Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Enschede | Staatscourant 2020, 37969 | Verkeersbesluiten |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Enschede | Staatscourant 2020, 37969 | Verkeersbesluiten |
Burgemeester en Wethouders van Enschede
door het verwijderen van de verkeersborden C1 (begin en einde zone) van bijlage 1 van het RVV 1990 een gesloten verklaring in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee, met uitzondering van fietsers en met uitzondering van 07.00 – 11.00 uur op te heffen op de volgende locaties:
door het plaatsen van de verkeersborden G7 (zone binnenstad) van bijlage 1 van het RVV 1990, inclusief het onderbord ‘fietsen toegestaan’ en het onderbord symbool ‘vrachtauto’ en symbool ‘auto’ met tijdsaanduiding van 07.00 – 11.00 uur een voetgangerszone in te stellen in de binnenstad van Enschede waarbij het fietsen is toegestaan en vrachtauto’s en auto’s zijn toegestaan binnen de venstertijden, hierbij staan de verkeersborden op de volgende locaties:
Belangenafweging en motivering
Dit besluit wordt genomen uit het oogpunt van het/de genoemde doel(en) in artikel 2 van de wegenverkeerswet 1994:
Bij de afweging van de diverse belangen zijn deze doelstellingen zwaarder bevonden dan andere met dit besluit betrokken doelstellingen en belangen.
Er is overleg gevoerd met de verkeersadviseur van Politie Oost-Nederland, district Twente, die kan instemmen met deze maatregelen.
Het ‘Stadserf’ betreft de binnenstad van Enschede welke globaal binnen de volgende wegen liggen, namelijk de Oldenzaalsestraat, Koningsplein, Nijverheidsstraat, Stationsplein en de Wenninkgaarde. De straten welke in het Stadserf liggen zijn ingericht als verblijfsgebied. Binnen het gebied wordt meer prioriteit gegeven aan de verblijfsfunctie dan aan de verkeersfunctie.
In de huidige situatie is het gebied dan ook aangegeven met de verkeersborden ‘erf’ om het verblijfsklimaat te waarborgen en parkeren in het gebied uit te sluiten. Hiervoor zijn parkeergarages direct om de binnenstad gelegen. Om de verblijfsfunctie te waarborgen is daarom in het verleden besloten om bij de in- en uitgangen camerahandhaving toe te passen en hier alleen bestuurders van motorvoertuigen gedurende een tijdsvenster van 07.00 tot 11.00 uur toegang te verlenen. Middels een geldige ontheffing kan toegang van de binnenstad worden verkregen buiten de venstertijden.
Door de beperking van gemotoriseerd verkeer (buiten de venstertijden) blijft het leef- en winkelklimaat in het gebied zoveel als mogelijk gewaarborgd. Na het inzetten van de camerahandhaving in het gebied is gemonitord wat het verkeersgebruik is onder de verschillende verkeersdeelnemers in het gebied. Uit de evaluatie is gekomen dat veel snor- en bromfietsen gebruik maken van de binnenstad om het ‘Stadserf’ te doorkruisen. Daarbij wordt veel gebruik gemaakt van een aantal straten die is aangewezen als voetpad/voetgangersgebied. Op dit moment wordt door de bezoekers en ondernemers van de binnenstad veel overlast ervaren door het gebruik van brom- en snorfietsers.
In de huidige situatie geldt daarnaast in de binnenstad een geslotenverklaring voor voertuigen en samenstellen van voertuigen die, met inbegrip van lading, langer zijn dan op het bord (10 meter) is aangegeven. Daarbij is ook een geslotenverklaring voor voertuigen en samenstellen van voertuigen, waarvan de totaalmassa hoger is dan op het bord (30 ton) is aangegeven. Deze verkeersborden en geslotenverklaringen blijven gehandhaafd binnen het gebied en maken dan ook geen onderdeel uit van voorliggend verkeersbesluit.
Aanleiding nieuw verkeersbesluit
Om een positieve uitstraling aan de binnenstad van Enschede te geven is onderzocht of de negatief ogende geslotenverklaring gewijzigd kan worden in positieve bebording die een vergelijkbare lading dekt. Camerahandhaving mag naast op de categorie C-borden ook op de G7-borden. Bij de G7 borden gaat het specifiek om de voetgangerszone. De inrichting van de binnenstad sluit aan bij de kenmerken van een voetgangerszone. Om vrachtauto’s en auto’s toe te laten die in het gebied moeten zijn wordt van hetzelfde tijdsvenster gebruik gemaakt. Binnen de voetgangerszone Binnenstad wordt men geacht stapvoets te rijden (max. 15 kilometer per uur). Om dit bij de weggebruikers kenbaar te maken wordt in het portaal het verkeersbord A1-15 geplaatst.
Om daarnaast de ongewenste verkeersbewegingen van snor- en bromfietsen in de binnenstad te beperken wordt het bestaande onderbord met de tekst ‘uitgezonderd’ en het symbool ‘fiets’ vervangen door de tekst ‘fietsen toegestaan’. Op deze manier zijn snorfietsers en bromfietsen niet meer toegestaan in het gebied. Het doel is nu om één gebied ‘binnenstad’ aan te wijzen als voetgangerszone. De bebording ‘voetpad’ die al reeds op delen in de binnenstad aanwezig was zal worden opgeheven.
De binnenstad moet een veilige plek zijn voor iedereen die er loopt en fietst. Daarbij moeten de meest kwetsbare gebruikers in de binnenstad worden beschermd. Naast bovenstaande verkeersmaatregelen is eind 2019 een intensief handhavingstraject opgestart in de binnenstad waarbij de ervaren problematiek van snorfietsen en bromfietsen is aangepakt.
Doelstelling nieuw verkeersbesluit
De huidige (ervaren) verkeersonveiligheid en geluidsoverlast die wordt veroorzaakt door het rijdende brom- en snorfietsverkeer moet worden aangepakt. De binnenstad is het domein van de voetganger en de fietser. Dit is conform de recent vastgestelde Mobiliteitsvisie, in lijn met de al in 2002 ingezette lijn om de binnenstad verkeersluw te maken en conform het coalitieakkoord.
De norm in de binnenstad wordt wandelen en fietsen. Eind 2020 streven we naar ongeveer 20% van het aantal brom- en snorfietsbewegingen ten opzichte van de 0-situatuie (voorjaar 2019). Dit wordt gemeten op basis van het aantal verkeersbewegingen op de verschillende kruispunten in de binnenstad, zoals is gedaan bij de eerder uitgevoerde verkeerstellingen op de kruispunten. Deze verkeerstellen worden in de toekomst dus herhaald.
TE VERWIJDEREN VERKEERSBORDEN:
Omgeving Stationsplein – Willem Wilminkplein – Korte Hengelosestraat (1 van 10)
Omgeving Brammelerstraat – Korte Hengelosestraat (2 van 10)
Omgeving Nijverheidstraat - Beltstraat (3 van 10)
Omgeving H.J. van Heekplein – Boulevard 1945 (4 van 10)
Omgeving Raadhuisstraat - Langestraat (5 van 10)
Omgeving H.J. van Heekplein - Oldenzaalsestraat (6 van 10)
Omgeving De Klomp – Oldenzaalsestraat - Kalandergang (7 van 10)
Omgeving Haverstraatpassage – Noorderhagen – Wilhelminastraat (8 van 10)
Omgeving Van Lochemstraat – De Heurne – Oldenzaalsestraat (9 van 10)
Omgeving Harry Banninkstraat – Wenninkgaarde (10 van 10)
Omgeving Stationsplein – Willem Wilminkplein – Korte Hengelosestraat - Brammelerdwarsstraat (1 van 9)
Omgeving Brammelerstraat – Korte Hengelosestraat (2 van 9)
Omgeving Nijverheidstraat - Beltstraat (3 van 9)
Omgeving H.J. van Heekplein – Boulevard 1945 (4 van 9)
Omgeving H.J. van Heekplein - Oldenzaalsestraat (5 van 9)
Omgeving De Klomp – Oldenzaalsestraat - Kalandergang (6 van 9)
Omgeving Wilhelminastraat - Oldenzaalsestraat (7 van 9)
Omgeving Van Lochemstraat – De Heurne – Oldenzaalsestraat (8 van 9)
Omgeving Harry Banninkstraat – Wenninkgaarde (9 van 9)
Het nemen van een verkeersbesluit is volgens artikel 15 van de Wegenverkeerswet 1994 vereist indien:
Burgemeester en Wethouders zijn volgens artikel 18, lid 1d, van de Wegenverkeerswet 1994 (WVW)
bevoegd om verkeersbesluiten te nemen, te wijzigen en in te trekken.
Verkeersbesluiten worden genomen na overleg met de (vertegenwoordiger van) de korpschef conform artikel 24 van het BABW. Hierover is op 25 juni 2020 overleg gevoerd.
Aldus vastgesteld op 8 juli 2020.
Namens burgemeester en wethouders,
G.E.S. Walgemoet,
hoofd afdeling Vergunnen
Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedereen van wie het belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken, hiertegen een bezwaarschrift indienen. Dit moet gebeuren binnen zes weken na de dag waarop burgemeester en wethouders het besluit hebben verzonden.
Het bezwaarschrift moet worden gericht aan Burgemeester en Wethouders, Commissie Bezwaarschriften, Postbus 20, 7500 AA te Enschede. In het bezwaarschift moeten in ieder geval de volgende onderwerpen opgenomen zijn:
- de datum waarop u het bezwaarschrift schrijft;
- de datum van vermelding in de digitale Staatscourant;
- tegen welk besluit u bezwaar maakt (met vermelding van besluitnummer);
- de reden waarom u het er niet mee eens bent;
Het maken van bezwaar schorst niet de werking van dit besluit.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2020-37969.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.