Stichting EggRun Nederland
Op 12 april 2014 vindt de 10e editie van de EggRun plaats over wegen gelegen binnen de gemeente Noordenveld
Op grond van artikel 18, eerste lid, onder d, van de Wegenverkeerswet 1994 is het college van burgemeester en wethouders bevoegd dit verkeersbesluit te nemen. Het betreft namelijk verkeer op wegen onder beheer van de gemeente Noordenveld.
Bij schrijven van 29 november 2013, (kenmerk I13.09350), is door Stichting EggRun een verzoek ingediend tot het nemen van tijdelijke verkeersmaatregelen in verband met de organisatie van de 10e editie van de EggRun.
Overwegingen ten aanzien van het besluit
Keuze maken uit volgende vereisdat krachtens artikel 15 lid 1 van de Wegenverkeerswet 1994 dient er een verkeersbesluit te worden genomen voor de plaatsing van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer opgenomen verkeerstekens, evenals voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd;
dat op 12 april 2014 de 10e editie van de Eggrun met een defilé van motorrijders wordt gehouden;
dat op dit evenement 500 bezoekers worden verwacht;
dat het voor de veiligheid van de deelnemers en het verkeer noodzakelijk is de hierna genoemde tijdelijke verkeersmaatregelen in te stellen voor de hierna genoemde wegen;
dat deze wegen in beheer zijn bij de gemeente Noordenveld;
dat deze wegen de functie hebben van erftoegangswegen;
dat het besluit nastreeft de veiligheid op de weg te verzekeren en de vrijheid van het verkeer te waarborgen, zoals bedoeld in artikel 2, eerste lid van de WVW 1994;
dat overeenkomstig artikel 24 van het Besluit administratieve bepalingen over het wegverkeer (BABW) op 30 januari 2009 overleg is gepleegd met de verkeersadviseur van de Regiopolitie Drenthe. Dat de Regiopolitie instemt met het treffen vanrdt na overleg genomen.
BESLUIT
De volgende verkeersmaatregel te treffen op 12 april 2014 van 07.00 tot 16.00 uur of zoveel langer of korter als nodig is:
Het plaatsen van borden C01, RVV 1990 (Geslotenverklaring voor voertuigen in beide richtingen):
Het plaatsen van borden E02, RVV 1990 (Verbod stil te staan en parkeerverbod)