Verkeersbesluit tot het aanwijzen van twee gehandicaptenparkeerplaatsen nabij theater De Speeldoos.
Logo Baarn
[Optioneel: Eigen Kenmerk]
BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN DE GEMEENTE BAARN,
 
VASTSTELLEN BEVOEGDHEID.
 
Op grond van artikel 18, eerste lid, onder d, van de Wegenverkeerswet 1994 zijn wij bevoegd dit verkeersbesluit te nemen. Op grond van het mandaatbesluit van het college van burgemeester en wethouders van 7 januari 2014 is de manager Fysiek Domein gemandateerd dit verkeersbesluit te ondertekenen.
 
Overwegingen ten aanzien van het besluit
Bij brief van 3 juni 2014 hebben de stichting Seniorenraad Baarn en de Stichting Gehandicaptenbelangen Baarn het college van burgemeester en wethouders van Baarn verzocht het aantal gehandicaptenparkeerplaatsen nabij theater de Speeldoos uit te breiden.
 
Vereiste van het besluit
 
Op grond van artikel 15, eerste lid, van de Wegenverkeerswet 1994 moet een verkeersbesluit
worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit
administratieve bepalingen inzake het wegverkeer genoemde verkeerstekens, alsmede voor
onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.
 
 
Motivering
Uit het oogpunt van het verzekeren van de veiligheid op de weg, het beschermen van de weggebruikers en passagier en het zoveel mogelijk waarborgen van de vrijheid van het verkeer
is het gewenst om een weggedeelte aan de rechterzijde van de rijbaan naar het parkeerterrein achter het theatergebouw, nabij de ingang voor bezoekers aan te wijzen als gehandicaptenparkeerplaatsen.
 
Het theater De Speeldoos beschikt over ruim 90 parkeerplaatsen op het parkeerterrein en langs de openbare weg in de directe omgeving. Daarnaast is er één gehandicaptenparkeerplaats. Volgens de CROW richtlijnen zou per iedere 50 gewone parkeerplaatsen een gehandicaptenparkeerplaats aanwezig moeten zijn. Deze richtlijn volgend zou een tweede gehandicaptenparkeerplaats op zijn plaats zijn. Door de aanvragers is gevraagd twee extra gehandicaptenparkeerplaatsen aan te leggen. Gelet op de toekomst dat er meer ouderen zullen zijn met een auto, er naar verwachting meer gehandicaptenparkeerkaarten zullen worden verstrekt en het gegeven dat de beschikbare ruimte vrijelijk aanwezig is, kan aan die wens tegemoet worden gekomen.
 
 
OVERLEG
 
Overeenkomstig artikel 24 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer
is overleg gepleegd met het regionaal politiekorps Utrecht.
 
BESLUIT
Door het plaatsen van bord E6 (gehandicaptenparkeerplaats) van het RVV-1990 en het aanbrengen van witte markering op het, op de bijbehorende tekening aangegeven, weggedeelte van de Rembrandtlaan, twee gehandicapten parkeerplaatsen aan te wijzen nabij de ingang van theater de Speeldoos.
 
Baarn, 10 maart 2015

Burgemeester en wethouders van Baarn

Namens deze,

Mr. M.A. Kuiper

manager Fysiek Domein

Mededelingen
Bezwaar- of beroepsclausule
Bezwaar
Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedereen wiens belang rechtstreeks bij
een besluit is betrokken, hiertegen een met redenen omkleed bezwaarschrift indienen. Dit
moet dan gebeuren binnen zes weken na de dag waarop het besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Baarn, Postbus 1003, 3740 BA Baarn.
 
In spoedeisende zaken kunnen belanghebbenden, zodra het bezwaarschrift is ingediend, de Voorzieningenrechter vragen om een voorlopige voorziening te treffen. U kunt uw verzoekschrift indienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Midden-Nederland, o.v.v. voorlopige voorziening, Postbus 16005, 3500 DA, Utrecht. Houdt u er rekening mee dat hieraan kosten verbonden zijn (informatie bij de griffier van de Rechtbank op nummer 030-2233000).
 
U kunt uw verzoekschrift ook digitaal bij genoemde rechtbank indienen via http://loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische handtekening (DigiD). Kijk op de genoemde site voor de precieze voorwaarden.
 
Naar boven