Burgemeester en wethouders van de gemeente Baarle-Nassau maken bekend dat overeenkomstig artikel 7.8b van de Wet milieubeheer het volgende Besluit is genomen.
Op grond van het Besluit milieu-effectrapportage 1994 geldt bij het oprichten of uitbreiden van een inrichting bestemd voor het fokken, mesten of houden van 3.750 biggenplaatsen of meer de Mer-beoordelingsplicht. Er dient te worden nagegaan of er zich bijzondere omstandigheden voordoen waardoor een Milieu-effectrapport dient te worden opgesteld.
B.E.A. Bervoets, Hoogeind 4 te Baarle-Nassau wil de bestaande inrichting gelegen aan Klein Bedaf 3 te Baarle-Nassau uitbreiden met meer dan 3.750 biggenplaatsen. Hierdoor is categorie 14, onderdeel D van het Besluit Milieu-effectrapportage 1994 van toepassing.
Er doen zich in verband met de voorgenomen activiteit geen “bijzonder omstandigheden” voor, zoals bedoeld in artikel 7.8b van de Wet milieubeheer, die het opstellen van een Milieu-effectrapport vragen. Het college van burgemeester en wethouders van Baarle-Nassau heeft dan ook besloten dat er voor de aangegeven uitbreiding geen Milieu-effectrapport hoeft te worden opgesteld.
Dit besluit ligt vanaf 29 februari 2016 gedurende zes weken ter inzage. Voor het inzien van de stukken kan een afspraak gemaakt worden met de gemeente Baarle-Nassau via telefoonnummer 088-3821000.
Op dit besluit is artikel 6:3 van de Algemene wet bestuursrecht van toepassing, hetgeen inhoudt dat dit Mer-beoordelingsbesluit moet worden aangemerkt als een beslissing inzake de procedure ter voorbereiding van een besluit. Dit betekent dat op grond van artikel 6:3 van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit geen bezwaar of beroep mogelijk is.
Baarle-Nassau, 16 februari 2016