Verkeersbesluit: GPP Achterstraat 6

Logo Putten

Burgemeester en wethouders van de gemeente Putten zijn op grond van artikel 18 lid 1 sub d van de Wegenverkeerswet 1994 bevoegd dit verkeersbesluit te nemen.

OVERWEGINGEN TEN AANZIEN VAN HET BESLUIT

De bewoonster van Achterstraat 6 heeft het verzoek ingediend tot het krijgen van een gereserveerde gehandicaptenparkeerplaats (hierna GPP) voor een voertuig.

Vereiste van besluit

Op grond van artikel 15, eerste lid, van de Wegenverkeerswet 1994 moet een verkeersbesluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.

Motivering

Uit het oogpunt van

  • het verzekeren van de veiligheid op de weg,

  • het beschermen van de weggebruikers en passagiers,

  • het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast, hinder

is het gewenst om nabij Achterstraat 6 een gereserveerde GPP in te stellen.

Volgens het huidige beleid worden er geen gereserveerde GPP’s gerealiseerd in het centrum (binnen de parkeerschijf-zone). Echter is dit niet in lijn met het VN-verdrag Handicap (Verdrag inzake de rechten van personen met een handicap, New York, 13-12-2006, artikel 9. Toegankelijkheid). Doel van dit Verdrag is het volledige genot door alle personen met een handicap van alle mensenrechten en fundamentele vrijheden op voet van gelijkheid te bevorderen, beschermen en waarborgen, en ook de eerbiediging van hun inherente waardigheid te bevorderen. Personen met een handicap omvat personen met langdurige fysieke, mentale, intellectuele of zintuiglijke beperkingen die hen in wisselwerking met diverse drempels kunnen beletten volledig, effectief en op voet van gelijkheid met anderen te participeren in de samenleving.

Door het toewijzen van een gereserveerde GPP komen wij dit doel tegemoet en is de aanvrager beter in staat om participeren in de samenleving.

De aanvrager beschikt over een gehandicaptenparkeerkaart voor bestuurders en hiermee wordt vastgesteld dat de aanvrager redelijkerwijs niet meer dan 100 meter aan één stuk kan lopen.

Volgens het huidige beleid worden alleen GPP’s gerealiseerd op bestaande parkeerplaatsen. De toewijzing van een persoonlijke GPP betekent dat andere weggebruikers geen gebruik meer kunnen maken van deze parkeerplaats.

Er heeft conform artikel 24 BABW overleg plaats gevonden met de gemandateerde verkeeradviseur van de Nationale Politie, in de Eenheid Oost-Nederland, district Noord en Oost Gelderland.

Verkeerstekens

In artikel 12 van het BABW is limitatief opgenomen voor welke verkeerstekens een verkeersbesluit vereist is. In Bijlage 1 van het Reglement en Verkeerstekens 1990 (RVV 1990) staan de verkeersborden genoemd. In dit besluit gaat het om het volgende verkeersteken(s):

  • E6: Gehandicaptenparkeerplaats

BESLUIT

Op grond van voorgaande overwegingen besluiten wij om de volgende verkeerssituatie aan te passen en daarbij conform aan bijgevoegde tekening het verkeersteken als hiervoor genoemd te (ver)plaatsen, aanbrengen en verwijderen:

  • Het instellen van een persoonlijke GPP nabij Achterstraat 6, door het plaatsen van bord model E6 met daar onder een onderbord waarop het kenteken van het voertuig van de belanghebbende.

Inspraak

Tegen deze beslissing kunnen belanghebbenden binnen zes weken na datum van verzending van dit besluit een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.

Voorts kan op grond van het bepaalde in artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Gelderland worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dat vereist. Het vragen van een voorlopige voorziening is mogelijk indien binnen de genoemde termijn ook een bezwaarschrift wordt ingediend.

 

Putten, 3 maart 2020

Burgemeester en wethouders van Putten,

de secretaris, de burgemeester,

Naar boven