Verkeersbesluit TT-festival Assen

Logo Assen

Eenheid Leefomgeving

Nr. 6081-2016

Onderwerp: Verkeersbesluit betreffende het instellen van tijdelijke verkeersmaatregelen in de binnenstad e.o. in verband met het TT Festival 2016

Burgemeester en wethouders van Assen

Op grond van artikel 18, eerste lid, onder d, van de Wegenverkeerswet 1994 , zijn wij bevoegd dit verkeersbesluit te nemen.

OVERWEGINGEN TEN AANZIEN VAN HET BESLUIT

Op grond van artikel 15, eerste lid, van de Wegenverkeerswet 1994 moet een verkeersbesluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd. Voor maatregelen op of aan de weg tot wijziging van de inrichting van de weg of tot het

aanbrengen of verwijderen van voorzieningen ter regeling van het verkeer, indien de maatregelen leiden tot een beperking of uitbreiding van het aantal categorieën weggebruikers dat van een weg of weggedeelte gebruik kan maken, moet een verkeersbesluit worden genomen op grond van het bepaalde in artikel 15, tweede lid, van de Wegenverkeerswet 1994.

 

Motivering

Uit het oogpunt van:

a . het verzekeren van de veiligheid op de weg;

b. het beschermen van de weggebruikers en passagiers;

c. het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan;

is het voor de organisatie, bezoekers van en deelnemers aan de betreffende festiviteiten alsook de veiligheid van de overige deelnemers wenselijk wegen af te sluiten en een aantal aanvullende tijdelijke verkeersmaatregelen in te stellen in en om de binnenstad van Assen;

Daarbij is overwogen:

dat jaarlijks het TT festival en TT Kermis in het centrumgebied e.o. wordt georganiseerd;

dat de eerste van deze maatregelen bestaat uit het fysiek afsluiten van wegen gedurende verschillende perioden voor alle verkeer, met uitzondering van voetgangers, middels het plaatsen van borden en hekken op de volgende wegen:

Vaart Z.Z, Balkenweg, Witterstraat, Troelstralaan , Weiersstraat , Alteveerstraat, Het Kanaal, Vaart NZ, Kerkstraat, Brink, Noordersingel, Javastraat, Mennink , Oude Molenstraat, Groningerstraat, Jan Fabriciusstraat, Paul Krugerstraat, Rolderstraat, Emmastraat, Kerkhoflaan, Jan Fabriciusstraat, Minervaplein, Ceresstraat, Nijlandstraat, Kloekhorststraat, Oude Molenstraat, Dr. A.F. Philipsweg, Industrieweg, Rolderhoofdweg, Overcingellaan , Spoorstraat, Julianastraat, Oranjestraat, Dr. Nassaulaan, Zuidhaege , Oosterhoudstraat , Pr Beatrixstraat, Zuidersingel, Beilerstraat , Emmastraat, Kerkhoflaan.

Dat de afzettingen bij de Weiersstraat, Het Kanaal, Jan Fabriciusstraat en Javastraat zodanig geplaatst worden, dat de parkeergarages Stadhuis, Citadel, Neptunes, Triade en De Kolk bereikbaar blijven voor bezoekers tot aan het moment dat deze parkeervoorzieningen vol zijn of wanneer dit noodzakelijk is in het kader van doorstroming van het verkeer of verkeersveiligheid;

Dat op momenten dat de Oostersingel, Javastraat en Jan Fabriciusstraat worden afgesloten het voor openbaar vervoer en hulpdiensten gewenst is de route Stationstraat – Prins Hendrikstraat – Abel Tasmanplein te gebruiken;

Dat het aanvullend op de afsluitingen wenselijk is dat er geen voertuigen staan langs de volgende wegen en er ook een parkeerverbod (inclusief parkeerhavens en –stroken) wordt ingesteld voor:

  • Prins Hendrikstraat

  • Vaart ZZ tussen Witterstraat en Collardslaan

  • Vaart NZ tussen Het Kanaal en Weiersstraat

  • Collardslaan

  • Weierspoort

  • Kerkstraat

  • Brink

  • Nieuwehuizen

  • Oude Molenstraat, t.h.v. Ceresstraat

  • Noordersingel , t.h.v. Oostersingel

  • Weiersstraat

  • Dr. Nassaulaan

  • Oude Molenstraat

  • Rolderstraat

  • Oranjestraat

  • Oostersingel

  • Kerkplein

  • Vaart ZZ

  • Oostersingel

  • Kerkplein

  • Zuidhaege

  • Industrieweg

  • Overcingellaan

dat voertuigen die nog in bovengenoemde wegen geparkeerd staan vanaf het moment van afsluiting worden weggesleept met gebruikmaking van de wegsleepregeling die de gemeente vanaf dat moment in werking stelt; 

dat tot slot nog de volgende verkeersmaatregelen worden genomen:

  • ter hoogte van de afgesloten toegangswegen tot het centrum: het afsluiten van voorsorteerstroken en wegen die richting de binnenstad leiden zoals op de Industrieweg en de Overcingellaan;

  • dat betrokkenen binnen het af te sluiten gebied tijdig op de hoogte worden gesteld van de bereikbaarheid tijdens de afsluitingen en de duur daarvan; 

dat tot slot genoemd dient te worden dat de in dit besluit genoemde tijdelijke verkeersmaatregelen zijn afgestemd met de hulpdiensten, zodat deze te allen tijde een snelle aanrijroute naar de binnenstad behouden in geval van calamiteiten;  

dat de hierna genoemde weg, wegen c.q. weggedeelten in beheer en onderhoud zijn bij de gemeente Assen; 

dat overeenkomstig artikel 24 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer overleg is gepleegd met de korpschef van politie aangestelde vertegenwoordiger van het district Drenthe.

BESLUITEN

Op grond van vorenstaande overwegingen besluiten burgemeester en wethouders

In de week van woensdag 22 juni tot en met zondag 26 juni 2016 overeenkomstig de bij dit besluit behorende tekeningen in te stellen:

1. door het plaatsen van hekwerken met daarop borden model C1 van bijlage 1 van het RVV 1990 wegen rond en in de binnenstad van Assen als gevolg van het TT-festival en TT-kermis fysiek af te sluiten en tevens gesloten te verklaren in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee op de en locaties en tijdstippen:

Vanaf woensdag 12.00 uur tot donderdag 18.00 uur

  • Vaart Z.Z., t.h.v. Witterstraat

  • Vaart Z.Z., t.h.v. Collardslaan

Vanaf woensdag 18.00 uur tot woensdag 21.00 uur

  • Balkenweg., t.h.v. Oude Hoofdvaartsweg

  • Vaart ZZ t.h.v Gasfabriekstraat

  • Witterstraat t.h.v. Rode Heklaan

  • Witterstraat t.h.v. Vaart ZZ

  • Troelstralaan t.h.v. Vaart NZ

Vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdag 06.00 uur

  • Vaart N.Z., t.h.v. Het Kanaal

  • Oude Molenstraat, t.h.v. Ceresstraat

  • Nieuwe Huizen, t.h.v. Rolderstraat

  • Noordersingel , t.h.v. Oostersingel

  • Brink

  • Kerkstraat

  • Weiersstraat t.h.v. Alteveerstraat

  • Collardslaan t.h.v. Kerkplein.

  • Emmastraat t.h.v Vaart ZZ

  • Kerkhoflaan t.h.v Vaart ZZ

  • Vaart Z.Z., t.h.v. Witterstraat

Donderdag 07.00 uur tot zondag 12.00 uur

  • Jan Fabriciusstraat t.h.v. Kloekhorststraat

  • Jan Fabriciusstraat t.h.v. Roldestraat

Donderdag, vrijdag en zaterdag van 16.00 uur tot 18.00 uur

  • Weiersstraat t.h.v. Alteveerstraat

  • Weiersstraat t.h.v. Minervalaan

  • Minervaplein t.h.v. Minervalaan

  • Ceresstraat t.h.v. Minervalaan

  • Het Kanaal t.h.v. neptunesplein

  • Het Kanaal t.h.v. Jan Fabriciusstraat

  • Nijlandstraat t.h.v. Jan Fabriciusstraat

  • Kloekhorststraat t.h.v. Poststraat

  • Oude Molenstraat, t.h.v. Ceresstraat

  • Groningerstraat t.h.v. Groningerdwarsstraat

  • Jan Fabriciusstraat t.h.v. Kloekhorststraat

  • Paul Krugerstraat, t.h.v. Kloekhorststraat

  • Dr. A.F. Philipsweg t.h.v Industrieweg

  • Industrieweg t.h.v. Het Kanaal

  • Rolderhoofdweg, t.h.v. Pelikaanstraat

  • Overcingellaan, t.h.v Port Natalweg

  • Spoorstraat t.h.v. Oosterparrellelweg

  • Julianastraat, t.h.v. Rolderstraat

  • Oranjestraat, t.h.v. Javastraat

  • Dr. Nassaulaan, t.h.v. Van der Feltzpark

  • Vaart Z.Z., t.h.v. Witterstraat

  • Zuidhaege t.h.v. Zuidersingel

  • Oosterhoudstraat t.h.v. Zuidersingel

  • Pr Beatrixstraat t.h.v. Zuidersingel

  • Zuidersingel

  • Beilerstraat t.h.v. Wilhelminastraat

  • Dr. Nassaulaan t.h.v. vd Felzpark

  • Emmastraat t.h.v Vaart ZZ

  • Kerkhoflaan t.h.v Vaart ZZ

     

    • 2.

      Een parkeerverbodszone door plaatsing van het bord E1zb (zonebord) van bijlage I van het RVV 1990 en het onderbord met daarop vermeld de dag en tijdsduur en het onderbord RVV OB303 (wegsleepregeling), gedurende de aangegeven periode en locaties, incl. parkeerhavens en –stroken:

Vanaf woensdag 22 juni t/m zondag 26 juni 2016

• Prins Hendrikstraat

Op woensdag 22 juni 10.00 - 06.00 uur:

  • Vaart ZZ tussen Witterstraat en Collardslaan

  • Vaart NZ tussen Het Kanaal en Weiersstraat

Op woensdag 22 juni 16.00 - 06.00 uur:

  • Torenlaan

  • Weierspoort

  • Oude Molenstraat, t.h.v. Ceresstraat

  • Noordersingel , t.h.v. Oostersingel

Op woensdag 22 juni tot en met zondag 26 juni 2016:

  • Weiersstraat

  • Dr. Nassaulaan

  • Oude Molenstraat

  • Rolderstraat

  • Oranjestraat

  • Oostersingel

  • Kerkplein

  • Vaart ZZ

  • Oostersingel

  • Kerkplein

  • Vaart NZ

  • Zuidhaege

  • Industrieweg

  • Overcingellaan

  • Prins Hendrikstraat

     

    3. de maatregelen in dit verkeersbesluit als opgeheven en dit verkeersbesluit als ingetrokken te beschouwen op het moment dat het TT festival en de bijbehorende festiviteiten voorbij zijn;

ASSEN, 8 juni 2016

Burgemeester en wethouders van Assen,

namens hen,

Eenheidsmanager Leefomgeving,

R. J. Stoffelsma

MEDEDELINGEN

Publicatie

Bekendmaking van het verkeersbesluit geschiedt digitaal door publicatie in het Gemeenteblad en in de Staatscourant van 15 juni 2016 ( www.zoek.officielebekendmakingen.nl).

Dit besluit treedt in werking op de dag na publicatie en ligt, met bijbehorende situatieschetsen, vanaf deze datum zes weken ter inzage bij de informatiebalie van het stadhuis.

Bezwaar

Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedereen wiens belang rechtstreeks bij een

besluit is betrokken, hiertegen een met redenen omkleed bezwaarschrift indienen. Dit moet dan

gebeuren binnen zes weken na de dag waarop door burgemeester en wethouders het besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan burgemeester en wethouders van de Gemeente Assen, Eenheid Leefomgeving, Postbus 30018, 9400 RA Assen

Het maken van bezwaar schorst niet de werking van dit besluit.

Bij de Voorzieningenrechter van de Afdeling Bestuursrecht van de rechtbank Noord-Nederland, Postbus150, 9700 AD Groningen, kan een verzoek om voorlopige voorziening (waaronder schorsing) worden ingediend. Zo’n verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaarschrift is ingediend en onverwijlde spoed dat vereist. Voor de behandeling van het verzoek wordt een bedrag aan griffierecht geheven.

Naar boven