Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Oirschot | Staatscourant 2016, 231 | Overige mededelingen aan het wegverkeer |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Oirschot | Staatscourant 2016, 231 | Overige mededelingen aan het wegverkeer |
Verkeersbesluit voor het instellen van een 30 km zone ter hoogte van de overstromingsvlakte aan de Logtsebaan te Oirschot

De Logtsebaan doorsnijdt het beekdal van de Beerze. Aan beide zijden van de Logtsebaan zijn een aantal bijzondere natuurgebieden gelegen, die zijn opgenomen in de EHS en deels ook in een Natura2000gebied. Daarnaast is de huidige verkeersdruk door zowel recreatief als lokaal gemotoriseerd en langzaam verkeer te groot voor de capaciteit van deze weg.
Met het instellen van de 30 km zone komen we tegemoet aan de in Artikel 2 van de WVW 1994, genoemde doelstellingen:
We besluiten een 30 km zone in te stellen op de Logtsebaan ter hoogte van de overstromingsvlakte door middel van het plaatsen van verkeersborden model A0130zb en A0160zb van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, zoals aangegeven op de bij dit besluit gevoegde tekening.
1.Voor het instellen van een 30 km zone moet een verkeersbesluit genomen worden
Op grond van Artikel 15 lid 1 van de Wegenverkeerswet 1994 moet voor het toepassen van verkeersborden genoemd in Artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer een verkeersbesluit genomen worden.
2.Wij zijn bevoegd dit besluit te nemen.
Op grond van Artikel 18 lid d Wegenverkeerswet 1994 zijn wij bevoegd verkeersbesluiten te nemen voor wegen die in beheer zijn van de gemeente Oirschot.
3.Leefbaarheid / verkeersveiligheid
De Logtsebaan wordt intensief gebruikt door recreatief verkeer. Twee wandelroutes van Natuurmonumenten voeren de wandelaars over de Logtsebaan, waarbij ook de Logtsebaan wordt over gestoken. Daarnaast maken veel fietsers gebruik van deze weg. Telling woensdag 10 september 2014 (158 fietsers) Ook worden door vogelaars vanaf de weg de vogels op de overstromingsvlakte bekeken. Daarnaast wordt de weg gebruikt door autoverkeer (telling november 2012, 600 motorvoertuigen per dag) . De weg is in zijn huidige vorm niet berekend op het huidige verkeersaanbod. De weg is smal, waardoor de bermen door elkaar passerende voertuigen worden stuk gereden. Bovendien leidt de aanwezigheid van langzaam en snel verkeer tot onveilige situaties. Door verkeersmaatregelen wordt de weg veiliger voor recreatief verkeer. Ook voor de wandelaars die de Logtsebaan willen oversteken, neemt de veiligheid toe. Een extra voordeel is dat de recreanten de bijzondere natuurwaarden van het gebied beter kunnen beleven, wanneer de veiligheid verbeterd.
Ter plaatse van de Logtsebaan ligt een overstromingsvlakte. Deze wordt begrensd door 2 dijken. De combinatie van de hoge snelheid met de onoverzichtelijkheid ter plaatse van de dijken heeft gevaarlijke situaties tot gevolg. Tussen de dijken vinden de meeste recreatieve activiteiten plaats (die conflicteren met het snelverkeer) en is de natuurwaarde het hoogst. Hier wordt een 30 km zone met bijbehorende maatregelen (drempels en smal profiel) ingesteld. Buiten de overstromingsvlakte is een 60 km zone ingesteld. Hier worden ook de bijbehorende maatregelen (plateaus) aangebracht.
Verschillende organisaties hebben aangedrongen op het nemen van maatregelen of zelfs afsluiten van de Logtsebaan (o.a. Fietsersbond, BMF, Natuurmonumenten, individuele gebruikers van de weg zoals fietsers en wandelaars)
4.Beschermen natuurwaarden omgeving
De Logtsebaan doorsnijdt een gebied met bijzondere natuurwaarden: Het betreft achtereenvolgens:
Aan de noordzijde van de Logtsebaan is het Natura2000gebied De Kampina en de Oisterwijkse Vennen gelegen. Dit gebied is aangewezen als Habitat- en als Vogelrichtlijngebeid vanwege de bijzonder natuurwaarden die hier voorkomen. De tientallen vennen en de grote variatie aan ven typen maken dit uitgestrekte bos- en heidegebied het tot een bijzonder gebied.
Het gebied aan beide zijden van de Logtsebaan is aangewezen als EHS. Het aan de Logtsebaan grenzende deel van het hierboven genoemde Natura2000 gebied behoort eveneens tot de EHS. Aan de noordzijde van de Logtsebaan bevindt zich een afwisseling van moerasbos en schrale graslanden doorsneden door de Beerze. Ten zuiden van de Logtsebaan is recent een overstromingsvlakte aangelegd, waarin de Beerze weer mag meanderen.
De voorjaarstrek van amfibieën kruist jaarlijks de Logtsebaan. Tijdens deze trek werden jaarlijks honderden kikkers, padden en salamanders doodgereden op de Logtsebaan.
Door het nemen van de verkeersmaatregelen worden negatieve effecten van het verkeer op de natuurwaarden in de omgeving verminderd.
5.Belanghebbenden worden niet onevenredig benadeeld door het instellen van een 30 km zone
Er heeft overleg met een groot aantal belanghebbenden. Zij hebben in grote meerderheid aangegeven verkeersmaatregelen te prefereren boven een afsluiting van de weg. Door het instellen van de 30 km zone verwachten wij geen knelpunten met betrekking tot de bereikbaarheid. De toegankelijkheid wordt gewaarborgd en de verkeersveiligheid verbeterd. Belanghebbenden zullen daarom niet onevenredig worden benadeeld.
Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden binnen zes weken na bekendmaking van dit besluit in de Staatscourant een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Oirschot, Postbus 11, 5688 ZG in Oirschot. In het bezwaarschrift moet u tenminste het volgende opnemen: uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt en de reden(en) van uw bezwaar. U moet uw bezwaarschrift ook ondertekenen.
Het maken van bezwaar schorst niet de werking van het verkeersbesluit. Daarom kunt u als u een spoedeisend belang heeft de voorzieningenrechter van de Rechtbank Oost-Brabant, Postbus 90125, 5200 MA ’s-Hertogenbosch, verzoeken een voorlopige voorziening (tot schorsing van het verkeersbesluit) te treffen. Zo’n verzoek kunt u alleen indienen als u ook bezwaar heeft gemaakt. U moet een kopie van het bezwaarschrift meesturen.
Het verkeersbesluit met bijbehorende stukken ligt gedurende de bezwarentermijn ter inzage bij de centrale balie van het gemeentehuis (Deken Frankenstraat 3 Oirschot). Het gemeentehuis is geopend op maandag, woensdag, donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en op dinsdag van 9.00 tot 19.00 uur.
Voor meer informatie over dit verkeersbesluit kunt u tijdens kantoortijden contact opnemen met Peter Stabel, telefoonnummer 0499 – 583 333 of per mail info@oirschot.nl
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2016-231.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.