Start van deze pagina
Skip navigatie, ga direct naar de Inhoud

Overheid.nl - de wegwijzer naar informatie en diensten van alle overheden.

De wegwijzer naar informatie en diensten van alle overheden

Tekstgrootte
+


Jaargang 2009
Nr. 88

Gepubliceerd op 14 mei 2009



Kandidatenlijsten verkiezing van de leden van het Europees Parlement

De voorzitter van het centraal stembureau voor verkiezing van de leden van het Europees Parlement;

Gelet op artikel I 17 van de Kieswet;

Maakt bekend dat voor de op 4 juni 2009 te houden verkiezing in de kieskringen zijn ingeleverd de volgende geldige lijsten van kandidaten:

Lijst 1 CDA - Europese Volkspartij

Gecombineerd met ChristenUnie-SGP

Nr

Naam

Woonplaats

1

van de Camp, W.G.J.M. (Wim) (m)

’s-Gravenhage

2

Wortmann-Kool, C.M. (Corien) (v)

Zeist

3

Martens, M.J.T. (Maria) (v)

Nijmegen

4

de Lange, E.M.R. (Esther) (v)

Waddinxveen

5

van Nistelrooij, L.J.J. (Lambert) (m)

Diessen

6

Visser, C.L. (Cornelis) (m)

Middelharnis

7

Quaedvlieg, W.L.E. (Winand) (m)

’s-Gravenhage

8

Holtackers, M.P.M. (Michiel) (m)

Arnhem

9

Mulder, A.H. (Agnes) (v)

Assen

10

Cammaert, P.A.G. (Peter) (m)

Velsen-Zuid

11

Croes, A.G. (Mito) (m)

’s-Gravenhage

12

Dijkman, M.C.T.H. (Michiel) (m)

Kerkrade

13

Netjes, J.H. (Rena) (v)

Amsterdam

14

Smids, M.G. (Mariëlla) (v)

Groningen

15

Antuma, P.P. (Pier) (m)

Steenwijkerwold

16

Kuiper, W. (Wim) (m)

Rijswijk ZH

17

van Zeeland, A.P.A.M. (Ans) (v)

Haps

18

Jansen, H.A.C. (Hester) (v)

’s-Gravenhage

19

Sijl, J.A. (Arine) (v)

Leiden

20

Seinen, G. (Greet) (v)

Emmen

21

Kaal, M.J. (Joma) (v)

Westerbork

22

van Hall-Disch, M.C.W. (Marianne) (v)

Leeuwarden

23

Depondt-Olivers, M.L.H. (Mirjam) (v)

Maastricht

24

Kolodziejak, A.M.M. (André) (m)

Brussel (BE)

25

Oomen-Ruijten, M.G.H.C. (Ria) (v)

Maasbracht

Lijst 2 P.v.d.A./Europese Sociaaldemocraten

Gecombineerd met GROENLINKS

Nr

Naam

Woonplaats

1

Berman, M. (Thijs) (m)

Groningen

2

Bozkurt, E. (Emine) (v)

Zaandam

3

Cremers, J.M.B. (Jan) (m)

Utrecht

4

Merkies, J.A. (Judith) (v)

Brussel (BE)

5

Cuperus, R.H. (René) (m)

Amersfoort

6

Clerx, M.J.P.A. (Marijke) (v)

Urmond

7

Meuleman, A.A.M. (Louis) (m)

’s-Gravenhage

8

van Hijlckama Vlieg, E.E. (Elsbeth) (v)

’s-Gravenhage

9

Breemer, L.K. (Lo) (m)

Amsterdam

10

de Vries, J.A. (Jannewietske) (v)

Raerd

11

Bosch, J.G.G. (Hans) (m)

Kerkrade

12

Drees, J.M. (Marijke) (v)

Groningen

13

Siecker, M.C.J. (Martin) (m)

Schermerhorn

Lijst 3 VVD - Europese Liberaal-Democraten

Gecombineerd met Democraten 66 (D66)

Nr

Naam

Woonplaats

1

van Baalen, J.C. (Hans) (m)

’s-Gravenhage

2

Hennis-Plasschaert, J.A. (Jeanine) (v)

Nederhorst den Berg

3

Manders, A.J.M. (Toine) (m)

Asten

4

Mulder, J. (Jan) (m)

Diever

5

de Boer, B.G. (Betty) (v)

Groningen

6

van Ballekom, W.T. (Pim) (m)

Ohain Lasne (BE)

7

Kallen-Morren, M.N. (Marianne) (v)

Zeist

8

de Caluwé, I.S.H. (Ingrid) (v)

Amsterdam

9

de Lange, F.J.M. (Ferdi) (m)

’s-Gravenhage

10

Keuper, B. (Bart) (m)

Zeist

11

Schilthuis, U.G. (Gijs) (m)

Sint-Gillis (BE)

12

van den Akker, J.P. (Joost) (m)

Maastricht

13

van den Burg, D.J. (David) (m)

Utrecht

14

Maes, N.C.J. (Nicole) (v)

’s-Gravenhage

15

Bosman, A. (André) (m)

Middelburg

16

Roks, B.J.A. (Bernd) (m)

Etten-Leur

17

van Oorschot, J.J.M. (Frank) (m)

Achthuizen

18

Wiarda, T.Y. (Tjalling) (m)

Accra (GH)

19

Pluckel, H. (Hans) (m)

Zwaanshoek

20

de Vos van Steenwijk-Groeneveld, M.E.R. (Margaret) (v)

Wassenaar

21

Verveld, F. (Frank) (m)

Bloemendaal

22

Gasman, W.M. (Willem) (m)

Almere

23

Cherribi, O. (Sam) (m)

Amsterdam

24

Lodewijks, A.J.V.C. (Dries) (m)

Heerlen

25

van Keulen, J.M. (Joost) (m)

Groningen

26

Heerema, R.J. (Rudmer) (m)

Alkmaar

27

Smits van Oyen, L.C.Q.M. (Laetitia) (v)

’s-Gravenhage

28

Koops, E. (Edward) (m)

IJsselstein Ut

29

de Oude, R. (Robert) (m)

Zwijndrecht

30

Aeijelts Averink, H. (Hans) (m)

Lekkerkerk

Lijst 4 GROENLINKS

Gecombineerd met P.v.d.A./Europese Sociaaldemocraten

Nr

Naam

Woonplaats

1

Sargentini, J. (Judith) (v)

Amsterdam

2

Eickhout, B. (Bas) (m)

Utrecht

3

Cornelissen, M. (Marije) (v)

Amsterdam

4

van den Berge, C.N. (Niels) (m)

Tholen

5

van Putten, N.L. (Nadya) (v)

Rotterdam

6

Elshout, R.J. (Rogier) (m)

Rotterdam

7

Diks, L.I. (Isabelle) (v)

Leeuwarden

8

Skliris, K. (Kosta) (m)

’s-Gravenhage

9

Boerekamp, H.J.H. (Harold) (m)

Brussel (BE)

10

Suarez, I. (Inti) (m)

Utrecht

11

Punt, L.E. (Laura) (v)

Assen

12

Deurwaarder, E.P. (Ewout) (m)

Brussel (BE)

13

Wuts, A.M.J.G. (Toine) (m)

Swalmen

14

van den Berg, K. (Karin) (v)

Hooge Zwaluwe

15

van Abshoven, P. (Pieter) (m)

Alphen aan den Rijn

16

van ’t Erve, S.W. (Sebastiaan) (m)

Amersfoort

17

Strik, M.H.A. (Tineke) (v)

Oosterbeek

18

Lagendijk, J.J. (Joost) (m)

Brussel (BE)

19

Buitenweg, K.M. (Kathalijne) (v)

Amsterdam

Lijst 5 SP (Socialistische Partij)

Nr

Naam

Woonplaats

1

de Jong, C.D. (Dennis) (m)

Rotterdam

2

Liotard, K.T. (Kartika) (v)

Borculo

3

van Gemert, N.M. (Nicole) (v)

Utrecht

4

Jongerius, N.A. (Niels) (m)

Groningen

5

van Gisteren, R. (Rein) (m)

Hoeilaart (BE)

6

van Ruitenburg, J. (Jessica) (v)

Rotterdam

7

Futselaar, F.W. (Frank) (m)

Zwolle

8

Elzinga, A. (Tuur) (m)

Haarlem

9

Smaling, E.M.A. (Eric) (m)

Weesp

10

Vermeulen, P.L. (Bart) (m)

Leiden

11

Mulder, V.H. (Vincent) (m)

Hengelo Ov

12

Schaminée, A.S.A.H. (Stephan) (m)

Boxmeer

13

Meyer, R.P.E. (Ron) (m)

Heerlen

14

Berendse, M.J.M. (Marga) (v)

Zoetermeer

15

Yahyaoui, J. (Jamila) (v)

Utrecht

16

Kwisthout, J.H.P. (Johan) (m)

Breda

17

Alberts-Oosterbaan, R. (Remine) (v)

Amsterdam

18

Sacco, C. (Colette) (v)

Purmerend

19

Brader, H. (Rikus) (m)

Finsterwolde

20

Piepers, M.C. (Marloes) (v)

Nijmegen

21

Theeuwen, A.H.L. (Antoine) (m)

Leiden

22

Beckerman, S.M. (Sandra) (v)

Groningen

23

Kaya, E. (Erdogan) (m)

Doesburg

24

Siderius, T.E. (Tjitske) (v)

Zwolle

25

Gyömörei-Agelink, I.M. (Ingrid) (v)

’s-Gravenhage

26

Zeegers, S.J. (Spencer) (m)

Uden

27

Hoekstra, A.J. (Arnout) (m)

Vlaardingen

28

Meijer, M.P. (Meta) (v)

Amsterdam

29

van der Horst, J.B. (Jos) (m)

Drachten

30

Heijmans, N.G.L. (Nico) (m)

’s-Hertogenbosch

Lijst 6 ChristenUnie-SGP

Gecombineerd met CDA - Europese Volkspartij

Nr

Naam

Woonplaats

1

van Dalen, P. (Peter) (m)

Houten

2

Belder, B. (Bas) (m)

Apeldoorn

3

van Eijle, R.W. (Ruud) (m)

Ermelo

4

Meijer, L.E. (Leon) (m)

Ede Gld

5

Lock, J. (Jan) (m)

Giessenburg

6

Dik-Faber, R.K. (Carla) (v)

Veenendaal

7

van der Graaf, S.J.F. (Stieneke) (v)

Groningen

8

de Haas, M. (Marcel) (m)

Ede Gld

9

Koelewijn, K. (Klaas) (m)

Maastricht

10

Lachman, W.A.T.C. (Fred) (m)

Capelle aan den IJssel

11

de Jong, A.P. (Ton) (m)

Noordeloos

12

Visser-Westland, G.J. (Gerdine) (v)

Antwerpen (BE)

13

Pleijsier, J. (Jochem) (m)

Houten

14

van Dijk, D.J.H. (Diederik) (m)

Benthuizen

15

van der Schee-van de Kamp, J.M. (Joanne) (v)

Nijmegen

16

Boiten, J.H. (Jan Harm) (m)

Oegstgeest

17

van Burg, C. (Kees) (m)

Spui

18

Tijssen, L. (Bert) (m)

Brunssum

19

Hekstra, J.A. (Hans) (m)

Nieuw-Vennep

20

Brouwer, E.J. (Evert-Jan) (m)

Gouda

Lijst 7 Democraten 66 (D66)

Gecombineerd met VVD - Europese Liberaal-Democraten

Nr

Naam

Woonplaats

1

in ’t Veld, S.H. (Sophie) (v)

Brussel (BE)

2

Gerbrandij, G.M. (Gerben-Jan) (m)

’s-Gravenhage

3

Schaake, M.R. (Marietje) (v)

Amsterdam

4

Mulder, G.J. (Gerhard) (m)

Amsterdam

5

Thijssen, I.P.M. (Ivo) (m)

Amsterdam

6

van Veldhoven-van der Meer, S. (Stientje) (v)

Etterbeek (BE)

7

Veldman, E.M. (Erik) (m)

Leiden

8

Eestermans, T. (Tim) (m)

Brussel (BE)

9

Wijnsma, S.T. (Sietse) (m)

Brussel (BE)

10

Piet, J.L.P. (Johan) (m)

Diemen

11

Klatte, E.R. (Ernst) (m)

’s-Gravenhage

12

van Kooten, G.J.U. (Unico) (m)

Brussel (BE)

13

Swierstra, D.W. (Douwe) (m)

Hilversum

14

Polomski, J. (Jolanta) (v)

Zeist

15

Ipenburg, A.N. (At) (m)

Maastricht

16

Biçen, A.O. (Osman) (m)

Zutphen

17

Jaasma, R. (Remco) (m)

Ibach (CH)

18

Bertens, J.W. (Jan-Willem) (m)

Maastricht

19

Brinkhorst, L.J. (Laurens Jan) (m)

’s-Gravenhage

20

Bredenoord, A.L. (Annelien) (v)

Utrecht

21

Brummer, C.C. (Coen) (m)

Utrecht

22

Duijfjes-Dissel, H.M.G. (Helga) (v)

IJsselstein Ut

23

Gieske-Mastenbroek, J.C. (Rineke) (v)

Almelo

24

Gräper-van Koolwijk, F.Q. (Fleur) (v)

’s-Gravenhage

25

van Ginkel, B.T. (Bibi) (v)

’s-Gravenhage

26

van Keulen, M. (Mendeltje) (v)

’s-Gravenhage

27

Kreiken, F.H. (Floris) (m)

Amsterdam

28

van der Hagen, D.T.A. (Dirk) (m)

Grave

29

van Ooijen, H.M.A.E. (Hana) (v)

Amsterdam

30

van Roozendaal, B. (Björn) (m)

Amsterdam

Lijst 8 Newropeans

Nr

Naam

Woonplaats

1

Uijlenhoet, A. (Arno) (m)

Rosmalen

2

Kruitwagen, L.T.J. (Bart) (m)

Nijmegen

3

Swinkels, V.M. (Veronique) (v)

Amsterdam

4

Dankers, T.E.H. (Taco) (m)

Amsterdam

5

van der Meijden, W.M. (Wencke) (v)

Amsterdam

6

de Bourgraaf, P. (Peter) (m)

Groenekan

7

van der Rol, T. (Thijs) (m)

Castricum

8

Rustema, R. (Reinder) (m)

Amsterdam

Lijst 9 Europa Voordelig! & Duurzaam

Nr

Naam

Woonplaats

1

Neumann, F. (Frank) (m)

Amsterdam

2

Lamers, E.L. (Emiel) (m)

Rotterdam

3

Tilstra, M. (Merel) (v)

’s-Hertogenbosch

4

Bucx, T.H.M. (Tom) (m)

Delft

5

Holewijn, B. (Ben) (m)

Amsterdam

Lijst 10 Solidara

Nr

Naam

Woonplaats

1

Yildirim, D. (Düzgün) (m)

Zwolle

2

Jankie, N.S. (Niermala) (v)

Hoofddorp

3

Eric, S. (Sarwar) (m)

Rotterdam

4

Hoogendoorn, B. (Bob) (m)

Rotterdam

5

Graczyk, E.H.S.M. (Els) (v)

Deventer

6

Naipal, K.G.H. (Kenneth) (m)

Swifterbant

7

Twisterling, M. (Margriet) (v)

Zwolle

8

Boelens, J. (Jan) (m)

Zwolle

9

Prens, D.J. (Daniël) (m)

Amsterdam

10

Yildirim, M. (Mustafa) (m)

Zwolle

11

Jankie, S.N.L. (Soedesh) (m)

Amsterdam

12

Barends, R. (Ramon) (m)

Nijmegen

13

Klomp, J.T.G. (Joop) (m)

Zwolle

14

Gerkakan, S. (Sevim) (v)

Rotterdam

15

Wood, D.R. (Denis) (m)

Assen

16

Akyol, H. (Hüseyin) (m)

Deventer

17

Wortmann, E.J.S.A. (Edgar) (m)

Rotterdam

18

Kelekci, C. (Cemile) (v)

’s-Gravenhage

19

Slippens, M.A. (Mirjam) (v)

Zwolle

20

Kaya, H.J. (Hüseyin) (m)

Zwolle

21

Sleegers, R.H.J.J. (Richard) (m)

Tiel

22

Eijsbouts, B.J.P. (Ture) (m)

Nijmegen

23

Navmaly, F. (Faisal) (m)

Zwolle

24

Bosma, R. (Rob) (m)

Olst

25

Twisterling, D.N.H. (Dick) (m)

Ommen

Lijst 11 Partij voor de Dieren

Nr

Naam

Woonplaats

1

Oerlemans, N.J. (Natasja) (v)

Utrecht

2

Wassenberg, F.P. (Frank) (m)

Geleen

3

Hazekamp, A.A.H. (Anja) (v)

Alteveer

4

Verstappen, B.E.J.M. (Birgit) (v)

Hilvarenbeek

5

van Viegen, A.H.K. (Carla) (v)

Pijnacker

6

Bodewitz, W.A. (Wanda) (v)

Vleuten

7

van der Veer, L.R. (Luuk) (m)

Apeldoorn

8

van Oeveren, R.E. (Rob) (m)

Hoofddorp

9

Bax, M.C. (Melissa) (v)

Almere

10

de Vos, D.M. (Dick) (m)

Leiden

11

Voss, S.H.D. (Harry) (m)

Apeldoorn

12

Sprangers, A.H.G. (Tom) (m)

Groningen

13

Koffeman, N.K. (Niko) (m)

Vierhouten

14

Ouwehand, E. (Esther) (v)

Leiden

15

Thieme, M.L. (Marianne) (v)

Maarssen

Lijst 12 EUROPESE KLOKKENLUIDERS PARTIJ (EKP)

Nr

Naam

Woonplaats

1

Wiersma, J. (Joeri) (m)

Leeuwarden

2

Vrouwe, E.H. (Engel) (m)

Warga

3

Wiersma, H. (Harm) (m)

Goutum

4

Schattenberg, H.G.C. (Henk) (m)

Barneveld

5

Elenbaas, H.C. (Hanco) (m)

Amsterdam

6

Polak, A. (Anne) (m)

Leeuwarden

7

de Wilde, G.G. (Gerard) (m)

Kranenburg (DE)

8

Schouten, C.T.G.A. (Ineke) (v)

Bergen op Zoom

9

Sjerp, A.P. (Lex) (m)

Leeuwarden

10

Sikkes, W.A.J. (Willem) (m)

Heerenveen

Lijst 13 De Groenen

Nr

Naam

Woonplaats

1

ter Haar, O.H. (Otto) (m)

Utrecht

2

Wisse, R.V. (Rascha) (v)

Egmond aan den Hoef

3

Freriks, M.P. (Marijn) (m)

Arnhem

4

van der Hoop van Slochteren, G.S. (Trudy) (v)

Deventer

5

Berendsen, P. (Paul) (m)

Amsterdam

6

Borsboom, E.J. (Nora) (v)

’s-Gravenhage

7

Wolbrink sr., W.H. (Wim) (m)

Hengelo Ov

8

Sweers, W.A. (Wim) (m)

Velp Gld

Lijst 14 PVV (Partij voor de Vrijheid)

Nr

Naam

Woonplaats

1

Madlener, B. (Barry) (m)

Rockanje

2

Bontes, L. (Louis) (m)

Hellevoetsluis

3

van der Stoep, D.T. (Daniël) (m)

’s-Gravenhage

4

Stassen, L.J.A.J. (Laurence) (v)

Echt

5

Hartong, L. (Lucas) (m)

Sommelsdijk

6

Zijlstra, A.J. (Auke) (m)

Ridderkerk

7

van der Kammen, P. (Patricia) (v)

Tilburg

8

Besselink, G.H. (Gert) (m)

Roosendaal

9

Ludriks, M.S. (Menno) (m)

Uithoorn

10

Wilders, G. (Geert) (m)

’s-Gravenhage

Lijst 15 Liberaal Democratische Partij

Nr

Naam

Woonplaats

1

van Tuyll van Serooskerken, S.E. (Sammy) (m)

Haarlem

2

Regts, D. (Det) (v)

’s-Gravenhage

3

Cozijnsen, A.J. (Anton) (m)

Zandvoort

4

Visser, D.W.J. (Diederik) (m)

Utrecht

5

Beijlsmit, L.E. (Linda) (v)

’s-Gravenhage

6

van Eenennaam, P.J. (Jaap) (m)

Heiloo

7

van Trigt, G.N. (Niek) (m)

Aerdenhout

8

Lemmens, J.C. (Charlotte) (v)

Leiden

9

Huijskes, L.D. (Louis) (m)

Hilversum

10

van de Camp, F.N.B. (Frans) (m)

Nuenen

11

Cohen Tervaert, D.G. (Dirk) (m)

Bosch en Duin

Lijst 16 Partij voor Europese Politiek (PEP)

Nr

Naam

Woonplaats

1

Pellikaan, N.J.A. (Nees) (m)

Tervuren (BE)

2

Korpershoek, M. (Meike) (v)

Amstelveen

3

’t Lam, J.L. (Jan-Leendert) (m)

Kraainem (BE)

4

Weber, M.M.H. (Tineke) (v)

Schiedam

5

Weeke, H.P.G. (Hasso) (m)

Maassluis

6

Klijn, E.J. (Erik-Jan) (m)

Nieuwerkerk aan den IJssel

Lijst 17 Libertas

Nr

Naam

Woonplaats

1

van den Broek, E.M. (Eline) (v)

’s-Gravenhage

2

Schwandt, M.J. (Marten) (m)

’s-Gravenhage

3

Brom, A.C.M. (Alexander) (m)

Rotterdam

4

Verschoor, R.P. (Ron) (m)

Voorburg

5

Mulder, M.E.N. (Marlies) (v)

Den Bommel

6

de Valk, M.M.A. (Maurice) (m)

Wassenaar

7

IJff, R.P.J. (Rob) (m)

Waalre

8

Nura, B. (Benjamin) (m)

Gorinchem

9

Berrada, L. (Loubna) (v)

Rotterdam

10

Boon, S.O. (Sander) (m)

Amsterdam

11

Grünbauer, J.J. (Johann) (m)

Wilnis

12

de Kruijf, A. (Abraham) (m)

Zoetermeer

13

Bronsdijk, J.F. (Johan) (m)

Amsterdam

14

Nieuwesteeg, J.P.W.M. (Jeroen) (m)

Boxtel

15

Kilic, O. (Oğuzhan) (m)

Amsterdam

16

van den Berg, G. (Gerrit) (m)

Ede Gld

17

Jansen, D.S.C. (Davy) (m)

Bladel

18

Schröder, K. (Koen) (m)

Maastricht

19

Teijema, L.C. (Lukas) (m)

Oegstgeest

20

Strieker, A.K.A. (Alexandra) (v)

Loosdrecht

21

Munnik, M. (Madelene) (v)

Tilburg

22

Vreeswijk, F.F.M. (Floor) (v)

Maastricht

23

Brom, A.H.M. (Anton) (m)

Riethoven

24

Besseling, J.F. (Hans) (m)

Delft

Overeenkomstig artikel I 10 van de Kieswet zijn de navolgende lijstencombinaties aangegaan:

  • Lijst 1: CDA - Europese Volkspartij en lijst 6: ChristenUnie-SGP

  • Lijst 2: P.v.d.A./Europese Sociaaldemocraten en lijst 4: GROENLINKS

  • Lijst 3: VVD - Europese Liberaal-Democraten en lijst 7: Democraten 66 (D66)

’s-Gravenhage, 27 april 2009.

De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van het Europees Parlement,

H.R.B.M. Kummeling.


SnelzoekenInfo

Snelzoeken
U kunt dit veld gebruiken om te zoeken op
–een vrije zoekterm voor het zoeken op tekst (bijvoorbeeld "milieu")
–een betekenisvolle zoekterm voor het zoeken naar specifieke publicaties (bijvoorbeeld dossiernummer '32123' of 'trb 2009 16').
U kunt termen combineren door EN te zetten tussen de termen (blg 32123 EN milieu).
U kunt zoeken op letterlijke tekst door '' om de term te zetten. ('appellabele toezeggingen').

Voor meer mogelijkheden en uitleg verwijzen wij u naar de help-pagina's van Officiële bekendmakingen op overheid.nl