Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Ministerie van Defensie | Staatscourant 2011, 21867 | Ontheffingen |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Ministerie van Defensie | Staatscourant 2011, 21867 | Ontheffingen |
23 november 2011
Nr. MLA/276/2011
Bestuursstaf Militaire Luchtvaart Autoriteit
De Minister van Defensie,
Gelezen het verzoek van 45 Pantserinfanteriebataljon van 43 Gemechaniseerde Brigade van 18 augustus 2011;
Gelet op artikel 8 van het Luchtverkeersreglement;
Handelende in overeenstemming met de Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu;
Besluit:
1. Ten behoeve van het uitvoeren van vluchten met het Raven UA-systeem wordt als oefengebied het bijzondere luchtverkeersgebied (BVG) aangewezen, te noemen BVG Leusderheide, begrensd door de volgende coördinaten en hoogten:
een cirkelvormig gebied met een straal van 1,2 nautische mijl met als middelpunt coördinaat 52°06'22.27"N 005°20'28.78"E, van grondniveau tot 600 voet AMSL (zie figuur 1).
2. Het BVG Leusderheide, genoemd in het eerste lid, wordt ingesteld op de volgende data en tijdstippen:
Week 51:
maandag 19 december 2011 van 8:00 uur lokale tijd tot 16:30 uur lokale tijd;
dinsdag 20 december 2011 van 8:00 uur lokale tijd tot 16:30 uur lokale tijd;
woensdag 21 december 2011 van 8:00 uur lokale tijd tot 16:30 uur lokale tijd;
donderdag 22 december 2011 van 8:00 uur lokale tijd tot 16:30 uur lokale tijd;
vrijdag 23 december 2011 van 8:00 uur lokale tijd tot 12:00 uur lokale tijd.
Figuur 1: BVG Leusderheide
Voor het gebruik van het BVG Leusderheide gelden de volgende regels:
a. het uitvoeren van andere dan bij de oefening betrokken vluchten in het BVG Leusderheide is niet toegestaan, met uitzondering van gecoördineerde vluchten door luchtvaartuigen die vooraf toestemming hebben verkregen van AOCS NM LVL;
b. gedurende de uitvoering van de vluchten met het Raven UA-systeem dient te allen tijde contact mogelijk te zijn tussen de uitvoerende eenheid en AOCS NM LVL;
c. aanvang en beëindiging van de vluchten met het Raven UA-systeem worden gecoördineerd met AOCS NM LVL;
d. gedurende de uitvoering van de vluchten moeten aaneengesloten bebouwing, ziekenhuizen, sanatoria en dergelijke worden vermeden;
e. tijdens de uitvoering van de vluchten met het Raven UA-systeem worden de in het ‘Operating Manual’ opgenomen beperkingen in acht genomen.
Deze beschikking zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst en zal tevens bekend worden gemaakt door middel van een NOTAM.
De Minister van Defensie,
voor deze:
de directeur Militaire Luchtvaart Autoriteit,
C.J. Lorraine,
Commodore.
Tegen deze beschikking kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb), binnen 6 weken na de dag waarop deze beschikking is bekendgemaakt een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de Minister van Defensie, ter attentie van de Commissie advisering bezwaarschriften Defensie, Directie Juridische Zaken, Postbus 20701, 2500 ES ‘s-Gravenhage. Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en moet ten minste bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van de beschikking waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van het bezwaar. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank die bevoegd is. In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een bezwaarschrift is ingediend.
Het opereren met onbemande luchtvaartuigen (Unmanned Aircraft Systems, UAS) wordt binnen de defensieorganisatie uitgevoerd door verschillende eenheden. Activiteiten waarbij UAS van het type Raven RQ 11B worden ingezet, zijn gebonden aan stringente regelgeving, verwoord in de Regeling vluchten militaire onbemande luchtvaartuigen.
Een onbemand luchtvaartuig kan conform die regeling worden gebruikt in militaire plaatselijke luchtverkeersleidingsgebieden, restricted areas en bijzondere luchtverkeersgebieden (BVG’s). In deze beschikking is op grond van artikel 8 van het Luchtverkeersreglement een bijzonder luchtverkeersgebied als oefengebied aangewezen.
In het Operating Manual (OM) van het Raven UA-systeem is per locatie een aantal voorwaarden opgenomen, waaronder het maximale patroon en de vlieghoogte. Het patroon bevindt zich geheel binnen het BVG Leusderheide. Daarnaast is de maximale vlieghoogte van 500 voet boven gemiddeld zeeniveau (AMSL) vastgelegd in het OM. Het BVG zelf heeft een hoogte van 600 voet boven gemiddeld zeeniveau (AMSL), zodat er een veiligheidsbuffer ten opzichte van overig niet-deelnemend verkeer is zeker gesteld.
Luchtvaartuigen in gebruik bij de Dienst Luchtvaartpolitie en luchtvaartuigen ten behoeve van HEMS- en SAR-vluchten mogen het BVG Leusderheide binnenvliegen na toestemming van AOCS NM LVL.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2011-21867.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.