Provinciaal blad van Flevoland
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Flevoland | Provinciaal blad 2026, 4047 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Zoals belastingen, uitkeringen en subsidies.
Officiële publicaties van de overheid.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Flevoland | Provinciaal blad 2026, 4047 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Nadere regels verhogen biodiversiteit energieprojecten Provincie Flevoland
Het college van Gedeputeerde Staten van Flevoland,
het Rijk € 788.499,00 budget beschikbaar heeft gesteld aan de Regionale Energie Strategie (hierna:RES) regio voor het verhogen van de biodiversiteit bij energieprojecten in Flevoland;
Provincie Flevoland een van de partijen is in de RES regio Flevoland;
het bestuurlijk overleg van het Energyboard van de RES op 7 juli 2025 heeft bepaald dat het door het Rijk beschikbare budget voor het verhogen van de biodiversiteit bij energieprojecten voor 75% beschikbaar wordt gesteld voor het verhogen van de biodiversiteit bij bestaande zon- en windparken en voor 25% beschikbaar wordt gesteld bij trafohuisjes, verdeelstations en batterijparken;
andere partijen van de RES regio Flevoland de provincie hebben aangewezen als penvoerder voor het beschikbaar stellen van de van het Rijk ontvangen middelen;
kosten ten behoeve van de werkzaamheden van het Subsidiebureau van de provincie geraamd worden op 10% van het beschikbare budget, zijnde € 78.850,00;
Gedeputeerde Staten hieraan uitvoering willen geven door een subsidiemogelijkheid in het leven te roepen;
de Algemene Subsidieverordening Flevoland 2023 een procedureel kader geeft voor subsidiering van activiteiten die passen in het provinciaal beleid;
In deze Algemene Subsidieverordening Flevoland 2023 aan Gedeputeerde Staten de bevoegdheid is toegekend om nadere regels vast te stellen die onder meer betrekking hebben op subsidiecriteria;
Gelet op het bepaalde in artikel 4, eerste lid van de Algemene Subsidieverordening Flevoland 2023.
De volgende nadere regels vast te stellen: Nadere regels verhogen biodiversiteit bij energieprojecten Provincie Flevoland
In deze nadere regels wordt verstaan onder:
AGVV (Algemene Groepsvrijstellingsverordening): Ter rechtvaardiging van deze subsidie daar waar sprake van staatssteun, de volgende steunmaatregelen van toepassing worden geacht: de artikelen 45 van verordening (EU) Nr. 651/2014 van de Commissie van 17 juni 2014 waarbij bepaalde categorieën steun op grond van de artikelen 107 en 108 van het Verdrag met de interne markt verenigbaar worden verklaard, Pb L 187/1 van 26 juni 2014 laatstelijk gewijzigd bij Verordening (EU) 2023/1315 van de Commissie van 23 juni 2023).
Subsidie kan worden aangevraagd door privaatrechtelijke en publiekrechtelijke rechtspersonen die:
Gedeputeerde Staten kunnen op grond van deze nadere regels een éénmalige subsidie verstrekken in de vorm van een geldbedrag.
Artikel 5. Hoogte van de subsidie
Indien de subsidie staatssteun bevat en de subsidieontvanger geen De-minimisverklaring kan overleggen, wordt de subsidie verleend onder toepassing van artikel 45 van Verordening (EU) nr. 651/2014 (Algemene Groepsvrijstellingsverordening). In uitzondering op het eerste en tweede lid bedraagt de maximale steunintensiteit dan niet meer dat het percentage dat is toegestaan op grond van de AGVV.
In aanvulling op artikel 12 eerste lid van de ASF 2023, wordt een subsidieaanvraag in ieder geval geweigerd wanneer:
Om voor een subsidie in aanmerking te kunnen komen, moeten de activiteiten waarvoor subsidie wordt aangevraagd voldoen aan het volgende subsidiecriterium.
Voor het verhogen van de biodiversiteit bij bestaande windparken in Flevoland, dient te worden aangetoond dat het verhogen van natuurwaarden bij het windpark niet zal leiden tot extra aanvaringsslachtoffers onder vogels en vleermuizen.
Artikel 11. Subsidiabele kosten
Subsidie kan in elk geval verstrekt worden voor de volgende kosten:
Artikel 12. Niet subsidiabele kosten
In aanvulling op artikel 9 van de ASF 2023 zijn de volgende kosten niet subsidiabel:
Artikel 15. Verplichtingen subsidieontvanger
In aanvulling op de artikelen 20 tot en met 24 van de ASF 2023 is de subsidieontvanger verplicht:
Artikel 16. Tussentijdse evaluatie
Voor 1 maart 2028 zal de subsidieregeling worden geëvalueerd door na te gaan in hoeverre gebruik is gemaakt van deze subsidie.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/prb-2026-4047.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.