Provinciaal blad van Utrecht
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Utrecht | Provinciaal blad 2025, 4732 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Utrecht | Provinciaal blad 2025, 4732 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 18 maart 2025, nr. UTSP-852987353-47585, tot wijziging van de Uitvoeringsverordening MKB Innovatiestimulering Topsectoren provincie Utrecht
Gedeputeerde staten van Utrecht;
Gelet op artikel 1.4 van de Algemene subsidieverordening provincie Utrecht 2022 (AsvpU 2022);
Overwegende dat het wenselijk is de Uitvoeringsverordening MKB Innovatiestimulering Topsectoren provincie Utrecht te actualiseren, zodat de regeling ook in 2025 uitgevoerd kan worden;
De Uitvoeringsverordening MKB Innovatiestimulering Topsectoren provincie Utrecht wordt als volgt gewijzigd:
Artikel 1 wordt als volgt gewijzigd:
Artikel 2, eerste lid, komt als volgt te luiden:
Subsidie kan worden verstrekt voor een project dat past binnen een Kennis- en Innovatie-Agenda (KIA), als bedoeld in bijlage 3.4.1. behorende bij artikelen 3.3.2, eerste lid, en 3.4.2, eerste lid, van de Regeling nationale EZK- en LNV-subsidies, en dat bijdraagt aan de realisatie van één of meerdere van de volgende doelstellingen van de Regionale Economische Agenda:
Artikel 4 komt als volgt te luiden:
Onder vervanging van de punt door een puntkomma aan het slot van onderdeel g wordt aan artikel 7 een nieuw onderdeel toegevoegd, luidende:
Er wordt een nieuw artikel 7a ingevoegd, dat als volgt luidt:
Artikel 7a Algemene verplichtingen subsidieontvanger
Subsidieontvangers nemen deel aan een evaluatie als zij hiertoe, voor het vaststellingsmoment van de subsidie, door Gedeputeerde Staten toe worden verzocht.
Artikel 11 komt als volgt te luiden:
Artikel 12 komt als volgt te luiden:
Het subsidieplafond voor subsidies op grond van deze paragraaf bedraagt voor 2025 € 850.000.
In artikel 13 wordt “40 procent” vervangen door: 35 procent.
Artikel 14, onderdeel c, komt als volgt te luiden:
Artikel 18 komt als volgt te luiden:
Er wordt een nieuw artikel 18a toegevoegd, dat als volgt luidt:
Artikel 18a Beoordeling en rangschikking aanvragen
Artikel 19, eerste lid, komt als volgt te luiden:
Artikel 21 wordt als volgt gewijzigd:
Artikel 22 komt als volgt te luiden:
Artikel 22 Verplichtingen subsidieontvanger
In de toelichting bij de regeling wordt tweemaal “bijlage 3.4.1, behorende bij artikel 3.4.2 van de Regeling nationale EZK- en LNV-subsidies” vervangen door: bijlage 3.4.1. behorende bij artikelen 3.3.2, eerste lid, en 3.4.2, eerste lid, van de Regeling nationale EZK- en LNV-subsidies.
Aldus vastgesteld in de vergadering van gedeputeerde staten van Utrecht van 18 maart 2025.
Gedeputeerde staten van Utrecht,
Voorzitter,
Mr. J.H. Oosters
Secretaris,
Mr. drs. A.G. Knol- van Leeuwen
Artikel 13: Vanwege een juridische onjuistheid rondom staatssteunregels wordt het subsidiepercentage voor haalbaarheidsprojecten verlaagd van 40% naar 35%. Dit volgt uit bezwaarprocedures (Noord-Brabant) waaruit blijkt dat middelgrote MKB-bedrijven voor experimentele ontwikkeling maximaal 35% subsidie mogen ontvangen conform de Algemene groepsvrijstellingsverordening. Hierdoor is het subsidiepercentage van 40% niet langer toegestaan.
Artikel 14: Het rijk en de provincies hebben met elkaar afgesproken dat een MKB-er maximaal 1 aanvraag per kalenderjaar voor een haalbaarheidsproject kan doen. Dit is ingesteld omdat in de praktijk bleek dat hier misbruik van werd gemaakt.
Artikel 18a: Landelijk is geconstateerd dat er behoefte was om de MIT per regio beter aan te laten sluiten aan die specifieke prioriteiten die in de betreffende regio van belang zijn. Hiertoe hebben het rijk en de provincies hebben met elkaar afgesproken dat iedere provincie minimaal 4 en maximaal 10 prioritaire onderwerpen kiest. Er zijn in totaal 21 deelmissies van het Missiegedreven Innovatiebeleid (MIB) en 10 prioritaire sleuteltechnologieën uit de Nationale Technologie Strategie (NTS) waaruit gekozen kan worden. Een aanvraag die past binnen één of meerdere prioritaire onderwerpen krijgt een verdubbeling van de toegekende punten op het beoordelingscriterium Maatschappelijke impact, mits de aanvraag op alle vier de criteria afzonderlijk elk tenminste 10 of meer punten heeft gescoord zodat de minimumkwaliteit van de aanvraag gewaarborgd is.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/prb-2025-4732.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.