplitst in twee verplicht aan te vragen delen, te weten:
a. Er is maximaal € 225.000 gereserveerd voor de aanstelling van een nieuwe deeltijdhoogleraar/UHD/ (tenure track) UD encryptie onderzoek voor 4 jaar. Een equivalente aanstellingsduur over een kortere periode is ook toegestaan met een minimum van 3 jaar. Deze positie wordt ingevuld door de hoofdaanvrager (zie paragraaf 3.1) van de aanvraag.
b. Daarnaast is € 160.000 gereserveerd voor een viertal encryptie-onderzoeksprojecten, waaraan de onder a genoemde kandidaat leiding zal geven. Per onderzoeksproject kan minimaal € 30.000 en maximaal € 50.000 worden aangevraagd. In totaal kosten de vier projecten gezamenlijk maximaal € 160.000. De vier onderzoeksprojecten dienen gezamenlijk een coherent geheel te vormen. Bij aanvragen met (een) mede- aanvrager(s) kan de voor de mede-aanvrager(s) aangevraagde subsidie maximaal de helft van de totale subsidie beslaan.
|
Budgetmodule |
Maximaal bedrag |
|---|---|
|
Nieuwe deeltijdhoogleraar/UHD/ (tenure track) UD |
totaal gedurende 4 jr of equivalent daarvan gedurende minimaal 3 jr, totaal minimaal bedrag € 215.000, maximal bedrag € 225.000 |
|
Postdoc |
positie(s), volgens VSNU-tarieven of NFU-tarieven 1 |
|
Vervanging |
5 maanden, 1fte, volgens VSNU-tarieven of NFU-tarieven 1 |
|
Materiële kosten |
€ 15.000 per jaar per fte wetenschappelijke positie |
|
Investeringen (t/m € 150.000) |
Maximaal € 150.000 |
|
Kennisbenutting |
€ 25.000 |
|
Internationalisering |
€ 25.000 |
Financiering dient in overeenstemming c.q. verenigbaar te zijn met de Europese regelgeving voor staatssteun en aanbestedingen.1 Een nadere toelichting op de budgetmodules vindt u in de bijlage bij deze call.
Het betrekken van burgers, ‘citizen science’ of ‘burgerwetenschap’ genoemd, kan bijdragen aan de kwaliteit van de wetenschap. Met behulp van burgers kunnen data en inzichten verkregen worden die anders niet beschikbaar zouden zijn voor onderzoek. NWO wil ook citizen science financieren en maakt het vanaf 2020 mogelijk dat onderzoekers via de budgetmodule ‘materieel, projectgebonden goederen/diensten- werk door derden’ een vergoeding kunnen aanvragen voor het betrekken van burgers bij onderzoeksprojecten. De module biedt onderzoekers een mogelijkheid, niet een verplichting. Onderzoekers kunnen zelf besluiten of het zinvol is burgers te betrekken bij het onderzoek en waaraan zij dit budget precies besteden (bijvoorbeeld onkostenvergoeding voor burgers, vaardigheidstrainingen voor burgers of technische hulpmiddelen voor participerende burger).
De deadline voor het indienen van aanvragen is 27 mei 2021, om 14:00:00 CE(S)T.
Bij het indienen van uw aanvraag in ISAAC dient u ook online nog gegevens in te voeren. Begin daarom ten minste één dag vóór de deadline van deze call for proposals met het indienen van uw aanvraag. Aanvragen die na de deadline worden ingediend, worden niet in behandeling genomen.
− Download het aanvraagformulier en de verplichte bijlagen vanuit het online aanvraagsysteem ISAAC of vanaf de website van NWO (onderaan de webpagina van het betreffende financieringsinstrument).
− Vul het aanvraagformulier en de verplichte bijlagen in. Deze dienen in het Engels ingevuld te zijn.
− Sla het aanvraagformulier op als pdf en upload het met de verplichte bijlagen in ISAAC.
− Verplichte bijlage: budgetformulier (Excel).
− Verplichte bijlage: ingevuld en ondertekend inbeddingsgarantieformulier.
Op alle aanvragen zijn de NWO-subsidieregeling 2017 en het Akkoord bekostiging wetenschappelijk onderzoek van toepassing. Meer informatie is terug te vinden op de NWO website.
Binnen deze call for proposals kent een project een looptijd van minimaal 3 en maximaal 4 jaar.
Het indienen van een inbeddingsgarantie is een criterium voor het in behandeling nemen van de aanvraag. Hoofdaanvragers kunnen alleen met steun van hun beoogde onderzoeksinstelling de aanvraag indienen. De ingevulde en door de decaan/instituutsdirecteur ondertekende inbeddingsgarantie dient tegelijk met het indienen van de aanvraag als bijlage geüpload te worden in het elektronische indiensysteem. Met de inbeddingsgarantie geeft de instelling van uitvoering de garantie dat de kandidaat bij honorering een vaste positie of een Tenure Track positie met zicht op een vaste positie verkrijgt. Indien de kandidaat al een Tenure Track positie heeft, garandeert de instelling van uitvoering dat deze positie voortduurt voor de periode van uitvoering van het project of, indien de Tenure Track tijdens de loopduur van het project afloopt, overgaat in een vaste positie.
De aanstelling bij en afstemming met de instelling dient altijd uitgewerkt en geregeld te zijn voordat NWO de subsidie daadwerkelijk uitkeert. Hiervoor sluit de onderzoeker een overeenkomst af met het (college van) bestuur van de instelling.
Als ondertekenaar van de Berlin Declaration on Open Access to Knowlegde in the Sciences and Humanities (2003) zet NWO zich in om de resultaten van wetenschappelijk onderzoek dat door NWO gefinancierd wordt vrij toegankelijk te maken via internet (open access). Daarmee geeft NWO invulling aan het beleid van de Nederlandse regering om al het publiek gefinancierde onderzoek open access te maken. Alle wetenschappelijke publicaties van onderzoek dat is gefinancierd op basis van toekenningen voortvloeiend uit deze call for proposals dienen daarom onmiddellijk (op het moment van publicatie) open access beschikbaar te zijn. NWO accepteert daarbij verschillende routes:
– publicatie in een open access tijdschrift,
– deponeren van een versie van het artikel in een repository of
– publicatie in een hybride tijdschrift waarover de VSNU overeenkomsten heeft gemaakt met uitgevers. Zie daarover www.openaccess.nl.
– Eventuele kosten voor publiceren in open access tijdschriften kunnen worden begroot in de projectbegroting. NWO vergoedt geen kosten voor publicaties in hybride tijdschriften. Deze voorwaarden geldt voor alle vormen van wetenschappelijke publicaties voortkomend uit deze call for proposals. Ook wetenschappelijke monografieën, edited volumes, proceedings en hoofdstukken. Voor een nadere toelichting op het open access beleid van NWO zie:www.nwo.nl/openscience.
Het onderzoek dat NWO financiert moet, conform de NWO Subsidieregeling 2017, uitgevoerd worden in overeenstemming met de nationaal en internationaal aanvaarde normen van wetenschappelijk handelen, zoals neergelegd in de Nederlandse Gedragscode Wetenschappelijke Integriteit (2018). Met het indienen van de aanvraag committeert de aanvrager zich aan deze code. In geval van (mogelijke) schending van voornoemde normen bij een door NWO gefinancierd onderzoek, dient de aanvrager NWO hiervan onverwijld op de hoogte te stellen en dient deze alle ter zake relevante documenten aan NWO te overleggen. Meer informatie over de gedragscode en het beleid op het gebied van wetenschappelijke integriteit vindt u op de website: www.nwo.nl/integriteit.
Resultaten van wetenschappelijk onderzoek moeten kunnen worden gerepliceerd, geverifieerd en gefalsifieerd. In het digitale tijdperk betekent dit dat behalve publicaties ook onderzoeksdata zo veel mogelijk vrij toegankelijk moeten zijn. NWO verwacht dat de onderzoeksdata die voortkomen uit projecten die door NWO zijn gefinancierd zo veel mogelijk vrij beschikbaar komen voor hergebruik door andere onderzoekers.
NWO hanteert daarbij het principe: “zo open als mogelijk, beschermd indien nodig”. Van onderzoekers wordt verwacht dat zij ten minste die data en/of niet-numerieke resultaten die ten grondslag liggen aan de conclusies van binnen het project gepubliceerde werken openbaar maken, gelijktijdig met de publicatie zelf. Eventuele kosten die hiervoor worden gemaakt, kunnen worden meegenomen in de projectbegroting.
Onderzoekers maken kenbaar hoe met data voortkomend uit het project wordt omgegaan middels de datamanagementparagraaf in de onderzoeksaanvraag, en het datamanagementplan na honorering.
1. Datamanagementparagraaf
De datamanagementparagraaf maakt deel uit van de onderzoeksaanvraag. Onderzoekers worden dus gevraagd reeds voor aanvang van het onderzoek te bedenken hoe de verzamelde data geordend en gecategoriseerd moeten worden zodat zij vrij beschikbaar kunnen worden gesteld. Vaak zullen al vóór het tot stand komen van de data en de analyse daarvan maatregelen getroffen moeten worden om opslag en deling later mogelijk te maken. Indien niet alle data voortkomende uit het project openbaar gemaakt kunnen worden, bijvoorbeeld om redenen van privacy, ethiek of valorisatie, dient de aanvrager dit beargumenteerd kenbaar te maken in de datamanagementparagraaf.
2. Datamanagementplan
Na honorering van een aanvraag dient de onderzoeker de datamanagementparagraaf uit te werken tot een datamanagementplan. De onderzoeker beschrijft in het plan of gebruik gemaakt wordt van bestaande data of dat het om een nieuwe dataverzameling gaat en hoe de dataverzameling dan FAIR: vindbaar, toegankelijk, interoperabel en herbruikbaar gemaakt wordt. Het datamanagementplan dient voor indiening te zijn afgestemd met een data steward of vergelijkbare functionaris van de kennisinstelling waar het onderzoek wordt uitgevoerd. Uiterlijk 4 maanden na honorering van de aanvraag moet dat plan via ISAAC zijn ingediend bij NWO. NWO keurt het plan zo snel mogelijk goed. Goedkeuring van het datamanagementplan door NWO is voorwaarde voor de subsidieverlening. Het plan kan tijdens het onderzoek worden bijgesteld.
Meer informatie over het datamanagementprotocol van NWO staat op: www.nwo.nl/datamanagement.
Het Nagoya Protocol is op 12 oktober 2014 van kracht gegaan en zorgt voor een eerlijke en billijke verdeling van voordelen voortvloeiende uit het gebruik van genetische rijkdommen (Access and Benefit Sharing; ABS). Onderzoekers die voor hun onderzoek gebruikmaken van genetische bronnen in/uit het buitenland dienen zich op de hoogte te stellen van het Nagoya Protocol (www.absfocalpoint.nl). NWO gaat er vanuit dat zij de noodzakelijke acties ten aanzien van het Nagoya Protocol nemen.
Voor het uitvoeren van wetenschappelijk onderzoek is het belangrijk dat onderzoeksvoorstellen die ethische vragen kunnen oproepen zorgvuldig worden behandeld. Voor bepaalde onderzoeksprojecten is een goedkeurende verklaring van een erkende medisch ethische toetsingscommissie (METC) of een Centrale Commissie Dierproeven (CCD) nodig. Daarnaast is voor bepaalde onderzoeksvoorstellen een vergunning nodig op grond van de Wet Bevolkingsonderzoek (WBO). Meer informatie over de METC is beschikbaar bij de Centrale Commissie Mensgebonden Onderzoek (CCMO). Bij de Nederlandse Vereniging voor Dierexperimentencommissies (NVDEC) is informatie over CCD beschikbaar. Bij o.a. de Gezondheidsraad is informatie over de WBO beschikbaar.
Een aanvrager is zelf verantwoordelijk voor het nagaan of het onderzoeksvoorstel ethische vragen op kan roepen en voor het verkrijgen van een goedkeurende verklaring van de juiste ethische commissie(s) en/of het verkrijgen van een vergunning op grond van de WBO, of gelijksoortige organisatie(s).
NWO onderschrijft de code Openheid Dierproeven en de code Biosecurity. Voor aanvragen geldt dat de aanvragers deze bestaande codes moeten onderschrijven en naleven.
Een onderzoeksproject kan pas starten als NWO (indien nodig) een kopie van de goedkeurende ethische verklaring en/of vergunning WBO ontvangen heeft. NWO verwacht dat de aanvragers rekening houden met het tijdpad van de beoordeling en de tijd die nodig is voor de toetsing door een ethische commissie of de aanvraag voor een WBO vergunning. Voor complexe vragen op het gebied van ethische vraagstukken, behoudt NWO zich het recht voor een externe adviseur te raadplegen.
Het indienen van een aanvraag kan alleen via het online aanvraagsysteem ISAAC. Aanvragen die niet via ISAAC zijn ingediend, worden niet in behandeling genomen. Een hoofdaanvrager is verplicht zijn/haar aanvraag via zijn/haar eigen ISAAC-account in te dienen. Indien de hoofdaanvrager nog geen ISAAC-account heeft, dient hij/zij dat minimaal een dag voor het indienen aan te maken. Dit om eventuele aanmeldproblemen op tijd te kunnen verhelpen. Indien de hoofdaanvrager al een account bij NWO heeft, hoeft deze geen nieuw account aan te maken om een nieuwe aanvraag in te dienen. U dient het budgetformulier (Excel) en de ingevulde en door de decaan/instituutsdirecteur ondertekende inbeddingsgarantie tegelijk met het indienen van uw aanvraag als bijlagen te uploaden in ISAAC. Voor vragen van technische aard verzoeken wij u contact op te nemen met de ISAAC-helpdesk, zie paragraaf 5.1.2.
Voor alle bij de beoordeling en/of besluitneming betrokken personen en betrokken NWO-medewerkers is de NWO-code omgang met persoonlijke belangen van toepassing (www.nwo.nl/code).
NWO voorziet alle aanvragen van een kwalificatie. Deze kwalificatie wordt aan de hoofdaanvrager bekend gemaakt bij het besluit over al dan niet toekennen van financiering. Om voor financiering in aanmerking te kunnen komen, dient een aanvraag op elk criterium ten minste de kwalificatie goed te krijgen.
Voor meer informatie over de kwalificaties: (www.nwo.nl/kwalificaties).
De eerste stap in de beoordelingsprocedure is een toets of de aanvraag in behandeling genomen kan worden. Het bureau beoordeelt, in opdracht van het bestuur van het NWO-domein Exacte en Natuurwetenschappen, de volledigheid van de aanvraag. Hiervoor worden de voorwaarden zoals beschreven in hoofdstuk 3 van deze call for proposals toegepast. Als correctie van de aanvraag nodig is, wordt de hoofdaanvrager eenmalig in de gelegenheid gesteld binnen 5 werkdagen de aanvraag aan te passen. Aangepaste aanvragen die tijdig door NWO ontvangen worden en aan de indienvoorwaarden voldoen, worden in behandeling genomen.
Het bestuur van het NWO-domein Exacte en Natuurwetenschappen stelt in verband met het specifieke onderwerp van deze call een internationale beoordelingscommissie in. De beoordelingscommissie beoordeelt de aanvragen aan de hand van de – in paragraaf 4.2. vermelde – beoordelingscriteria. Vanwege het gerichte doel van de call en de snelle doorlooptijd wordt in deze ronde de beoordelingsprocedure overeenkomstig artikel 2.2.4, tweede lid, van de NWO Subsidieregeling 2017 uitgevoerd zonder inschakeling van externe referenten. De aanvragen worden ter beoordeling aan de beoordelingscommissie voorgelegd. De beoordelingscommissie stelt op basis van de aanvragen een voorgenomen schriftelijk advies op voor het bestuur. Dit voorgenomen advies wordt voorgelegd aan de hoofdaanvrager. De hoofdaanvrager krijgt vervolgens vijf werkdagen voor het indienen van een schriftelijke reactie op het voorgenomen advies van de beoordelingscommissie. De beoordelingscommissie maakt naar aanleiding van de schriftelijke reacties een definitief honoreringsadvies. De beoordelingscommissie stelt aan de hand van de beoordeling de prioritering op. De kwalitatief beste aanvraag eindigt daarbij het hoogst en komt – bij voldoende kwaliteit – in aanmerking voor financiering. De samenstelling van de beoordelingscommissie wordt na afloop van de procedure gepubliceerd op de NWO-website.
Het bestuur van het NWO-domein Exacte en Natuurwetenschappen neemt op basis van het advies van de commissie het besluit over de aanvragen.
|
Tijdlijn |
|
|---|---|
|
20 mei 2021 om 14:00:00 CE(S)T |
Deadline indienen voorstellen |
|
Begin juni 2021 |
1e vergadering beoordelingscommissie |
|
Medio juni 2021 |
Deadline indienen schriftelijke reactie |
|
Eind juni 2021 |
2e vergadering beoordelingscommissie |
|
8 juli 2021 |
Besluit bestuur van het NWO-domein Exacte en Natuurwetenschappen m.b.t. toewijzing |
De aanvraag voor subsidie wordt beoordeeld op de volgende criteria:
I. Kwaliteit van de nieuwe deeltijdhoogleraar/UHD/ (tenure track) UD
II. Kwaliteit van de onderzoeksprojecten
III. Kennisbenutting
De criteria I en II wegen even zwaar en tellen elk voor tweevijfde deel mee in het totaaloordeel. Criterium III wordt voor eenvijfde deel meegewogen. De beoordelingscriteria worden hieronder op een aantal deelaspecten geoperationaliseerd:
De kwaliteit en geschiktheid van de kandidaat. De kandidaat is aantoonbaar ervaren op terreinen die relevant zijn voor de aanvraag en de impact van de resultaten.
Wetenschappelijk belang van de voorgestelde onderzoeksprojecten. De kwaliteit van de onderzoeksmethode en benadering is aangetoond in de aanvraag. De probleemstelling en onderzoeksvragen zijn helder geformuleerd en passen binnen het programmadoel. De haalbaarheid van de geplande activiteiten is onderbouwd. De begroting is passend voor het uit te voeren onderzoek: de verschillende begrotingsposten zijn gemotiveerd en vormen gezamenlijk een coherent geheel.
Sinds 2009 zet NWO in op concreet beleid dat de overdracht van kennis die gegenereerd is met behulp van NWO-financiering moet stimuleren. Deze overdracht kan zowel naar andere wetenschappelijke disciplines als naar gebruikers buiten de wetenschap (bedrijfsleven/maatschappij) plaatsvinden. Het kennisbenuttingsbeleid is met name gericht op het vergroten van de bewustwording bij onderzoekers ten aanzien van kennisbenutting. NWO vraagt daarom van alle onderzoekers die in aanmerking willen komen voor financiering om met behulp van een aantal vragen (bijvoorbeeld: hoe zal kennisbenutting geïmplementeerd worden en hoe beoogt de onderzoeker kennisbenutting te bevorderen?) een toelichting te geven op de mogelijke kennisbenutting van hun project. Deze toelichting wordt meegewogen in de beoordeling.
Voor meer informatie zie https://www.nwo.nl/beleid/kennisbenutting
De datamanagementparagraaf maakt geen onderdeel uit van de beoordelingsprocedure.
Voor inhoudelijke vragen over Encryptie deze call for proposals neemt u contact op met:
Mevr. drs. Juul Brouwers, tel. +31(0)70 349 45 55
E-mail: cybersecurity@nwo.nl
Bij technische vragen over het gebruik van ISAAC kunt u contact opnemen met de ISAAC-helpdesk. Raadpleeg eerst de handleiding voordat u de helpdesk om advies vraagt. De ISAAC-helpdesk is bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur op telefoonnummer +31 (0)20 346 71 79. U kunt uw vraag ook per e-mail stellen via isaac.helpdesk@nwo.nl. U ontvangt dan binnen twee werkdagen een reactie.
NWO verwerkt de persoonsgegevens die zij in het kader van deze call ontvangt conform de NWO Privacyverklaring (https://www.nwo.nl/privacyverklaring).
Voor personeel dat een substantiële bijdrage levert aan het onderzoek kan subsidie voor de salariskosten worden aangevraagd. Subsidiëring van deze salariskosten is afhankelijk van het type aanstelling en de organisatie waar het personeel is/wordt aangesteld.
– Voor universitaire instellingen worden salariskosten gefinancierd conform de op het moment van subsidieverlening geldende VSNU-salaristabellen
– Voor universitair medisch centra worden salariskosten gefinancierd conform de op het moment van subsidieverlening geldende NFU-salaristabellen
– Voor de Nederlandse Cariben geldt dat de rijksoverheid in Caribisch Nederland ambtenaren op de BES- eilanden onder andere voorwaarden in dienst neemt dan in Europees Nederland.
https://www.rijksdienstcn.com/werken-bij-rijksdienst-caribisch-nederland/arbeidsvoorwaarden.
De tarieven voor alle budgetmodules zijn verwerkt in het begrotingsformat bij het aanvraagformulier. Voor de budgetmodule ‘Postdoc’ komt bovenop de salariskosten een eenmalige persoonsgebonden benchfee van € 5.000 ter stimulering van de wetenschappelijke carrière van de door NWO gefinancierde projectmedewerker. Vergoedingen voor promotiestudenten/beursalen aan een Nederlandse universiteit komen niet in aanmerking voor subsidie van NWO.
De loonkosten voor de aanstelling voor een nieuwe deeltijdhoogleraar/UHD/ (tenure track) UD bestaan uit het salaris, de vakantietoeslag, de eindejaarsuitkering (indien van toepassing) en de werkgeverslasten. Voor de bepaling van het salaris, en de opslag voor de vakantietoeslag en eindejaarsuitkering is de voor de onderzoeker geldende CAO leidend.
De volgende CAO’s zijn hierbij van toepassing:
• Universiteiten: CAO NU;
• Onderwijsinstellingen Nederlandse Cariben: CAO Rijksambtenaren Caribisch Nederland.
U wordt verzocht om bij uw aanvraag aan te geven welke versie u van de CAO heeft gebruikt en welke inschaling (schaal en trede) u voor de onderzoekers heeft toegepast.
Het opslagpercentage voor werkgeverslasten is voor 2020 in deze call bepaald op 29% van de totale loonkosten (dus salaris, inclusief vakantietoeslag en eindejaarsuitkering). Als de aanvraag start in een vervolgjaar kunt u de procentuele groei van de pensioenpremies en werknemersverzekeringen steeds optellen bij de 29%. U wordt gevraagd de groeipercentages per jaar te vermelden in uw aanvraag.
De omvang van de aanstelling van een postdoc is minimaal 6 voltijdsmaanden en maximaal 48 voltijdsmaanden. De inzet kan naar eigen inzicht worden ingericht, maar is altijd minstens 0,5 fte óf de looptijd is minstens 12 maanden. Het product van fte x looptijd dient altijd minimaal 6 voltijdsmaanden te zijn. Voor een beperktere inzet van een postdoc staat het materieel budget ter beschikking.
Met deze budgetmodule kan financiering worden aangevraagd voor de kosten van de te vervangen hoofd- en/of mede-aanvrager(s). Hiermee kan de werkgever van de betreffende aanvrager de kosten dekken om hem/haar vrij te stellen van onderwijs-, begeleidings-, bestuurs- of beheertaken (geen onderzoekstaken). De door de vervanging vrijgekomen tijd mag/mogen de aanvrager(s) alleen inzetten voor werkzaamheden in het kader van het project. In de aanvraag moet beschreven worden welke werkzaamheden in het kader van het project de aanvrager(s) in de vrijgestelde tijd zullen verrichten.
Er kan voor maximaal het equivalent van 5 voltijdsmaanden vervanging worden aangevraagd. NWO financiert de vervanging op basis van de op het moment van subsidieverlening geldende salaristabellen (www.nwo.nl/salaristabellen) voor een senior wetenschappelijk medewerker (schaal 11.0).
Per fte aangevraagde wetenschappelijke positie (postdoc) kan per jaar van de aanstelling maximaal € 15.000 materieel budget worden aangevraagd. Materieel budget voor kleinere aanstellingen wordt naar rato aangevraagd en door NWO beschikbaar gesteld2.
De verdeling van het totaalbedrag aan materieel budget over de door NWO gesubsidieerde personeelsposities ligt bij de aanvrager. Het aan te vragen materieel budget is gespecificeerd naar de onderstaande drie posten:
− verbruiksgoederen (glaswerk, chemicaliën, cryogene vloeistoffen, etc.)
− meet- en rekentijd (bijv. supercomputertoegang, etc.)
− kosten voor aanschaf of gebruik van dataverzamelingen (bijv. van het CBS), waarvoor het totaalbedrag niet meer dan € 25.000 per aanvraag bedraagt.
− toegang tot grote (inter)nationale faciliteiten (bijv., cleanroom, synchrotron, etc.)
− werk door derden (bijv. laboratoriumanalyses, dataverzameling, citizen science, etc
− personele kosten voor een aanstelling van een postdoc en/of niet-wetenschappelijk personeel voor een kleinere omvang dan aangeboden onder deze personele budgetmodules.
Reis- en verblijfskosten ten behoeve van de aangevraagde personeelsposities
− reis- en verblijfskosten
− congresbezoek (maximaal 2 per jaar per aangevraagde wetenschappelijke personeelspositie)
− veldwerk
− werkbezoek
Uitvoeringskosten
− zelf te organiseren binnenlands symposium/conferentie/workshop
− kosten voor Open Access-publiceren (uitsluitend in full gold Open Access tijdschriften, geregistreerd in de ‘Directory of Open Access Journals’ https://doaj.org/)
− kosten datamanagement
− kosten voor vergunningaanvragen (bijv. dierproeven)
− auditkosten (alleen voor instellingen die niet onderworpen zijn aan het onderwijsaccountantsprotocol van OCW), maximaal € 5.000 per aanvraag; voor projecten van drie jaar of korter maximaal € 2.500 per aanvraag.
Niet aangevraagd kunnen worden:
− basisvoorzieningen binnen de instelling (bijvoorbeeld laptop, kantoormeubilair etc.)
− onderhouds- en verzekeringskosten
Indien het maximumbedrag van € 15.000 per jaar per fte per aangevraagde wetenschappelijke positie niet toereikend is voor het uitvoeren van het onderzoek, kan, mits goed gemotiveerd in de aanvraag, daarvan afgeweken worden.
In deze budgetmodule kan financiering worden aangevraagd tot maximaal € 150.000 voor investeringen in apparatuur, dataverzamelingen en/of software (bijv. lasers, specialistische computers of computerprogramma's).
Het doel van deze budgetmodule is het bevorderen van de benutting van de uit het onderzoek voortkomende kennis3. Het aangevraagde budget mag niet hoger zijn dan € 25.000. Aangezien kennisbenutting in de verschillende wetenschapsgebieden zeer veel verschillende vormen kent, is het aan de aanvrager om te specificeren welke kosten nodig zijn, bijvoorbeeld voor het maken van een lespakket, een haalbaarheidsstudie naar toepassingsmogelijkheden, of kosten voor het indienen van een octrooiaanvraag.
Het aangevraagde budget dient in de aanvraag adequaat gespecificeerd te worden.
Met budget voor internationalisering wordt het stimuleren van internationale samenwerking beoogd. Het aangevraagde budget mag niet hoger zijn dan € 25.000. Het aangevraagde bedrag moet gespecificeerd zijn. Indien het maximumbedrag niet toereikend is voor het uitvoeren van het onderzoek, kan, mits goed gemotiveerd in de aanvraag, daarvan afgeweken worden.
Subsidiabel zijn:
− reis- en verblijfskosten voor zover het om directe onderzoekskosten gaat voortvloeiende uit de internationale samenwerking en additionele kosten voor internationalisering die niet op een andere manier – bijvoorbeeld vanuit de benchfee – worden gedekt;
− reis- en verblijfskosten voor buitenlandse gastonderzoekers;
− kosten voor de organisatie van internationale workshops/ symposia / wetenschappelijke bijeenkomsten.
zie Verordening EU 1407/2013 van 18/12/2013, de EU 651/2014 van 17/06/2014 en de mededeling van de Europese Commissie 2014/C 198/01 om te controleren of er sprake is van verenigbaarheid met deze steunregelingen. Voor aanbestedingsregels verwijzen we naar: http://wetten.overheid.nl/BWBR0032203/2016-07-01.
Per 0.2 fte aangevraagde wetenschappelijk medewerker hogeschool (junior-, medior- en seniorniveau, met minimale aanstelling van 0.2 fte gedurende 12 maanden) kan per jaar van de aanstelling maximaal € 15.000 materieel budget worden aangevraagd.
In deze budgetmodule wordt aangesloten bij de definitie voor “kennisoverdracht” die de Europese Commissie hanteert in de Communautaire kaderregeling inzake staatssteun voor onderzoek, ontwikkeling en innovatie (PbEU 2014, C 198).
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2021-1399.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.