Provinciaal blad van Noord-Brabant
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Noord-Brabant | Provinciaal blad 2025, 3385 | ander besluit van algemene strekking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Noord-Brabant | Provinciaal blad 2025, 3385 | ander besluit van algemene strekking |
Besluit Aanwijzing houders zwemlocatie 2025
Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant
Het is voor de veiligheid en gezondheid van zwemmers in oppervlaktewater van belang dat het beheer en het onderhoud op zwemlocaties gewaarborgd is. Het gaat hierbij onder meer om voorzieningen voor het inzamelen van afval, het schoonhouden van het terrein en het terreinonderhoud. Daarvoor is het noodzakelijk om voor elke aangewezen zwemlocatie een houder (locatiebeheerder) aan te wijzen die hiervoor het meest geschikt is. Deze partij draagt zorg voor het beheer en het onderhoud van de zwemlocatie.
In artikel 7.15, eerste lid, van de Omgevingsverordening van de provincie Noord-Brabant (hierna: Omgevingsverordening), is opgenomen dat Gedeputeerde Staten jaarlijks een houder aanwijzen voor de door hen op grond van artikel 3.2 van het Besluit Kwaliteit Leefomgeving aangewezen zwemlocaties.
Als houder wordt aangewezen (artikel 7.15, tweede lid van de Omgevingsverordening):
De houder heeft een aantal verplichtingen (artikel 8.19 van de Omgevingsverordening):
Met dit besluit worden de houders van zwemlocaties binnen de provincie Noord-Brabant aangewezen. Deze betreffende zwemlocaties worden óók aangewezen in een apart besluit. Het besluit “Aanwijzing zwemlocaties Noord-Brabant 2025”, wordt gelijktijdig gepubliceerd met dit besluit.
De onderstaande houders aan te wijzen voor de zwemlocatie in 2025:
Wijzigingen ten opzichte van het Ontwerpbesluit “Aanwijzing houders zwemlocatie 2025”
Een aantal gemeenten zijn herbenoemd in het definitieve besluit. Er is sprake van een samengaan van gemeenten. Denk hierbij aan de gemeente Maashorst, Land van Cuijk en Altena. Voor de locatie klein Oisterwijk is een naamswijziging doorgevoerd. Vanaf nu heet de locatie Landal Klein Oisterwijk.
Gedeputeerde staten wijzen bovenstaande houders aan voor zwemlocaties die ook door hen bij besluit zijn aangewezen. Daarnaast wijst gedeputeerde staten bovenstaande zwemlocaties aan in een separaat besluit. Zie hiervoor het besluit “Aanwijzing zwemlocaties Noord-Brabant 2025”.
Op 18 december 2024 hebben wij het ontwerpbesluit “Aanwijzing zwemlocaties Noord-Brabant 2025” ter inzage gelegd via officiële bekendmakingen. Als reactie op dit ontwerpbesluit konden zienswijze worden ingediend. De mogelijkheid om zienswijzen in te dienen bestond voor ingezetenen van de provincie Noord- en overige belanghebbenden .
Naar aanleiding van het ontwerpbesluit hebben wij de volgende adviezen en zienswijze ontvangen met daaronder onze reactie daarop:
De gemeente Land van Cuijk heeft een zienswijze ingediend. Hierin geeft zij aan dat er een verkeerde (oude) naamgeving van de gemeente gebruikt is in het ontwerpbesluit. De gemeente Land van Cuijk dient als locatiehouder voor enkele zwemlocaties te worden aangewezen.
Naar aanleiding van deze ingekomen zienswijze hebben wij de juiste benaming van de gemeente overgenomen. Het Land van Cuijk is in een aantal gevallen aangewezen als juiste locatiehouder voor de zwemlocaties. Dit geldt voor de locaties: Heeswijkse Kampen, Kraaijenbergse Plassen (vier locaties), De Kuilen en De Radioplassen.
Gemeente Oisterwijk heeft een zienswijze ingediend. Deze zienswijze heeft betrekking op de zwemlocatie Staalbergven, zwemzone 1 te Oisterwijk. Gemeente Oisterwijk geeft aan dat in september 2024 is gekozen om het zwembad gelegen op deze locatie niet meer te renoveren. Dit betekent concreet dat de gemeente Oisterwijk niet langer kan worden aangewezen als locatiehouder omdat zij huurder waren van de locatie. Vereniging Natuurmonumenten is eigenaar van de grond. Natuurmonumenten heeft in een zienswijze aangegeven niet verder te willen met de locatie in de huidige vorm. De locatie zal worden “ontmanteld”.
Naar aanleiding van de ingekomen zienswijze hebben wij beoordeeld dat de zwemlocatie “Staalbergven” niet meer zal worden aangewezen. De chloorbaden van het Staalbergven waren eerder al gesloten. Voor het oppervlaktewater geldt ook dat zwemmen op deze locatie niet meer mogelijk is. Voorheen was de gemeente Oisterwijk de huurder van de zwemlocatie. Echter is de locatie nu weer in beheer door de vereniging Natuurmonumenten. Het Staalbergven is niet langer toegankelijk voor zwemmen of baden.
De eigenaar van Klein Oisterwijk Vastgoed BV heeft een zienswijze ingediend. In de zienswijze wordt aangegeven dat een naamswijziging voor de zwemwaterlocatie wenselijk is. Voorheen heette de locatie klein Oisterwijk streekpark. Het verzoek is om de naamswijziging door te voeren naar Landal Klein Oisterwijk. Ook is gevraagd de locatiehouder te wijzigen naar Klein Oisterwijk Vastgoed BV.
Naar aanleiding van de ingekomen zienswijze hebben wij beoordeeld dat de locatiehouder aangepast dient te worden naar Klein Oisterwijk Vastgoed BV. Zij zijn immers exploitant en eigenaar van de locatie. Ook zullen wij de naamwijziging overnemen zoals is aangedragen. Klein Oisterwijk Streekpark wordt vervangen door Landal Klein Oisterwijk.
Namens recreatiepark ’t Zand is een zienswijze ingediend. Zij geven aan dat zij enkel het park naast de zwemplas exploiteren. Zij zijn geen eigenaar van de zwemplas. De gemeente Alphen-Chaam is de eigenaar en de verantwoordelijkheid ligt volgens het recreatiepark dan ook bij hen.
Naar aanleiding van de ingekomen zienswijze is contact gezocht met recreatiepark ’t Zand. Het recreatiepark stelt dat de gemeente Alpen-Chaam eigenaar is van de plas. Dit blijkt juist. Desondanks wordt op grond van de Omgevingsverordening degene die de zwemplas exploiteert aangewezen als houder voor de zwemlocatie. Het recreatiepark exploiteert een stukje privéstrand. Dit privéstrand, dat daarmee een zwemzone is, behoort bij het campingterrein. Voor deze zwemzone wordt het recreatiepark dus aangewezen als houder.
Namens het bestuur van Wijksche Waard is een zienswijze ingediend. De zienswijze heeft betrekking op de locatie Wijksche Waard te Wijk aan Aalburg. In de zienswijze wordt verzocht de Wijksche waard niet langer als officiële zwemlocatie aan te wijzen. Er wordt aangegeven dat niet kan worden voldaan aan de gestelde verplichtingen.
Naar aanleiding van de ingekomen zienswijze is overleg gevoerd met het bestuur van Wijksche Waard. Hieruit is gebleken dat toch de wens bestaat dat de locatie wordt aangewezen. Daarom is gekozen de zwemlocatie voor 2025 aan te wijzen, net als voorgaand jaar. Wel zal het komend zwemseizoen bekeken worden of en door hoeveel zwemmers daadwerkelijk gebruik wordt gemaakt van de locatie. Deze monitoring is nodig om volgend zwemseizoen een nieuwe beoordeling te kunnen maken.
Publicatie en rechtsbescherming
Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, wijzen de zwemlocaties in Noord-Brabant 2025 aan op grond van afdeling 3.2 van het Besluit kwaliteit leefomgeving.
Het besluit en de bijbehorende stukken zijn te raadplegen via de website ‘www.officielebekendmakingen.nl’.
Belanghebbenden die het niet eens zijn met dit besluit, kunnen op grond van artikel 8:1 van de Algemene wet bestuursrecht (hierna: Awb) binnen zes weken na bekendmaking van het besluit beroep instellen bij:
Rechtbank Oost-Brabant, sector bestuursrecht
De beroepstermijn begint te lopen op de dag na de bekendmaking van dit besluit.
Bovenstaande besluit treedt in werking, ook al wordt een beroepschrift ingediend. Het is daarom mogelijk om gelijktijdig met of na het indienen van een beroepschrift een zogenaamde “voorlopige voorziening” te vragen bij:
Voorzieningenrechter van de Rechtbank Oost-Brabant, sector bestuursrecht
Een voorlopige voorziening is in feite het nemen van een tijdelijke maatregel, bijvoorbeeld het schorsen van het besluit gedurende de tijd die nodig is om de bezwaren te behandelen en daarop een besluit te nemen. Voorwaarde om zo’n voorlopige voorziening te vragen is, dat er sprake is van een spoedeisend belang.
Zowel voor het instellen van beroep als voor het vragen van een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd.
Mocht u nog vragen hebben over de aanwijzing van houders zwemlocaties 2025, dan kunt u contact opnemen met de behandelaar via, telefoonnummer 088 – 369 03 54.
Informatie over de zwemwaterkwaliteit kunt u tijdens het zwemseizoen inzien op de landelijke website www.zwemwater.nl, u kunt bellen met de zwemwatertelefoon (073) – 680 80 58 of een e-mail sturen naar zwemwater@odzob.nl.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/prb-2025-3385.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.