Instellen algemene gehandicaptenparkeerplaatsen Luttekepoortstraat 59 en 130

Logo Harderwijk

Corsa reg.nr.: 18h0008660 / h180072363

 

Burgemeester en wethouders van Harderwijk zijn op grond van artikel 18, lid 1, sub d van de Wegenverkeerswet 1994 bevoegd om verkeersbesluiten te nemen.

De directeur Domein Ruimte is namens burgemeester en wethouders van Harderwijk bevoegd tot het nemen van verkeersbesluiten op grond van het mandaatbesluit gemeente Harderwijk 2015, zoals is vastgesteld op 23 december 2014, onder nummer: 14.00821 met het recht tot het verlenen van ondermandaat.

Overwegingen ten aanzien van het besluit

Er is een verzoek binnen gekomen voor het realiseren van gehandicaptenparkeerplaatsen aan de Luttekepoortstraat (wegvak Kuipwal – Selhorstweg). De parkeerdruk in de nabije omgeving is hoog, waardoor de noodzaak voor gehandicaptenparkeerplaatsen groot is. Bestuurders met een gehandicaptenparkeerkaart kunnen vanwege de hoge parkeerdruk vaak niet aan de Luttekepoortstraat parkeren, waardoor zij naar elders moeten uitwijken. De afstand die zij vervolgens naar de winkels aan de Luttekepoortstraat moeten lopen is te groot. Daarom worden er twee gehandicaptenparkeerplaatsen aan dit deel van de Luttekepoortstraat ingesteld. Eén aan elke zijde van de rijbaan.

Dit voorstel is onder meer besproken met een vijftal ondernemers. Zij gaven allen aan graag een gereserveerde parkeerplaats voor gehandicaptenparkeerkaarthouders te willen zien op dit deel van de Luttekepoortstraat.

Op grond van artikel 15, eerste lid, van de Wegenverkeerswet 1994 (WVW 1994) moet een verkeersbesluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.

In artikel 12 van het BABW is limitatief opgenomen voor welke verkeerstekens een verkeersbesluit vereist is. In Bijlage 1 van het Reglement en Verkeerstekens 1990 (RVV 1990) staan de verkeersborden genoemd. In dit besluit gaat het om E6 (gehandicaptenparkeerplaats) van Bijlage 1, Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990).

Uit het oogpunt van het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan is het noodzakelijk om de voorgestelde maatregel(en) te nemen.

Artikel 24 van het BABW vereist dat er voor het nemen van het verkeersbesluit overleg wordt gepleegd met de gemandateerde verkeersadviseur van politie Oost-Nederland district Noord en Oost-Gelderland.

BESLUIT

Op grond van voorgaande overwegingen, besluit ik een algemene gehandicaptenparkeerplaats in te stellen nabij de adressen Luttekepoortstraat 59 en 130, door het plaatsen van verkeersborden E6 (gehandicaptenparkeerplaats) van bijlage 1 van het RVV 1990, conform bijgevoegde tekening.

Namens burgemeester en wethouders,

de heer E. Okkema

directeur Domein Ruimte

Mededelingen

Bezwaar- of beroepsclausule

Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunt u bij het college van burgemeester en wethouders van Harderwijk gemotiveerd bezwaar maken tegen dit besluit als u belanghebbende bent. U dient uw bezwaarschrift uiterlijk zes weken na de datum van bekendmaking op de elektronische Staatscourant van http://www.officielebekendmakingen.nl/ te sturen naar:

Burgemeester en wethouders gemeente Harderwijk

p/a secretariaat Bezwaarschriftencommissie Postbus 1 3890 AA  ZEEWOLDE.

Het maken van bezwaar heeft geen schorsende werking (zie art. 6:16 Awb). De indiener van het bezwaar heeft echter wel de mogelijkheid om een voorlopige voorziening bij de rechtbank te vragen (bijvoorbeeld schorsing).

Naar boven