Wijzigingsregeling Regeling Mediakunst- en Erfgoededucatie

Het bestuur van stichting Fonds voor Cultuurparticipatie,

gelet op artikel 10, vierde lid van de Wet op het specifiek cultuurbeleid,

gelet op artikel 4:23, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht,

gelet op het Algemeen Subsidiereglement van Stichting Fonds voor Cultuurparticipatie;

met goedkeuring van de Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap van 27 november 2018;

besluit:

ARTIKEL I

De Regeling Mediakunst- en Erfgoededucatie wordt als volgt gewijzigd:

A

Artikel 5 wordt als volgt gewijzigd:

1. Voor de tekst wordt de aanduiding ‘1.’ geplaatst.

2. Er wordt een lid ingevoegd luidende:

  • 2 Het bestuur kan een extra aanvraagronde voor subsidieaanvragen in 2020 instellen.

B

Artikel 7, eerste lid, komt te luiden:

  • 1. De subsidie bedraagt minimaal € 10.000 en maximaal € 80.000 per project.

C

Artikel 11 wordt als volgt gewijzigd:

1. In onderdeel a wordt ‘vrijdag 7 september 2018’ vervangen door ‘vrijdag 14 december 2018’.

2. In onderdeel b wordt ‘vrijdag 6 september 2019’ vervangen door ‘vrijdag 13 december 2019’.

3. Na onderdeel b wordt, onder vervanging van de punt aan het slot van onderdeel b door een puntkomma, een onderdeel ingevoegd, luidende:

  • c. voor zover toepassing is gegeven aan artikel 5, tweede lid, voor de aanvraagronde in 2020: van maandag 13 januari 2020 tot en met vrijdag 11 december 2020.

D

In artikel 20, tweede lid, eerste volzin, wordt ‘1 januari 2024’ vervangen door ‘1 januari 2025’.

ARTIKEL II

Deze regeling treedt in werking met ingang van de dag nadat deze in de Staatscourant is gepubliceerd.

Het bestuur van stichting Fonds voor Cultuurparticipatie, namens deze, J.J.K. Knol, directeur-bestuurder

TOELICHTING

Artikel I

Onderdeel B

Tijdens de eerste aanvraagronde is gebleken dat matching lastig is en dat het minimale aan te vragen subsidiebedrag als hoog wordt ervaren. Daarom wordt het minimaal aan te vragen subsidiebedrag verlaagd van € 26.000 naar € 10.000.

Onderdeel C

De indientermijn van de regeling wordt verlengd om potentiële aanvragers meer tijd te bieden om de gevraagde samenwerking tot stand te brengen. Tevens is voorzien in een termijn in het jaar 2020, voor het geval ook voor dat jaar een aanvraagronde wordt opengesteld.

Onderdeel D

Vanwege een mogelijk extra aanvraagronde in het jaar 2020 wordt de looptijd van de regeling met één jaar verlengd.

Naar boven