Parkeerverbod Gieterijstraat.

Logo Breda

 

Z2019-001928 d.d. 18 april 2019.

 

Burgemeester en wethouders van Breda

 

Gelet op:

De bepalingen in de Wegenverkeerswet 1994, het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (BABW) en de Algemene wet bestuursrecht;

 

Het Algemeen Mandaatbesluit Breda 2019, vastgesteld door burgemeester en wethouders op 15 januari 2019, van kracht geworden op 24 januari 2019, inzake de bevoegdheid tot het nemen van verkeersbesluiten.

 

Overwegende:

Op grond van artikel 15, eerste lid, van de Wegenverkeerswet 1994 moet een verkeersbesluit genomen worden voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.

 

Uit het oogpunt van:

• Het verzekeren van de veiligheid op de wegen

• Het beschermen van de weggebruikers en passagiers

• Het in standhouden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan

 

Is het gewenst om

Een parkeerverbod in te stellen op een gedeelte van de Gieterijstraat. Een en ander zoals weergegeven op de bijgevoegde tekening ‘Gieterijstraat parkeerverbod’ met tekeningnummer 310138.

 

Motivering

In de Gieterijstraat wordt regelmatig aan twee zijden van de rijbaan geparkeerd. Hierdoor kan het verkeer niet goed doorstromen. Verkeer vanuit de Tramsingel kan niet goed doorrijden waardoor dit verkeer stil moet blijven staan op de Tramsingel. Dit is een onwenselijke situatie omdat de Tramsingel een drukke weg is welke het centrum van Breda mede ontsluit. Een goede doorstroming op deze straat is zeer belangrijk.

 

Derhalve is besloten op een beperkt gedeelte van de Gieterijstraat, aan het begin van de straat nabij de Tramsingel, aan de oostzijde een parkeerverbod in te stellen over een lengte van ongeveer 25 meter. Hierdoor blijft de rijbaan aan het begin van de Gieterijstraat vrij en kan het verkeer goed doorstromen.

 

Op het betreffende weggedeelte wordt aan het begin en het einde van het parkeerverbod het bord E1, parkeerverbod, geplaatst.

 

Een en ander zoals weergegeven op de bijgevoegde tekening ‘Gieterijstraat parkeerverbod’ met tekeningnummer 310138, welke onderdeel uitmaakt van dit besluit.

 

Belangenafweging

 

Geparkeerde voertuigen op de Gieterijstraat belemmeren de doorstroming. Hierdoor ontstaan verkeersonveilige situaties in de Gieterijstraat en op de Tramsingel. Door een parkeerverbod in te stellen wordt dit voorkomen.

 

Het college heeft het voorkomen van verkeersonveilige situaties en het voorkomen van belemmeringen in de doorstroming laten prevaleren boven de belangen van weggebruikers om op het betreffende weggedeelte te mogen parkeren. In de omgeving is voldoende parkeergelegenheid beschikbaar. Het parkeerverbod wordt over een zeer beperkte lengte van 25 meter ingesteld.

 

Niet is gebleken dat belanghebbenden onevenredig worden benadeeld dan wel dat door de te nemen maatregelen een onduidelijke verkeerssituatie zou ontstaan.

 

Gehoord

Overeenkomstig artikel 24 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer is overleg gepleegd met de politie Zeeland, West-Brabant.

 

Besluiten

I. Een parkeerverbod in te stellen aan de oostzijde van de Gieterijstraat nabij de Tramsingel over ongeveer 25 meter. Aan het begin en het einde van parkeerverbod wordt het bord E1, parkeerverbod, geplaatst.

 

II. Een en ander overeenkomstig tekening, ‘Gieterijstraat parkeerverbod verkeersbesluittekening’ met tekeningnummer 310138, welke onderdeel uitmaakt van dit besluit.

 

III. De datum van openbaarmaking van dit verkeersbesluit te bepalen op 18 april 2019.

 

 

Breda, 18 april 2019.

 

 

Hoogachtend,

burgemeester en wethouders van Breda,

namens dezen,

Medewerker beleid & advies

 

 

A. Kuijpers.

 

Ter inzage

Het verkeersbesluit is voor een ieder in te zien via www.officielepublicaties.nl en www.overheid.nl. Nadere informatie kan worden ingewonnen bij Dhr. A. van Raam via telefoonnummer 14 076.

 

Bezwaar

Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedereen wiens belang rechtstreeks bij dit besluit is betrokken, hiertegen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit bekend is gemaakt, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van Burgemeester en Wethouders van Breda, Postbus 90156, 4800 RH Breda. Het maken van bezwaar schorst niet de werking van dit besluit.

 

Het bezwaarschrift moet ten minste bevatten:

a. naam en adres

b. de dagtekening

c. omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift gericht is; Verkeersbesluit ‘Parkeerverbod Gieterijstraat’

d. de gronden van het bezwaar

U wordt verzocht, indien mogelijk, een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden.

Indien een bezwaarschrift is ingediend kan bij de voorzieningenrechter van de rechtbank binnen het rechtsgebied waar de indiener van het bezwaarschrift zijn woonplaats heeft, een verzoek worden gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder schorsing) indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor de behandeling van een verzoek om een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven.

 

Bijlagen onderdeel uitmakend van die besluit

‘Gieterijstraat parkeerverbod’ met tekeningnummer 310138

 

Naar boven