Overwegingen ten aanzien van het besluit
Uitbreiding van oplaadpunten voor elektrische voertuigen in de gemeente om het gebruik van elektrische voertuigen te stimuleren.
Overwegende dat:
- ingevolge artikel 15, eerste lid, van de Wegenverkeerswet 1994 (WVW 1994) juncto artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (BABW) voor het plaatsen en het verwijderen van verkeerstekens (inclusief onderborden) een verkeersbesluit van het college vereist is;
- het college, gelet op artikel 18, eerste lid, onder d, van de WVW 1994, bevoegd is om verkeersbesluiten te nemen;
- de in dit besluit genoemde wegen onder beheer zijn van de gemeente Berkelland en dat het college van burgemeester en wethouders van Berkelland derhalve bevoegd is tot het nemen van het verkeersbesluit;
- het college op 20 oktober 2015 heeft besloten een overeenkomst te sluiten met Allego voor het plaatsen van oplaadpalen ten behoeve van het opladen van elektrische auto’s.
- in artikel 2 van de WVW 1994 de belangen vermeld staan welke aan een verkeersbesluit ten grondslag mogen liggen; ten aanzien van het onderhavige verkeersbesluit zijn de volgende belangen van toepassing:
- Het bevorderen van een doelmatig of zuinig energiegebruik;
- Het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast, hinder of schade alsmede de gevolgen voor het milieu, bedoeld in de Wet milieubeheer;
-indien er tevens andere in artikel 2 van de WVW 1994 genoemde belangen in het geding zijn, ingevolge artikel 21 van het BABW juncto artikel 3:4 van de Algemene wet bestuursrecht aangeven dient te worden op welke wijze de belangen tegen elkaar zijn afgewogen; met het onderhavige verkeersbesluit wordt het aantal vrij toegankelijke parkeerplaatsen beperkt; gelet op het algemene belang van het beperken van het energiegebruik, luchtvervuiling en geluidhinder dient het belang van de individuele weggebruiker daaraan ondergeschikt te zijn;
-voorafgaand aan dit ontwerp besluit overleg heeft plaatsgevonden met de korpschef van het regionale politiekorps, zoals is voorgeschreven in artikel 24 van het BABW, en dat er positief is geadviseerd.