Logo Steenwijkerland
Rectificatie vaststelling gewijzigd bestemmingsplan Giethoorn – Verblijfsrecreatieterreinen

2e Rectificatie op de publicatie in de Staatscourant van 13 maart 2012, nr. 4822

Deze rectificatie is noodzakelijk omdat het bestemmingsplan Giethoorn – Verblijfsrecreatieterreinen bij de eerdere bekendmaking van de vaststelling in de Staatscourant en de Steenwijkerland Express van 20 maart 2012 niet volledig op de website www.ruimtelijkeplannen.nl is gepubliceerd. Hierdoor is het noodzakelijk om het bestemmingsplan, het raadsbesluit en de bijbehorende stukken opnieuw ter inzage te leggen. Hieronder volgt de juiste tekst en termijn van terinzagelegging.

De gemeenteraad heeft het bestemmingsplan Giethoorn – Verblijfsrecreatieterreinen gewijzigd vastgesteld. Het plan heeft betrekking op negen verblijfsrecreatieterreinen in het beschermde dorpsgezicht van Giethoorn. In het bestemmingsplan worden regels opgenomen voor de inrichting van deze terreinen. Het bestemmingsplan is een beheersgericht plan waarin een planologische regeling is opgenomen voor de huidige situatie. Het bestemmingsplan voorziet niet in uitbreiding van de recreatieterreinen. Het bestemmingsplan maakt wel een meer flexibele indeling van deze terreinen mogelijk. Het betreft de volgende verblijfsrecreatieterreinen: a. Camping De Stouwe, Middenbuurt 1; b. Ressort Venetië, Kerkweg 35; c. Park Brederwiede, Binnenpad 17; d. Camping Smit’s Paviljoen, Binnenpad 29a; e. Park Kroondomein, Binnenpad 33; f. Botel Giethoorn, Binnenpad 49; g. Camping De Kragge, Binnenpad 113a; h. Camping d’ Hof, Binnenpad 137 en i. Camping De Sloothaak, Binnenpad 141.

De wijzigingen ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan zijn:

  • in toelichting en de regels van het bestemmingsplan is een aantal tekstuele onvolkomenheden verbeterd;

  • toevoeging van een meetbepaling voor de lengte van een recreatief nachtverblijf bij artikel 2 wijze van meten;

  • bij de bestemming Recreatie – Verblijfsrecreatie 1 is de mogelijkheid opgenomen om met een omgevingsvergunning onder bepaalde voorwaarden een kleinere afstand dan 5 m tussen recreatieve nachtverblijven toe te staan;

  • bij de bestemmingen Recreatie – Verblijfsrecreatie 1, Recreatie – Verblijfsrecreatie 3 en Recreatie – Verblijfsrecreatie 4 is onder bepaalde voorwaarden bij een recreatief nachtverblijf ook een overkapt terras mogelijk gemaakt;

  • bij Camping De Stouwe is de functie van botenverhuur mogelijk gemaakt;

  • bij Camping De Sloothaak is op de verbeelding een bouwvlak opgenomen;

  • het op de verbeelding voor Camping d’ Hof aangegeven bouwvlak is gedeeltelijk aangepast.

De wijzigingen ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan zijn concreet aangegeven in de nota van wijzigingen, die is gevoegd bij de ter inzage liggende stukken.

De stukken liggen van 16 mei 2012 t/m 26 juni 2012 ter inzage in het gemeentehuis, Vendelweg 1 te Steenwijk (tijdens openingstijden). Daarnaast is het bestemmingsplan in te zien via de gemeentelijke website en www.ruimtelijkeplannen.nl. De bestanden zijn beschikbaar op het gemeentelijke webadres: http://217.195.248.37:443/E66E2473-0A8F-4890-A083-B061E238DBB1/

Reageren?

T/m 26 juni 2012 kunnen belanghebbenden beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. U moet dan wel tijdig een zienswijze over het ontwerp naar voren hebben gebracht of aantonen dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Daarnaast kan iedere belanghebbende beroep instellen tegen de wijzigingen van het bestemmingsplan.

Het bestemmingsplan treedt in werking op 27 juni 2012. Als u tijdig beroep heeft ingesteld, kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak vragen om een voorlopige voorziening te treffen. In dat geval treedt het bestemmingsplan niet eerder in werking dan nadat op dat verzoek is beslist.

Reeds beroep ingesteld?

Deze rectificatie heeft geen gevolgen voor een al tegen het bestemmingsplan ingesteld beroep. Degenen die naar aanleiding van de eerdere bekendmaking reeds tijdig beroep tegen het bestemmingsplan hebben ingesteld, hoeven dat dus niet opnieuw te doen.

Naar boven