Wijziging Beleidsregel ontheffingen luchtwaardigheid

5 juli 2004

Nr. IVW/DL/04.520461

De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat,

Gelet op artikel 3.21 van de Wet luchtvaart;

Besluit:

Artikel I

Artikel 3 van de Beleidsregel ontheffingen luchtwaardigheid vervalt.

Artikel II

Deze beleidsregel treedt in werking met ingang van de tweede dag na de dagtekening van de Staatscourant waarin zij wordt geplaatst.

Deze beleidsregel zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst.

De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat,namens deze,
de inspecteur-generaal Verkeer en Waterstaat,
F.J.H. Mertens.

Toelichting

Op grond van het huidige artikel 3 van de Beleidsregel ontheffingen luchtwaardigheid, welk artikel is overgenomen uit de Beleidsregel ontheffingen MLA's (artikel 1), is het verboden met een in het buitenland ingeschreven MLA binnen het Nederlandse luchtruim te vliegen zonder een geldige ontheffing. In de praktijk betekent deze regeling, zo deze strak wordt nageleefd, verhoudingsgewijs veel administratieve lasten en een relatief zwaar beslag op het toezichts- en opsporingsapparaat.

Daarnaast heeft de Bondsrepubliek Duitsland onlangs zijn grenzen opengesteld voor alle niet in de Bondsrepubliek ingeschreven MLA's.

Een en ander is aanleiding het Duitse voorbeeld te volgen en analoog aan de Regeling amateurbouwluchtvaartuigen ook het Nederlandse luchtruim voor in andere lidstaten van de European Civil Aviation Conference ingeschreven MLA's open te stellen. Dit is opgenomen in de Regeling tot wijziging van de Regeling MLA's van 11 juni 2004, Stcrt. 115. Met deze wijziging kan artikel 3 van de onderhavige beleidsregel vervallen. Dit strookt bovendien met de wensen, die blijkens het relatief drukke MLA-verkeer met name in het oosten en zuiden van Nederland ook bij houders van een MLA in Duitsland en België leven.

De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat,

namens deze,

De inspecteur-generaal Verkeer en Waterstaat,

F.J.H. Mertens.

Naar boven