Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Ministerie van Defensie | Staatscourant 2012, 16581 | Ontheffingen |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Ministerie van Defensie | Staatscourant 2012, 16581 | Ontheffingen |
31 juli 2012
Nr. MLA/138/2012
De Minister van Defensie,
Gelezen het verzoek van het Defensie Helikopter Commando van 15 juni 2012;
Gelet op artikel 6 van de Regeling VFR nachtvluchten en minimum vlieghoogten voor militaire luchtvaartuigen;
Handelende in overeenstemming met de Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu;
Besluit:
1. Vrijstelling van de minimum VFR-vlieghoogte wordt verleend binnen het hierna te noemen oefengebied Leusderheide, een cirkelvormig gebied van 1,2 nautische mijl met als middelpunt coördinaat 52°06’22.27"N 005°20'28.78"E (zie figuur).
2. De vrijstelling, bedoeld in het eerste lid, is van kracht op de hieronder genoemde dagen en tijden:
Week 33
maandag 13 augustus 2012 van 9:00 uur tot 16:00 uur lokale tijd;
dinsdag 14 augustus 2012 van 9:00 uur tot 16:00 uur lokale tijd;
woensdag 15 augustus 2012 van 9:00 uur tot 16:00 uur lokale tijd;
donderdag 16 augustus 2012 van 9:00 uur tot 16:00 uur lokale tijd;
vrijdag 17 augustus 2012 van 9:00 uur tot 16:00 uur lokale tijd.

Oefengebied Leusderheide
Binnen het oefengebied bedraagt de toegestane minimum vlieghoogte 100 voet AMSL of incidenteel zoveel lager als in verband met de opdracht noodzakelijk is. Binnen het oefengebied gelden voorts de volgende regels:
a. laagvliegen is alleen toegestaan voor helikopters van het Commando Luchtstrijdkrachten en van bondgenootschappelijke strijdkrachten;
b. met betrekking tot het vliegzicht en de wolkenbasis gelden de eisen voor VFR-vluchten;
c. aaneengesloten bebouwing, ziekenhuizen, sanatoria en dergelijke moeten worden vermeden;
d. de vrijstelling van de minimum vlieghoogte geldt alleen voor die delen van de vlucht die voor het doel van de vlucht noodzakelijk zijn;
e. indien het oefengebied op donderdag 16 augustus 2012 in gebruik is voor vluchten met het Raven UA-systeem, zijn helikoptervluchten alleen mogelijk na onderlinge afstemming tussen de Raven-operator en het OC DHC.
Deze beschikking zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst en zal tevens bekend worden gemaakt door middel van een NOTAM.
De Minister van Defensie, voor deze: de Directeur Militaire Luchtvaart Autoriteit, C.J. Lorraine, Commodore.
Tegen deze beschikking kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb), binnen 6 weken na de dag waarop deze beschikking is bekendgemaakt een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de Minister van Defensie, ter attentie van de Commissie advisering bezwaarschriften Defensie, Directie Juridische Zaken, Postbus 20701, 2500 ES ’s-Gravenhage. Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en moet ten minste bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van de beschikking waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van het bezwaar. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank die bevoegd is. In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een bezwaarschrift is ingediend.
De eenheden van het Commando Landstrijdkrachten en het Commando Luchtstrijdkrachten houden ter voorbereiding op een gecombineerde inzet gezamenlijke oefeningen. Naast de samenwerking tussen grondeenheden onderling vinden er ook oefeningen van alleen helikopters van het Defensie Helikopter Commando plaats. Te denken valt aan het tactisch opereren, ophalen en afzetten van voertuigen en personeel en het begeleiden van colonnes. Tevens zullen de helikopters verkenningen uitvoeren. Er dient te worden gevlogen overeenkomstig een zo realistisch mogelijk scenario. Om dit te kunnen simuleren is het omschreven oefengebied onontbeerlijk. Deze beschikking behelst het nemen van een verkeersmaatregel als gevolg van een van die oefeningen.
In zijn algemeenheid kan worden gesteld dat militaire helikopters boven gebieden met aaneengesloten bebouwing, industrie en havengebieden daaronder begrepen dan wel boven mensenverzamelingen een hoogte van 210 meter (700 voet) boven de hoogste hindernis gelegen binnen een afstand van 600 meter van het luchtvaartuig dienen aan te houden en elders een hoogte van ten minste 50 meter (500 voet) boven grond of water. In het kader van deze oefening kan in het aangewezen oefengebied zo laag worden gevlogen als voor het doel van de vlucht noodzakelijk is. Dit betekent niet dat continu laag wordt gevlogen, doch alleen dan wanneer dit voor het realiseren van de trainingswaarden noodzakelijk is.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2012-16581.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.